24 mei 2025, 12:55:48

Valkjes gewogen

Gestart door margo23, 1 augustus 2008, 15:04:38

« vorige - volgende »

margo23

Hoi,

zie ook mijn topic: http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,29341.0.html

Ik heb gisteren de nestkast eruit gehaald en de donsjes gewogen (ook foto's gemaakt, maar die moet ik nog op de pc zetten). Wat een scheetjes!
Puk (is grootste) weegt 24 gram (van zaterdag jongstleden denken we, maar misschien al 1 of 2 dagen daarvoor geboren?), dan komen de andere 2 (een geel en wit donsje), beide 8 gram. Heb ook nog geen namen bedacht...hmmm toch maar eens doen! Die zijn na elkaar (denk maandag en dinsdag) uit het ei gekropen. Klopt het gewicht, vind het zo gek dat die oudste zoveel scheelt met die andere 2 en dat die andere even zwaar zijn. Van allemaal waren gisteren de oogjes nog dicht.
Ik heb ook de kapotte eischalen weggehaald, de (3) eitjes die er nog inlagen laat ik liggen, hoe lang moet ik die laten liggen (voor warmte)?

Ouders gaan heel af en toe beide van het nest, kan dit kwaad?


Groetjes Margo en de valkjes bende ;D
Speedy, Jacco en Pearl

margo23

Niemand?? tis vakantie zeker ;)

straks ga ik ze nog een keertje wegen...
Speedy, Jacco en Pearl

Rianne

Hoi Margo,

ik weeg mijn jongen niet meer, het eerste nest heb ik dat wel gedaan voor een gewichttabel te maken. Zolang je ze ziet groeien, gaat het wel goed, zo doe ik het.
2 dagen tussen een jong kan idd een enorm verschil maken, maar meteen 16 gram? Misschien is dat inmiddels wel wat dichter bij elkaar gekomen?

margo23

3 augustus 2008, 14:44:04 #3 Last Edit: 3 augustus 2008, 15:48:05 by margo23
Hoi Rianne,

Dank je wel voor je antwoord! Ik ga straks nogmaals wegen, het is mijn 1e nestje (en ook van deze valkjes) dus spannend..
Haal jij onbevruchte eitjes  weg, en na hoeveel tijd? Er liggen 3 eitjes in het nest.

Groetjes Margo


EDIT: heb ze inmiddels gewogen. Grootste heeft oogjes open, begint al veertjes (in de kokertjes) te krijgen, weegt 46 gram. Middelste lijkt oogjes bijna open te krijgen, weegt 16 gram. Jongste (oogjes nog helemaal dicht) weegt 20 gram. Zal wel met de krop te maken hebben. 1 van de 3 eitjes is donker, zit een gaatje in, maar hoor geen gepiep...zou er een vogeltje inzitten dat is overleden?
Speedy, Jacco en Pearl

I_Xyzyx_I

Ik zou sowieso de valkjes niet gaan wegen, elke keer uit het nest halen levert veel stress op voor zowel ouders als jonkies. Wat ik zelf altijd doe is afentoe controleren of ze gevoerd worden door te kijken of ze een volle crop hebben. En zodra ze bijna helemaal in de veren zitten haal ik ze er wat vaker uit zodat ze aan mensen gewend raken.

Groetjes Jasper


Klik Hier voor mijn dagboekje met (hopenlijk snel) kweekverslagen van fallow valkparkieten.

margo23

oke, dan zal ik dat niet meer doen (heb dit 2 keer gedaan in 1 week tijd). Dank voor de tip! :D
Speedy, Jacco en Pearl

Anke

Hoi,
Ik heb hier de donsjes iedere dag even in handen, om te kijken of het allemaal goed gaat. Niet heel lang, maar gewoon even voor een snelle controle :)
Dit kan echt geen kwaad.
Pas als ze pennetjes krijgen neem ik ze wat langer bij me.
Groetjes Anke




Klik op de foto om mijn dagboekje te lezen...Kijk ook eens op de website van de Santpoortsevalkjes

margo23

Bij mij duurde het ook heel kort, paar minuutjes (totaal), en weer terug in de nestkast. Ze zijn zo kwetsbaar, de oudste ziet er al echt uit als een vogeltje, grappig! Kijkt om zichheen en lijkt het prima te vinden. Ouders zijn rustig en gaan daarna weer door met voeren. Had agressie verwacht maar dat valt reuze mee.
Speedy, Jacco en Pearl

Rianne

Het kan geen kwaad hoor, maar als de ouders echt niet aan de kant willen dan probeer ik het later nog eens. Ze kunnen agressief reageren tegen je maar dit is natuurlijk ter verdediging van het nest :)

margo23

Is het ook niet erg (of juist wel) dat de jongste een aantal gram zwaarder is dan de middelste?
Speedy, Jacco en Pearl

Rianne

Nee dat gebeurd vaker. Er kan iets aan de hand zijn maar daar kom je dan later wel achter. Het ene jong is wat sterker als het andere jong of krijgt iets beter te eten.

margo23

thnx! Het scheelt maar een paar gram, het zijn beide ukjes.
Ik hoop dat alles goed komt!
Speedy, Jacco en Pearl