2 augustus 2025, 20:04:42

♥ Debby's gevleugelde vriendjes ♥

Gestart door ♥Debby♥, 5 oktober 2007, 12:00:54

« vorige - volgende »

♥Debby♥

Resultaten van 1 klusdag..  :D


We zijn echt een MEGA eind opgeschoten vandaag...

Begonnen met afmeten, opmeten, inmeten en nameten.. en toen konden we gaan beginnen :D

Als eerste de zijwand dichtgemaakt in hetzelfde profiel als de bestaande wand van het tuinhuis.

Daarna met steentjes een onderrand gemaakt, de extra paal ertussen en toen de gaaspanelen ertussen gezet...

Vervolgens de cirkelzaag in de wand van het tuinhuis gezet en daar ontstond een deur.. het uitgezaagde stuk hout is gelijk de deur dus die netjes afgeschaafd, scharnieren erop, sloten erop en weer teruggehangen.. Kozijn netjes afgezet met hoeklatjes.

Vervolgens een invlieggat gemaakt met landingsplaats ervoor.. hahahaa.. Ik wilde er een H op maken maar dat is nog niet door de keuringscommissie heen.. ;)

Toen een gat geboord voor de PVC pijp naar de lamp. Er komt verlichting in de volière..

Vervolgens de boel geverfd aan de binnenzijde.. buitenkant komt morgen..

In het binnenhok nog zitstokken gemaakt en de deurtjes van slot voorzien.

Toen nog 1x de zijwand overgeschilderd en toen was het half 8 en waren we moe, zat en op...

Manlief ligt nu lekker op de bank te slapen..  :) :-*

Ik heb van de overburen, touwen makerij, een heel gaaf touw gekregen.. daar gaan we iets leuks mee doen morgen.. Dan nog wat speeltjes en stokken erin..voerplanken maken,  de boel netjes afwerken en dan moet het morgenavond klaar zijn...

Het wordt echt zoooooooooooooo gaaf.. precies zoals het in mijn hoofd zat!   ;D







en vanmiddag kwam Jan z'n neef de turqouisine's brengen. Ze komen van buiten en momenteel wonen ze even in het binnenhok.. ik vind ze heel erg mooi.. het is een koppeltje..



Nou, het is wel duidelijk volgens mij maar hier zit een blije Debby  :D

Ohja, het is diervriendelijke verf hoor.. die grote blauwe gifcan was voor mijn man z'n handen... die had ruzie met een kitspuit gehad.. :)


♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.

Kaatje

Zo, jullie zijn zeker opgeschoten zeg !! Het begint er echt schitterend uit te zien, leuk zo met die stenen onderrand, echt cool !

Natuurlijk hoef je niet te zeggen hoe blij je bent, dat spat al van het beeldscherm af ! Je kan trots zijn op Jan, maar ook op jezelf want jij hebt vast een hoop dingen moeten aangeven  ;)

Fijn dat het precies geworden is zoals je zelf in je hoofd had zitten, het is werkelijk een plaatje aan het worden en ik ben vreselijk benieuwd als het morgenavond allemaal af is  :D

De turqouisine's zijn echt schattige vogeltjes  :-*

Veel plezier vandaag met kijken en klussen !

Rob S

Zo :o, dat is netjes geworden! En dat in 1 dag tijd, mooi man. Je hebt ook een mooi koppeltje turquisines gekocht/gekregen, mooie vogels ;D Alleen 1 vraagje, heb je de stenen wel gewoon met cement vastgelegd? Ik zie op 1 van de foto's dat het er nogal "losjes" uitziet???

♥Debby♥

Hoi Kaatje, het is in mijn geval niet alleen bij aangeven gebleven hoor.. ik ben heel handig met een boormachine.. hahaha.. ik mocht ook nog 10 hele gaten boren!  ;D ;D

Rob, Die steentjes zijn vastgelegd met speciale stenenborderkit. Geen cement dus. Onze hele tuin heeft borders met dat spul en dat zit als een huis..

Dat stukje dat daar los voor ligt was nog van het oude muurtje dat we weggehaald hebben.

Op dit moment gaan de passtukjes ertussen en mijn man heeft er net al tegen aan geschopt en het werk van gisteren doet al niets meer..  't lijkt wel een reclame spotje.. hahaa.. NU bij de betere tegelhandels.. hahaha  :D

De turquoisine's zijn lekker levendig.. ik hoor ze fluiten.. grappig geluid hoor.. en best bescheiden ook wel..

Ik ga even wat van onze fruitbomen leegroven.. ik heb takken nodig!  :)



♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.

