6 mei 2025, 13:20:30

Jongen toch dood

Gestart door poohbeer19@hetnet., 11 juni 2004, 19:09:41

« vorige - volgende »

Cwazi

Nou, in dit geval zou ik of de beide vogels uit elkaar halen, er een andere partner bij zetten die wel met succes zijn of haar jongen verzorgd en dan verder met de jongen.

Of een tweede koppel nemen inderdaad en die de eitjes laten grootbrengen. Als je nu jongen hebt liggen zou ik heel snel iemand zoeken die "pleegouders" heeft.

Verder ben ik het met Paul eens dat een mutatie die dergelijke problemen geeft helemaal niet gekweekt zou moeten worden. Zoveel leed alleen om een kleurtje, daar kan ik niet achter staan, maar wie ben ik  ;D

Mandy

Ik vind het ook maar vreemd dat waar je die geelwangen gehaald hebt je niet gewaarschuwd bent voor dit feit?! ::)
Je hebt inderdaad goede pleegkoppels nodig.  ;)
Het koppel zou ik niet uit elkaar halen, want dan gaat de mutatie verloren. Ondanks de problemen bij deze mutatie zou ik dat toch zonde vinden ook al zou ik er zelf niet mee gaan kweken. :)
Maar over die krop leeg drukken had ik nog nooit gehoord. Ik vind dat maar raar hoor. Dat lijkt me niet echt gezond en best voor het valkje. :-/
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

gerda wals

We  hebben zelf wel pleegouders onder onze eigen vogels zitten alleen hebben die zelf net een nestje met vier jongen.
Dus vraag ik mij af als ik daar drie jongen of meer bij zet(want de geelwang heeft nu drie eieren) wordt dat dan niet erg veel ?
We willen dit laaste nest van de geelwang nog proberen en als het weer niet lukt dan houdt het op.

En is er iemand die weet of de vogels zelf al merken dat één ei of baby vogeltje niet gezond is en het daarom niet warm houdt en/of niet voedt.
Vriendelijk groet Gerda.

gerda wals

Degene van wie mijn man ze heeft gekocht heeft inderdaad daar niks over gezegd,en wij zijn nu pas één jaar bezig met valkparkieten en waren hier ook niet van op de hoogte.
Mijn man vond ze gewoon mooi en is het aan het koppelen gegaan.

En dat van die krop leeg duwen hebben we weer gehoord van een andere hobby kweker????
Ik vond het ook maar niks maar die vertelde dat het geen kwaad kon.
Zo zie je maar weer dat je toch goed moet blijven opletten en dat je er telkens weer wat bij leert.

Suzanne

Ik was eens in Belgie bij een kweker, en die had ook geelwangen zitten. Ik zei dat ik misschien interesse had (wist toen nog niks van de problemen af), maar ook hij heeft er niks over gezegd. Ik vind dat niet kloppen.

Groetjes

Suzanne

3 wildkleur mannen, 1 bonte witmasker man, 2 geparelde cinnamon poppen, 1 ervaren kweek koppel bonte witmasker x cinnamon gepareld bont te koop. Voor info, stuur even een im.

Karin

Krop leeghalen wordt wel eens gedaan bij valkjes die met de hand groot gebracht worden en last van kropverzuring hebben. Maar dat is wel specialistisch werk en moet toch eerst een paar keer voorgedaan zijn door een kenner. Overigens wordt eerst alles losgemaseerd met wat warm water zodat het makkelijker op te zuigen is.

Groetjes, Karin.
Groetjes, Karin





mijn website

mijn dagboek

De Bonte Parel hyves

Stijn dc

De ouders uit elkaar halen zou ik persoonlijk doen, de mutatie gaat wel verloren, maar jek na mss later verder kweken met je eigen jongen?

SDC:D

Inger m

12 juni 2004, 19:40:28 #22 Last Edit: 12 juni 2004, 20:38:20 by Cinnamon_valk
Hoi Gerda,

Jij schreef:
En is er iemand die weet of de vogels zelf al merken dat één ei of baby vogeltje niet gezond is en het daarom niet warm houdt en/of niet voedt.

