5 mei 2025, 22:15:42

Oogje dicht

Gestart door Remco_Ultee, 8 juni 2003, 18:36:05

« vorige - volgende »

Remco_Ultee

Dan zal ik zo eens met mijn vader kijken wat we eraan kunnen doen, het boorwater en watjes liggen klaar...

Ik denk dat ik maar handschoenen aan ga trekken, hopelijk komt het goed.

Bedankt voor alle reacties

Ellen

Dat is een goed idee Remco.
Degene die de valk vasthoud zou de handschoenen aan
moeten doen en diegene die het oogje doet niet .
Dat wordt anders wel heel pijnlijk op dat tere koppie.

 :D Ik moet alvast lachen bij het idee. Ik heb net zulke
niet hand-tamme valkparkieten en ik zou ook niet weten
hoe ik dat voor elkaar zou kunnen krijgen.

Houd ons op de hoogte van het wel en wee
en sucses  :D

Gr. Ellen.

Speedy

Vroeger hadden we ook een valkparkiet, maar die was dus totaal niet tam.
Hij beet ook flink hoor, maar als mijn moeder hem er toch uit haalde voor zijn bad, dan pakte ze hem met een theedoek, dan was je toch beschermd en hij zag dan niet direct wat er ging gebeuren als je met hem bezig moest zijn, zoals afdrogen, nageltjes knippen (dat deden wij toen dus wel, want we hadden toen geen blok in de kooi hangen)
Misschien een idee om hem wat rustiger te houden.
Een handdoek zou ik niet doen, want zijn nageltjes blijven zo in die lusjes hangen.

Succes,
Trudie

Remco_Ultee

Ik heb net met mijn vader haar ogen met boorwater schoongemaakt, hierdoor deed ze gelijk d'r oogje open, uit voorzorg ook maar de ander gedaan.

Toen hebben we haar terug gezet in d'r kooi, en toen had ze het oogje nog open maar ging het af en toe wel dicht, maar het is wel al een verbetering, misschien moet het nog eens, het verzacht in ieder geval wel haar oogje.

Bedankt voor de reacties en medeleven

Ellen

Hartstikke goed Remco.
Ik heb het idee dat hij/zij nu ook weet dat
je het doet om hem/haar te helpen.
Je hebt nog kans dat het de volgende keer
makkelijker gaat en dat hij/zij het beter toelaat.

Veel sucses Ellen.

Kolkkie

Hoi Remco,

Het is goed om te horen dat het zo goed ging en gaat. Ik hoop dat hij zo snel mogelijk beer beter is.

Groetjes,

Mariska
Trots baasje van Pukkie en Harley (koppeltje), Lisa (dochter), Einstein (oma van 22 jaar), Bart en Homer.

Coco R.I.P. ??-??-1995 - 14-08-2006

Paul

Hoi Remco,
Heel fijn dat er meteen een verbetering te zien is.
Ik denk toch dat er steeds iets in gezeten heeft en ze hebben niet zo veel traanvocht als mensen om dat zelf weg te spoelen dus moet je ze even helpen.
Jullie hebben dus denk ik dat korreltje uit zijn oogje gekregen waardoor ie gelijk geen last meer heeft :-)
Een dierenarts kan het ook niet beter doen dan wat je nu gedaan hebt :-)
Dit is dus inderdaad de reden dat ik geen zand meer gebruik want met die grote korrels heb je daar geen las meer van.

Groetjes,  Paul

Shirley

Hoi Remco,

Gaat het nog goed met je valkje?
Mijn valkje zit nl ook vrij vaak met één oog dicht. Ben pas weer bij de arts geweest en hij heeft nu oogdruppels gehad voor drie dagen. Zijn traanbuizen zaten nl ook verstopt, waardoor hij bellen ging blazen met zijn oogjes...raar gezicht hoor. In ieder geval hoop ik dat alles nu goed gaat met je valkje.

Groetjes,
Shirley

Remco_Ultee

Hoi allemaal, Wax heeft gisteren na die eerste behandeling buiten gestaan en toen knapte hij helemaal op, hij ging fluiten, en Gel fluitte terug en er kwamen allemaal vogels in de tuin en die gingen meefluiten  :D

Vandaag ging het iets beter met zijn oog, en vanavond hebben we nog eens zijn oogje behandeld, en daarna had hij hem echt zo wijd open als zijn andere oogje, soms knipperde hij. Ik denk dat het heel irritant voor hem geweest is want het zal ngo wel een keer gedaan moeten worden omdat het altijd nog wel beter kan gaan met zijn oogje.

Nog iets positiefs is dat over dat "dichte" oogje geen grijze waas zit! Deze is helemaal zwart, over zijn andere oog zit wel duidelijk een grijze waas. Dus hij ziet wel met 1 oog  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Eens zien hoe het morgen gaat, Gel is al supertam, ik aai hem, en ik leer hem nu nog ff dat ik hem vast mag pakken, dit laat hij al toe  :) Dus deze week zet ik Wax bij Gel samen!!!

Dan zullen ze wel raar kijken  :o 8) :-*  ;)

Oja vanaf hoe oud zijn mannetjes valkparkieten eigenlijk vruchtbaar?

Paul

Hoi Remco,
Heel fijn dat het beter gaat met zijn oogje :-)
Zo te horen zal het snel weer helemaal over zijn en kan ie weer goed zien met dat oogje.
Een mannetjes valk is ongeveer met 9 maanden in staat om te paren maar beter is nog een tijdje te wachten omdat ze eigenlijk nog te jong zijn en dan gaat er heel vaak wat verkeerd met het nestje omdat ze ook nog veels te speels zijn.

Groetjes, Paul

Ellen

Jeetje Remco,

Wat een heerlijk positief nieuws.
Gelukkig dat wax met dan ene oogje waarschijnlijk
goed kan zien.
Word hier helemaal een beetje blij van :)

Goed hoor, Groetjes Ellen.

Marianne

Gefeliciteerd hoor Remco,

Door jouw optreden is je valkje toch weer mooi beter aan het worden.

Groetjes Marianne
Ook de valkgroetjes van Bassie, Dobey, Pino, Yuko, Zazou, Dory, Koda, Kazoo, Jut en Jul !!!

Remco_Ultee

Vanmorgen was hij lekker actief en had hij zijn oogje helemaal open, dus misschien hoeven we et niet nog een keer te doen, ik ben heel blij dat het zo goed gegaan is.

Ik houd jullie op de hoogte.

gr.

Ellen

Helemaal te gek Remco.
Je kan niet meer stuk!

Gr. Ellen.

Kolkkie

hoi Remco,

Het is zeer leuk om te horen dat het weer goed gaat met Wax :). Ik ben ook blij dat er verder niets met het oogje aan de hand is. Het zal snel weer goed met hem gaan ;).

Groetjes,

Mariska
Trots baasje van Pukkie en Harley (koppeltje), Lisa (dochter), Einstein (oma van 22 jaar), Bart en Homer.

Coco R.I.P. ??-??-1995 - 14-08-2006