5 augustus 2025, 23:45:55

De doos van Stan

Gestart door Paul, 14 juli 2003, 02:36:35

« vorige - volgende »

VaLKPaRKieTJe

Hey Paul,

Gaat hard zeg, dat groeien van de baby'tjes.
Wel een dotjes om te zien natuurlijk, en ik zie dat in ieder geval de oudste zijn of haar oogjes al open heeft.
Ook grappig om te zien vind ik dat miniscule kuifje wat er al op het kopje zit, erg lief.

Veel plezier.

Groetjes, Mariette

Andrea

Hoi Paul,

 Alles goed met je jonkies?

Pas maar op als Mariska binnenkort Einstein komt halen.
Dan moet je al haar zakken contoleren voor ze weg gaat bij jou.
Er zitten toch wildkleurtjes bij jou thuis?
Ik weet het niet hoor met haar... pas dus maar op ;D

Groetjes Andrea


Binkie en Sparkle

Paul

Hoi Andrea,

Voordat Mariska hier door de deur gaat moet ze eerst door een infrarood scanner heen dus we zien meteen als ze iets bij zich heeft wat niet hoort.
Ten tweede tellen we de valkjes voor de deur van het slot gaat  ;D

Groetjes, Paul

Paul

18 november 2003, 01:07:00 #93 Last Edit: 18 november 2003, 01:09:38 by Paul
Hallo allemaal,
Hier even een update hoe het met de jonkies gaat :-)

Ze groeien als kool en de eerste begint al wat veertjes te krijgen uit die stekels dus die is al iets minder een stekelvarken :-)
Hier eerst even twee foto's van alle jongen bij elkaar:

Hier zie je ze van de zijkant:


En hier even een bovenaanzicht:


De oudste begint al echt op een valkje te lijken nu en zijn kuifje is al best aardig aan het groeien.

Hier een foto van de oudste:


Het verschil tussen de oudste en de jongste is best groot, de kleinste heeft voornamelijk nog maar dons en heel weinig veertjes.
Hier zie je een foto van eerst de grootste en daarna de kleinste op mijn hand:





Gelukkig zijn dit echt hele goede ouders en zijn de jongen nog niet geplukt in de vorige nesten waren ze daar allang aan begonnen dus ik hoop dat ons dat deze ronde bespaart blijft.
De ouders voeren nog steeds heel erg goed en halen het voer uit alle kooien weg als ze los zijn terwijl ze in hun eigen kooi zat hebben :-)
Wel een leuk gezicht als je ze overal ziet schooien om voer voor de kleintjes :-)

Groetjes, Paul

Stijn dc

hello

fijn om te zein hoe het gaat met de kleintjes nu.
die oudste lijkt me een cinnamon te worden, tenzij dat door de belichting anders lijkt.

SDC:D

Paul

Hoi Stijn,

Volgens de berekening zouden het allemaal wildkleurtjes moeten worden maar wij vonden de veertjes ook al licht bij de eerste dus laten we hopen dat het een cinnamon is.
Het komt dus niet door de belichting dus heel goed opgemerkt van je :-)
we twijfelen hier nog steeds en als de veertjes verder uitkomen zullen we het zeker weten :-)

Groetjes, Paul

Mandy

Wat was jouw berekening dan Paul?

Want ik denk ook dat die oudste een cinnamon wordt. :)

Bij mij was het ook zo dat jonkies met donkere pootjes wildkleur werden en met roze pootjes cinnamons en die oudste heeft inderdaad roze pootjes. :P

Het ringen is ook allemaal goed gelukt zie ik wel, goed hoor! ;D
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Speedy

Geweldige moppies zo bij elkaar, wat een kanjers....o dit hoop ik ook een keer van heel dicht bij te mogen meemaken hier.
Dan horen jullie het hoor.

Groetjes,
    Trudie

Paul

Hoi Mandy,

Ik heb in die mutatieberekning(http://www.kirstenmunson.com/cockatiels/blue.html) alleen als vader bont ingevuld en als moeder cinnamon gepareld en dan zouden er allemaal wildkleurtjes uitkomen maar er kan natuurlijk altijd een van de ouders nog ergens split voor zijn.
Ik ken natuurlijk verder de achtergrond van de ouders niet, van het popje is er misschien nog achter te komen maar de echte vader is gevonden en dus daar is niks meer van te achterhalen.
Dat ringen ging inderdaad best goed alleen de eerste was bijna te laat en de jongste had ik een dag te vroeg geringt toen ie een keer met zijn pootje schudde lag de ring er weer af :-)
Het is alleen best eng want je moet dat pootje echt helemaal door dat ringetje trekken en bij de eerste was ik echt bang dat ik hem pijn zou doen.
Maar die pootjes zijn dan nog zo flexibel dat je ze bijna dubbel kan vouwen zonder dat je ze bezeert :-)
Maar gelukkig is het bij alle 5 gelukt :-)
Ik heb net nog even gekeken en voor zover ik kan zien zijn bij alle jongen de pootjes rose :-)
Zou dat dan betekenen dat ik 5 cinnamon jongen heb?
Zou wel heel erg leuk zijn :-)

