18 juli 2025, 16:18:31

Wormen: vraag en antwoord

Gestart door vanta, 29 augustus 2004, 22:55:00

« vorige - volgende »

betty

Hoi Marianca,

ik ben heel erg benieuwd waar je dat stukje info vandaan hebt. Wormen zijn namelijk gastheerspecifiek dus die komen bv alleen bij de vogel voor. Een vlieg kan dan wel zorgen voor de verspreiden van de wormeneitjes of eventueel als tussengastheer dienen maar uiteindelijk komt dat wormeneitje van een andere besmette vogel.

Ik ben dus heel erg benieuwd hoe het mogelijk is dat de wormen die voorkomen bij het paard/koe een vogel kunnen infecteren???

gr Shalina

marianca.

Hallo betty,


Zoals ik al zei..ik dacht op Birdweb 2000!!Ik surf zoveel en zoveel informatie op dat ik uitendelijk niet meer weet hoe en wat..erg he.Als ik het terug vind zal ik het je zeer zeker melden.


groetjes
marianca

Paul

Hoi Marianca,

Wat een joekel zeg als ze dit soort wormen hebben kan je het eigenlijk niet over het hoofd zien dat valt wel op.
Ik had gedacht dat er veel meer dode wormen al waren geweest maar ze moeten in elk geval nu met die kuur wel dood zijn en zullen er langzaam een voor een uit komen.
Gelukkig gaat het wel weer beter met haar nu :-)

Groetjes, Paul

marianca.

Hallo allemaal,

Nou,met blondje gat het goed :).Haar poepertje is al sinds zondag goed droog en haar ontalasting is oke.Ze zit lekker bij haar groepje...sinds zondag..alles weer in orde.Ben blij :).



groetjes
marianca

Ed

4 december 2004, 00:01:43 #34 Last Edit: 4 december 2004, 00:04:26 by Ed_V.
Hoi Allemaal,

Een vraag is dit een spoelworm of een ander dier zonder vleugels. Zo ja dan heb ik ook gelezen dat deze niet makelijk te verwijderen zijn. Omdat deze veel eitjes leggen die niet kapot gaan door het bestrijdings middel. Dus hoevaak moet je dit dan behandelen.



Groetjes Ed

Paul

Hoi Ed,

Zo te zien is dat wel een worm lijkt mij.
Normaal geef je de wormenkuur dan worden de aanwezige wormen gedood en dan komen de eitjes na een dag of 10 a 14 uit en dan geef je nog een kuur.
Dan zouden ze er normaal vanaf moeten zijn.
Je hebt ook druppels voor in de nek dat word in de bloedbaan opgenomen en dat blijft volgens mij langer werkzaam ik weet daar niet van of je een herhalingskuur moet geven na 14 dagen.
Maar dat zal iemand die het gebruikt wel kunnen vertellen denk ik.

Groetjes, Paul

Ed

Hoi Paul,

Ik weet zeker dat ik over 10 a 14 dagen weer een kuur geef want als je Ricky ziet die is bijna net zo dik als een grasparkiet en dat is niet echt dik hoor. De andere zijn anderhalf keer forser dan zij. Dus ik denk dat zijn het zwaar heeft het is alleen niet te merken aan haar. Ze is nog net zo actief als 3 maanden geleden maar alleen brood mager.

Groetjes Ed

Paul

Hoi Ed,

Houd er rekening mee dat als een het heeft dat ze allemaal hoogstwaarschijnlijk besmet zijn.
Je moet ze dan ook allemaal behandelen dat is het meest veilige.
Het zou zeker kunnen dat ze daar zo dun van worden hoor.
En preventief ontwormen kan helemaal geen kwaad gelukkig.
Heb je ook gewogen wat ze weegt want dat zegt vaak wel of ze te licht zijn.
Je kan ook aan hun borstbeen voelen dat moet niet te scherp uitsteken anders zijn ze te mager en voel je het borstbeen niet meer dan mogen ze op dieet :-)

Groetjes, Paul

Ed

Hoi Paul,

Ze worden allemaal behandeld alleen Ricky is echt mager ik gaat haar morgen wegen maar als ze naast elk ander zit is zij zeker de helft magerder. Ze hebben bijde dagen veel gedronken komt zeker door het beetje druivensuiker anders drinken ze nooit zoveel. Maar houd in ieder geval in dat ze het medicijn gedronken hebben.

