20 juli 2025, 01:09:58

wat is dit?

Gestart door Lique, 20 januari 2004, 01:22:34

« vorige - volgende »

Lique

20 januari 2004, 01:22:34 Last Edit: 20 januari 2004, 01:24:11 by Angelique
Hoi allemaal,

Bij een van mijn jongen merkte ik net iets raars op bij een van zijn pootjes.
het lijkt wel op de heup uit de kom ofzo.
misschien zijn er mensen met ervaring hiermee?

Dit is zijn 'gezonde' pootje


en hier zijn 'rare' pootje:


Hier op zijn rug genomen:


Paul

Hoi Lique,

Volgens mij kan het geen pootje uit de kom zijn want als ze zo klein zijn zijn de gewrichtjes nog helemaal in de groei en heel soepel.
Het kan gewoon een vergroeing zijn en dat kan ook ineens weer normaal gaan groeien.
Ik ken het verder niet maar in elk geval goed in de gaten houden.
Misschien kan je dr Feld even bellen en vragen wat het kan zijn.

Groetjes, Paul

Lique

Hoi Paul,

Ik vind het er heel erg vreemd uitzien.
Het is ook niet de poot uit de kom, want hij heeft er kracht in, en beweegt hem ook goed. Hij lijkt er geen last van te hebben.

groetjes lique

pona

Hoi LIque,

Wat vervelend dat ie zo'n raar pootje heeft, is het al een beetje bij getrokken? Ik heb wel eens kippenkuikens gehad en daar kon eentje niet van lopen. Dus dacht ik ook nou dat komt nooit meer goed maar na een dag was het al redelijk weg getrokken en een week later zag je er niets meer van. Maar kippen en Valken zijn natuurlijk niet het zelfde. :)

Ik vind het trouwens wel knap van je dat je verschil ziet hoor.
Ik heb zitten turen naar de foto's maar zie geen verschil. :)

Sterkte ermee,

Groetjes Ilona
grtjs Ilona


Inger m

21 januari 2004, 14:23:42 #4 Last Edit: 21 januari 2004, 14:24:44 by Cinnamon_valk
Hoi Lique,
Ik vind het op de foto's een beetje moeilijk te zien.
Ik heb zelf weleens een nestje jonge grasparkieten (mijn eerste  >:(), waarvan alle jongen spreidpoten hadden. Dat betekend dat de poten scheef onder het lijf staan en aan de zijkanten naar buiten steken, geen gezicht en deze vogels konden ook niet lopen, ze zijn alledrie afgemaakt.
Doordat ik toen nog geen echte nestcontrole durfde te doen, kwam ik er ook pas rond het uitvliegen achter.

De oorzaken hiervan kunnen zijn: genetisch, voedingsgebrek, te vast op de jongen zitten, gladde ondergrond etc. Ik heb van deze pop later geen jongen meer gehad (weet ook niet waarom ze het hadden).

Bij een koppel agapornissen, die normaal gesproken gezonde jongen grootbrachten, heeft ook twee keer een spreidpoot gezeten, de eerste overleed. Echter de tweede had een normale poot en een poot die een beetje scheef stond (mss is dit bij jouw valkje ook het geval?), want hierdoor is ook de gewrichtsstand iets afwijkend? Deze vogel heb ik jaren gehad en heeft altijd een wat waggelende gang gehad.
Zover ik weet zou het met therapie of opbinden te verhelpen kunnen zijn, indien nog jong, maar dat zou je beter aan de DA kunnen vragen.

Jonge bobwhite kwartels kwamen bij mij nog weleens met een scheve poot uit de broedmachine, dan bond ik de poten zo bijelkaar dat ze normaal konden lopen, binnen een week was de pootstand gecorrigeerd. De oorzaak hiervan kan liggen in de omstandigheden in de broedmachine (temp, luchtvochtigheid, keren etc.)

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Lique

Hoi Paul, Ilona en Inger,

Dank jullie wel voor de reacties.