Aan het ei zullen vogels ws weinig merken, aangezien ze net zo goed doorbroeden op onbevruchte, afgestorven eieren en zelfs (kunst)eieren die in grootte (en zelfs vorm) afwijken van hun eigen eieren.

Als de jongen niet in orde zijn, weet ik niet zozeer of de ouders kunnen beoordelen of het jong al dan niet ziek is. Wel zal het jong zich ws afwijkend gedragen door bv minder voedsel op te nemen of minder te bedelen, waardoor de ouders minder zullen voeren of zelfs ophouden met voeren. Er kunnen oook andere oorzaken een rol spelen, zo blijkt bij wilde vogels dat verstoten jongen (bij handopfok) vaak prima en gezonde vogels zijn (verstoting bv door voedselaanbod of verstoring).

Het kan zijn dat bij geelwangen het ouderinstinct niet meer optimaal functioneert. Ik denk dat hiernaar wat meer onderzoek (observaties) gedaan zou moeten worden. Natuurlijk is het inzetten van pleegouders een oplossing, maar ook korte-termijn-denken. Weegt het hebben van een mooie mutatie op tegen het ontwikkelen van probleemvogels? In mijn ogen niet en zou daarom eerst gezocht moeten worden naar een oorzaak cq oplossing.

nb. bij fretten speelt een soortgelijk probleem en hebben angora fretten onvoldoende/ geen melk, waardoor de jongen altijd door pleegouders grootgebracht moeten worden. Veel frettenliefhebbers zijn daardoor tegen het fokken van angora's.

gr Inger

Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Stijn dc

hoi

CitaatHoi Gerda,
 
Jij schreef:
En is er iemand die weet of de vogels zelf al merken dat één ei of baby vogeltje niet gezond is en het daarom niet warm houdt en/of niet voedt.  
 
Aan het ei zullen vogels ws weinig merken, aangezien ze net zo goed doorbroeden op onbevruchte, afgestorven eieren en zelfs (kunst)eieren die in grootte (en zelfs vorm) afwijken van hun eigen eieren.

hoi ik denk dat valkjes wel weten of een ei bevrucht is of niet. Het is waar dat ze op kunsteieren etc. broeden, maar waarom gooit mijn koppel valkjes de onbevruchte eitjes dan uit de nestkast? Ze weten precies welke ze moeten nemen, dus er moet toch een besef zijn van dit ei is niet goed.

SDC:D

Inger m

Hoi Stijn,
Geen idee, maar in de 16 jaar dat ik vogels kweek, heb ik dit verschijnsel nog nooit meegemaakt. Ik denk dat het toeval is dat ze de eieren eruit gooien. Op welke wijze zou een vogel die vgl jou moeten beoordelen?

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Stijn dc

hoi

ik weet het niet, maar ik heb het nu twee maal meegemaakt. Volgens mij beoordelen ze die eitjes op beweging of warmte, ik weet het niet, en ik denk dat we het nooit zullen weten, want niemand kan het ons vertellen.

SDC:D

Inger m

hoi Stijn,
Tweemaal is niet echt vaak. Dus toeval is niet uit te sluiten.
Was het bij hetzelfde koppel?
Hebben ze precies de onbevruchte eieren eruit gegooid of gewoon alle eieren (dus alles onbevrucht).

In iedergeval laten ze bij mij altijd gewoon de onbevruchte eieren liggen en zou een schouwlamp overbodig worden als de vogels zelf hun eieren konden beoordelen  ;). Ze broeden evengoed door als alle eieren onbevrucht zijn. Beweging valt ws niet waar te nemen in een donkere nestkast, immers wij hebben ook een lamp nodig. Onbevruchte eieren produceren zelf geen warmte, bevruchte eieren beginnen in de loop van broedtijd wel warmte te produceren (embryo's zelf) en koelen daarom minder snel af dan onbevruchte eieren.

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.