Marc van de Kuifjes

Dat ziet er inderdaad al erg mooi uit! Schitterend gewoon! En die "H" moet er zeker komen! ;D ;D ;D Hoewel... misschien moet je er een "V" van maken! ;)

Hoe groot is zo'n turkwadinges eigenlijk? Kan ik niet zo goed afleiden uit de foto... ze zien er wel erg mooi uit! :D




De Kuifjes van Wilgendaal!

- De Kuifjes van Wilgendaal -

Kimm


ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Peggy

Wauw Debby,  dat wordt (is )  een mooie voliere..prachtig hoor.  gaaf dat ie precies is geworden zoals je je voorgesteld had. Het is een plaatje hoor. en de twee valkjes die je gekocht hebt zijn ook erg mooi.  Dat wordt genieten straks.  het andere koppeltje vogels zijn trouwens ook erg mooi.

Jullie hebben hard gewerkt.

Succes met de eitjes van Duuk&Didi.

Je hebt trouwens weer mooie foto's gemaakt van alle 5 je mooie valkjes  :D

Gr Peggy



Mijn lief en trouw koppel; Joep&Guusje



Voor ons dagboek; klik hier

♥Debby♥

Hij is klaar en de turquoisine's (nog even zonder naam  :-X) hebben via het binnenhok hun weg naar buiten gevonden.

Mijn neef adviseerde om de vogels altijd via het binnenhok los te laten zodat ze de weg naar de volière zelf moeten vinden.. dan zouden ze de weg terug ook weer weten?!? We zullen zien.. hihi..

We zijn echt super tevreden.. het is echt een aanwinst in de tuin.. en dit is waar we het allemaal voor deden toen we dit tuinhuisje uitzochten.

De foto's ben ik nu aan het uploaden.. ze komen eraan..

en nu nog een leuke naam voor dit prachtige koppeltje verzinnen..

Ohja Marc.. ik schat dat ze zo'n 20 cm zijn van kop tot staart..  :)



♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.

♥Debby♥

En de namen zijn......



;D ;D ;D


♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.

♥Debby♥

Deel I





de touwmuur.. een heuse klimwand.. :)



van buitenaf.. er zitten stukjes rondhout achter..



Kastan





en toen kwam Jette ook buiten..























Einde Deel I


♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.

♥Debby♥

Deel II































en DIT zie ik als ik buiten op het terras zit of binnen aan de keukentafel  :D





;D ;D ;D


♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.

Kimm

jeetje meid, prachtig hoor! gefeliciteerd met je voliere :D
en een prachtige klimtouw heb je erin. super super!!!!

liefs kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Marc van de Kuifjes

Mooi mooi mooi mooi MOOI!!!! ;D
Sta me toe jaloers te zijn! ;D ;D

De vogeltjes zijn duidelijk al goed op hun gemak! Leuke namen die je bedacht hebt trouwens! :D

Dat touw vind ik ook schitterend gedaan! ;)




De Kuifjes van Wilgendaal!

- De Kuifjes van Wilgendaal -

♥Debby♥

en dan nog even wat over de valkjes..

Ik heb zojuist 2 eitjes onder in de kooi gevonden.. hoe ze het gedaan hebben is mij een raadsel maar wat ik in het blok kon ontdekken was dat ze DAAR al kapot gegaan zijn.. dit zag ik ook omdat er zaagsel aan de eitjes geplakt zat.

Ik ben bang dat één van beide erop is gaan staan?

Gelukkig waren het onbevruchte eitjes ennnnnnnnn het goede nieuws... het laatste eitje is BEVRUCHT!!

morgenochtend verwacht ik weer een eitje maar is het nu verstandig om 2 neppers in het blok bij te leggen? zodat Didi niet door blijft leggen? de eitjes zijn dusdanig kapot dat ze er echt niet bij in kunnen. Ze is nu een week aan het leggen.. 4 eitjes verder maar heeft er nog maar 1 in haar nestje.. als ze door wil gaan tot er 4 of 5 liggen dan heeft ze straks 8 á 9 eieren gelegd..

Advies is welkom.. alvast bedankt!


♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.

♥Debby♥

Hoi Kim en Marc, bedankt voor jullie reactie's..

Dat touw is inderdaad erg goed uitgepakt.. nu maar hopen dat ze het niet in notime slopen.. dan moet ik weer met een vriendelijke blik in mijn ogen naar de overbuurman..  ;)


♥Debby's Gevleugelde Vriendjes♥
Klik op de foto voor mijn boekje.