Het jong kan wel normaal waggelen, net als de andere jongen.
Hij heeft er geen pijn aan, en heeft ook kracht genoeg.
Het lijkt niet op een spreidpoot, want hij houdt het pootje gewoon goed.

Inger m

21 januari 2004, 15:34:30 #6 Last Edit: 21 januari 2004, 15:35:40 by Cinnamon_valk
Hoi Lique,
Het is lastig te zien op de foto, maar lijkt me niet normaal als er een extra bobbel zit. Een spreidpoot haal ik inderdaad ook niet uit de foto, maar dan staat ook met name het heupgewricht verkeerd.
Kun je de foto niet mailen aan dr Feld? Ik weet niet of je al veel kunt doen aan zo'n kleintje en mss moet je even afwachten (zolang hij er geen last van heeft). Mss is er ook niets aan te doen of gaat het vanzelf weg :)

Overigens heb ik weleens een dwergkwartelhaantje gehad met de poot uit de kom, maar die hing er echt helemaal scheef bij. (heeft de DA weer goedgezet)

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

carco

21 januari 2004, 17:15:46 #7 Last Edit: 21 januari 2004, 17:20:48 by carco
Hoi

Het is zeer zeker geen spreidpoot, dat heeft mijn valk ook gehad en daar is wel iets aan te doen, dus niet zomaar af laten maken!!!
Het pootje wordt dan in de goede stand gezet en ingetaped, dit moet dan 2 weken blijven zitten.
Mijn valk loopt nu normaal en je ziet er niets meer van.
Wat het bij jou is weet ik niet, maar de DA kan dat beter beoordelen, wordt hij niet door de ouders verstoten?
Meestal als het jong iets mankeert vertonen ze pikgedrag of voeden ze het niet meer.
Klik op het plaatje voor onze site!




Mandy

21 januari 2004, 17:26:25 #8 Last Edit: 21 januari 2004, 17:29:46 by Mandy
Hmmm, vreemd, ik herken het ook niet, hopelijk trekt het nog bij en wordt het normaal. ::)

Uit de kom is het volgens mij ook niet, want dan zou hij er inderdaad niet op kunnen staan en geen kracht in hebben.
Ik zou het ff aankijken, hoe het verder ontwikkelt.
Als het pootje in de toekomst niet functioneel blijkt te zijn dan kan je nog kijken wat eraan te doen is. Breken en met een spalkje in een goede stand laten groeien of in een heel extreem geval het pootje amputeren om het leven van het valkje te behouden? :-/

Een spreidpootje is het zeker niet, want dat herken ik wel, dat heb ik ook eens bij mijn grasparkieten gezien. De pop lag er toen te zwaar op. Na de pootjes een week of 2 bij elkaar gebonden te hebben kwam het gewoon goed, dus afmaken is inderdaad niet nodig. :-/

Succes ermee Lique.
Ik zou ook ff informeren bij Feld, maar dat heb je ondertussen misschien al gedaan?
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Inger m

21 januari 2004, 17:40:53 #9 Last Edit: 21 januari 2004, 17:57:53 by Cinnamon_valk
Hoi Mandy,
Spreidpoten heb je ook in verschillende mate. Bij mijn jonge grasparkieten ontdekte ik het pas toen ze bijna uitvlogen (was mijn eerste nestje, ik was toen 11). Het waren letterlijk platte parkieten, waarbij de poten als een soort haken uit de zijkant staken, ze konden zich er nauwelijks mee vasthouden, laat staan lopen. Bovendien konden er twee ook geheel niet (meer?) vliegen en had eentje daarvan een blind oog (echt een ontzettend kneusnestje). Gezien de leeftijd en de ernst van de spreidpoten was herstel niet meer mogelijk, omdat de botten al te sterk vergroeid zijn. Twee jongen zijn vrij snel door de DA afgemaakt, eentje heb ik iets langer gehad, maar kwam in de nestkast van een ander stel terecht en is uitgemoord.
Ik kan je zeggen dat ik dat allemaal toen heel erg vervelend vond.