Groetjes Ed

Anja V

Ik heb 2 valkies die niet in aanraking komen met andere vogels omdat ze binnen zitten. Als een vogel niet in aanraking komt met andere vogels moet ik ze dan toch ontwormen?
Ik hoor verschillende adviezen, de vogelspeciaalzaak zegt van wel maar van andere mensen met valkparkieten hoor ik dat het niet nodig is. Wie kan mij raad geven

Lique

Het is verstandig om ervoor te zorgen dat je valkjes 1 á 2 keer ontwormd zijn.
Vaak gebeurt dit als ze net aangeschaft zijn, en wordt dit na een paar weken herhaald.
Het is niet nodig om net zoals in een voliere de binnenvalkjes meerdere keren per jaar te ontwormen, tenzij ze vaak buiten staan, en er andere vogelsoorten bij kunnen komen.

groetjes lique

valkchico

hallo paul,
ik gebruik de druppels voor in de nek en ook deze moet je herhalen alleen dan na een maand.
Het nadeel van de druppels in de nek is wel dat ze er een paar dagen wat minder mooi uitzien. De druppels zijn redelijk vettig (ze hebben dus een vetvlek op hun rug).
Het is wel makkelijk toepassen ook op degene die nog niet helemaal tam zijn.
gr esther

Paul

Hoi Esther,

Elk middeltje heeft voor en nadelen ook onder de ontwormingsmiddelen.
Sommige middeltjes doden de wormen in 1 keer en dan kan er bijvoorbeeld verstopping optreden en dan worden ze nog zieker.
Die middeltjes voor in de nek hebben als voordeel dat ze niet alleen wormen aanpakken maar ook mijt en luis.
Dat je het moet herhalen is bij alle ontwormingsmiddelen omdat de eitjes die dan uitkomen ook gedood worden.
Vaak staat er 10 tot 14 dagen voor om het te herhalen maar met die druppels in de nek werkt het anders omdat dat een tijd in de bloedbaan blijft dus dan zeker de berschrijving aanhouden.
Aleen als de vogels elkaar de veren verzorgen kunnen ze die stoffen binnen krijgen en dat lijkt me ook niet zo goed voor ze.
Daarom moet het ook in de nek zodat ze er zelf niet aan kunnen pikken.

Groetjes, Paul

Bianca

Ik vind dat maar goor spul voor in de nek!
de hele huid is de eerste dag rood en geirriteerd!
Bij mij komt het er nooit meer in.
Ik geef ze het wel gewoon als oplossing door het water en als ze mijt of dergelijke hebe spray ik ze in.

Groetjes bianca

Ervaring is de optelsom van alle vergissingen die je hebt begaan.

Paul

Hoi Bianca,

Het meeste ontwormingsmiddel en tegen luizen is zonder meer goor spul want het is toch om iets te doden.
Ik had er hier 2 ontwormd met Panacur in de bek volgens de voorschriften.
Van eentje dacht ik echt dat die dood zou gaan die viel bijna van de stok zo erg zat die erbij en dat heeft een aantal uren geduurd voor het weer beter ging.
Je weet in elk geval dat ze goed ontwormd zijn maar in het drinkwater hebben ze denk ik toch minder last omdat ze dan elke keer een beetje binnen krijgen.
Dus de volgende keer doe ik het ook liever in het water want dit beviel me zo ook niet echt ik heb toch een hele tijd in de zenuwen voor de kooi gezeten.

Groetjes, Paul