Groetjes, Paul

Mandy

18 november 2003, 02:32:12 #99 Last Edit: 18 november 2003, 02:33:47 by Mandy
Zou kunnen, dat zou dan betekenen dat de vader split voor cinnamon is.
Maar dan zou het nog een kans van 50/50 zijn, zie maar;


Mother: Cinnamon Pearl
Father: Pied Split To {X1:  Cinnamon}

male offspring:
50% Cinnamon Split To Pied {X2: Pearl}
50% Grey Split To Pied {X2: Cinnamon Pearl}

female offspring:
50% Cinnamon Split To Pied
50% Grey Split To Pied


Ik heb hier ff een voorbeeldje van jongen van mij en hier zie je goed wat ik bedoel, dat wildkleur jonkie heeft al echt duidelijke donkere pootjes terwijl die andere dat niet heeft, dat is een geparelde.



Dat gebeurde eigenlijk gelijk met het doorkomen van de eerste veertjes dus zo zag ik dat vaak al. ;)
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Paul

18 november 2003, 06:37:04 #100 Last Edit: 18 november 2003, 06:37:51 by Paul
Hoi Mandy,

Heel goed om te weten dat van die pootjes inderdaad :-)
Weer wat geleerd om snel te zien wat voor mutatie de jongen gaan worden dat is echt leuk.
Voor zover ik heb kunnen zien hebben ze allemaal roze pootjes maar bij de kleintjes kan dat natuurlijk nog veranderen want die hebben nog niet veel veertjes.

Misschien dat jij dit ook weet.
Uit mijn vorige nest heb ik een cinnamon gepareld jong popje en de ouders daar was het mannetje bont en de moeder lutino.
Is dat geparelde popje in dit geval dan ook split voor bont?
En als ik die met een cinnamon split voor bont mannetje kruis is de kans op bont 25 % volgens de virtual breeder.


Mother:Cinnamon Pearl Split To Pied
Father:Cinnamon Split To Pied

male offspring:
25% Pied Cinnamon Split To {X2: Pearl}
25% Cinnamon Split To {X2: Pearl}
50% Cinnamon Split To Pied {X2: Pearl}

female offspring:
25% Pied Cinnamon
25% Cinnamon
50% Cinnamon Split To Pied

Klopt dat dan ?

Groetjes, Paul

Mandy

Klopt helemaal Paul, want die cinnamon geparelde moet uit deze ouders gekomen zijn;


Mother: Lutino
Father: Pied Split To {X1:  Cinnamon Pearl}

male offspring:
50% Grey Split To Pied {X1:  Cinnamon Pearl} {X2: Lutino}
50% Grey Split To Pied {X2: Lutino}

female offspring:
50% Cinnamon Pearl Split To Pied
50% Grey Split To Pied

Alleen die bonte man kan split geweest zijn voor cinnamon en gepareld en de cinnamon geparelde kunnen alleen maar poppen zijn, dus die is dan inderdaad ook split voor bont.

Dus die berekening klopt! ;D
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Andrea


Hoi Paul,

Dat zou leuk zijn cinnamon geparelde jonkies!
Als ik de oudste zie lijken de veertjes inderdaad cinnamonkleurig.
Ik ben benieuwt wat voor een kleur het uiteindelijk blijkt te zijn. Een ding is wel zeker, je hebt mooie jonkies.

Groetjes Andrea

Binkie en Sparkle

Stijn dc

hello

ja, ik denk het toch wel dat die oudste cinnamon wordt. de  veertjes zijn toch TE bruin om wildkleur te worden. zou wel leuk zijn.

SDC:D

VaLKPaRKieTJe

19 november 2003, 01:22:21 #104 Last Edit: 19 november 2003, 01:23:10 by VaLKPaRKieTJe
Hey Paul,

Wat een lekkere dingen zeg, die jonkies van je.
Ook leuk om te weten dat het waarschijnlijk cinnamon jongen worden.

Nu word er gezegd dat een wildkleur donkere pootjes heeft, Dizzy is wildkleur en heeft ook donkere pootjes, Egbert zou wildkleur zijn, maar aangezien de vlekjes in zijn nek zou hij misschien bont kunnen zijn, hij heeft roze pootjes, is hij soms bont in plaats van wildkleur???

Zou wel leukzijn want dan hebben we allemaal verschillende mutaties: Chico = Cinnamon, Dizzy = Wildkleur, Jeltje = Grijsgepareld, Guust = Lutino, Egbert zou dan Bont zijn. ;D
Wel lollig zeg.

Groetjes, Mariette