En ik vind ook dat je niet te ver moet gaan om een vogel te behouden, want dat vind ik eerlijk gezegd meer voor jezelf dan voor de vogel. Want wat heeft een vogel eraan om (steeds) geopereerd en behandeld te worden? (ik heb het dan niet over een normaal ziektegeval...)
Maar ach mss is het allemaal zo ernstig niet ;)

Inmiddels heb ik al wel jonge kwartels en kuikens weer hersteld, maar dan al op zeer jonge leeftijd, waarbij de botten nog wat meer flexibel zijn en herstel veel makkelijker. Ook de agapornis heb ik behoorlijk lang gehad. De eerste agapornis spreidpoot kreeg therapie van de DA voorgeschreven (ik heb echt geen idee meer hoe, want dat is vrij lang geleden), echter het gevolg was dat de ouders het jong slechter gingen voeren, waarna het overleed.(het werd dus wel verstoten).

Ik heb in mijn eerste berichtje gewoon wat pootafwijkingen gezet, omdat ik de foto wat lastig vond (met dat commentaar is nu wel duidelijker).

gr Inger

Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Lique

Ik heb net nog eens heel goed gekeken, en het is gewoon een extra gewricht erbij lijkt wel.
Geen botbreuk ofzo, of een vergroeing.

Ik vind het heel raar. Maar hij heeft er totaal geen last van.

groetjes lique

Inger m

Hoi Lique,
Het klinkt heel vaag, dus ik ben benieuwd hoe dit zich gaat ontwikkelen, is het echt een (beweegbaar) gewrichtje of een verdikking van het bot?

Zolang het valkje er geen last van lijkt te hebben, is het geen probleem denk ik, maar je weet nog niet hoe het straks gaat als het een volwassen valk is (hij kon er nu geloof ik ook mee waggelen).
Het is wel heel apart in iedergeval!

Succes met je kleintjes!

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Lique

het valkje met het rare pootje is NU op de cam te zien

Mandy

Ja tuurlijk Inger, dan houdt het gewoon op natuurlijk, alleen als je het jong ontdekt kan je nog proberen er iets aan te doen. Dus dan is het juist hartstikke goed dat je ze uit hun lijden hebt verlost. Gelukkig kan dat met dieren goed, soms denk ik zou het bij ons mensen ook maar zo makkelijk gaan, want soms kunnen mensen toch zo lang onnodig lijden, maar goed, ik dwaal af.... ::)
Maar met dieren kan je ook weer te ver gaan. Ik zag eens op animal planet dat ze een oude hond met kanker met uizaaiingen in de hersenen tot 2 keer toe hadden gereanimeerd (geklapt)omdat de baasjes dat persé wilden, heb je dan oogkleppen op of niet, dat was echt afgrijselijk, dat beestje lag vol met toeters en bellen en morfine tegen de pijn en hij had geen schijn van kans, laat zo´n beestje dan gewoon gaan... :-/
Maar als het bij dit valkje zo zou zijn dat het lichamelijk prima in orde is en gewoon een happy valkje wordt, maar met een pootje dat niet naar behoren functioneert dan kan je ´m nog wat kansen geven natuurlijk, maar hopelijk is dat niet nodig en kan tie straks dat pootje gewoon goed gebruiken. ;)
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Paul

Hoi Mandy,

Een valkje kan met 1 pootje zich prima redden hoor klimmen en alles kunnen ze dan.
Ik heb er een gezien bij iemand die had een geamputeerd pootje omdat het te ver ontstoken was en afgestorven :-(
Maar het valkje wist niet beter.
Het was ook net of het pootje in het midden zat als je hem zag en het was net of het zo hoorde.
Dus 1 pootje of 1 misvormt pootje is geen reden je valkje uit zijn lijden te verlossen vind ik.

Groetjes, Paul