20 juli 2025, 05:38:22

Joepie

Gestart door Yvette, 24 augustus 2007, 20:02:12

« vorige - volgende »

Hermien

Weet je Yvette, ik denk dat het steeds wisselen steeds van klooi Joepie zo aan het bibberen maakt. In de grote kooi zal hij echt niet uitdrogen hoor. jij moet er dan voor zorgen dat hij genoeg eten en water aangeboden krijgt. Dus ff meerdere bakkies water en zaad. Tuurlijk is het wennen, maar als je Joepie dan een paar dagen even niet uit de kooi laat, is dat zo gepiept hoor. Ik heb het zelf gezien met Gabber toen ik de kooi verving door de volière. Wat ik toen heb gedaan is, dat ik de kleine kooi met de opening tegen de opening van de volière heb geplaatst, zodat Gabber zelf op onderzoek uit kon gaan. Het heeft minder dan een uur geduurd eer meneer overgestapt was. Daarna heb ik hem de zaterdag en zondag IN de volière gelaten met mijn toenmalig nieuw valkje Gompie. No problemo. Duss...... ::)

Yvette

Joepie is vandaag verwend met een nieuwe zitstok alleen ik mag hem zelf gaan bouwen


danielle

Hoi Yvette,
Dat zijn leuke stokjes, die heb ik ook  :D . Kun je zo leuk maken als je zelf wil.

En ik ben het wel met Hermien eens.
Ik zou Joepie niet constant heen en weer doen in kooien.

Ik zal hem er aan laten wenen dat de grote kooi zijn kooi is en hem ook hierin laten slapen.
Ik weet niet wat je reden is om hem mee naar boven te nemen 's nachts? Ik denk dat op deze manier Joepie inderdaad erg in de war raakt.

De kleine kooi zal ik alleen gebruiken als het echt nodig is, als je zoals je zegt naar je moeder gaat of met hem buiten gaat zitten.

Voor uitdrogen zal ik als ik jou was niet druk maken. Als hij water in zijn kooi heeft gaat hij heus wel op onderzoek uit. En juist dat op onderzoek gaan is goed voor een valkje. Hij krijgt dan meer prikkels en zal waarschijnlijk veel allerter worden en minder gaan slapen.

ZOals eerder is gezegd jij bent de baas en jij moet beslissen welke kooi Joepie moet gaan zitten. En na drie dagen is hij z'n nieuwe stekkie echt wel gewend en zal je zien dat hij zich daar prettiger in voelt. Maar je moet wel even door zetten, want het is logisch dat hij in het begin naar z'n kleine kooitje terug wil want dat is nu zijn huisje. Maar je zult zien dat snel genoeg de grote kooi zijn huisje wordt.
Laat Joepie niet de baas zijn he!

Groetjes Danielle

Yvette

Hoi Hermien en Danielle

Ik neem jullie adviezen ter harte
En Joepie zit inderdaad mij te manipuleren van hoe ver ik kan gaan met mijn zinnetje doordrijven om toch in die kooi die hij het allerliefste wil gaan vertoeven

Alleen Joepie mag van mijn DA in de grote kooi niet erin gaan om te eten vanwege Demi (hond) zij is superallergisch voor zaadjes (voedselallergie) en dat vindt ze superlekker en er valt heel erg veel zaadjes op de grond dan wordt mijn DA weer klein beetje boos als ze weer te rode kale plekken krijgt en huidontstekeningen krijgt

Yvette

Joepie blijft zelfs doorslapen als je de papegaaiendans doet voor zijn neus  ???
Maar voor vinger in de kooi wordt hij wel wakker van

Yvette

Ik denk dat ik de zitstok weg moet halen en wat kleinere stok voor in de plaats moet doen ipv de huidige zitstok

Yvette

We gaan de grote kooi verbouwen tot een leuk valkparkieten kooi misschien dat Joepie wel heel erg leuk vindt om daar ook erin te zitten
Ik denk zoals bij sommige mensen die last hebben teveel ruimte om zich heen hebben ook bij Joepie het geval is dat hij daarom zich daar niet op zijn gemak voelt
Joepie was vanaf het eerste moment al gewend om in de kleine kooi te zitten doordat de grote kooi nog niet valkparkietenbestendig was moest er nog een bodemplaat erin
En vorig jaar heeft ook nog een klein ongelukje gehad en dat voor het wondje met een kap om in de kooi moest en ik zag het niet zo zitten dat hij op een grote hoogte met die kap moest gaan verplaatsen en vliegen

Maar ik zal straks foto's van de kooi maken

Yvette

30 juli 2008, 21:04:32 #1792 Last Edit: 30 juli 2008, 21:08:22 by Yvette
Deze foto is gemaakt met daar onderin de bodemplaat


Zijn drinkbakje en zonder de bodemplaat


De kooi van opzij gezien


Een van zijn speeltjes


Beetje totaal beeld aan speeltjes


Bodemrooster met speeltjesbak

Hermien

Ik snap het even helemaal niet meer. Je hebt een grote kooi maar Joepie mag daar van de da niet in, omdat er zaadjes naast vallen en die eet de hond op, waardoor deze kale plekken krijgt. Zat er dan niet een schuine opvangrand bij de kooi? Zelf wil ik ook een nieuwe kooi met opvangrand, maar ik heb geen hond. Heb gewoon zelf een te...inghekel aan al die troep op de vloer elke dag. Kun je niet iets verzinnen om zelf een rand op te zetten langs het onderste gedeelte van de kooi? Trouwens, ook mèt opzetrand zal er heus nog wel wat zaad en stof en verentroep naast blijven vallen. Ook zijn er kooien te koop die zeker groter zijn dan de kleine kooi waar Joepie nu in verblijft en een diepe bak hebben. Zo'n kooi kun je op een bijpassende standaard zetten en dan is het hondenprobleem opgelost. Misschien moet je overwegen om, als je toch geen 2e valkje neemt, je grote kooi te koop te zetten en een nieuwe met standaard te kopen. Want het kleine Joepiekooitje is echt véél te klein!

Ook het verslepen van Joepe van kamer naar slaapkamer is te veel stress voor het beestje. Nieuwe kooi op standaard bij een nachtlampje en ik weet zeker dat Joepie van geluk "Joepie" gaat roepen.

Yvette

30 juli 2008, 22:16:06 #1794 Last Edit: 30 juli 2008, 22:19:08 by Yvette
Als ik een nieuwe kooi ga kopen en dit wordt dan mijn derde
Dan wordt het deze kooi
Alleen ik schiet een paar centimeters op
Maar ja ik moet wel eerst voor gaan sparen

En helaas ging mijn allereerste kooi kapot en die was volgens jullie wel goed


Hermien

Ik begrijp dat ik erg kritisch ben, maar vind deze op het plaatje ook nog niet al te groot. Heb je maten? Ik heb hier nog een kooi staan waar Gerrit en Gabber samen in gewoond hebben en dat was eigenlijk ook al aan de krappe kant voor twee. Omdat ze heel veel vrij rond mochten vliegen, was de afmeting wel toegestaan. Voor één valkje zou dat wel mooi zijn. Je zou hem wat mij betreft zó kunnen krijgen, mèt standaard. En misschien vergis ik me in het plaatje en heeft mijn kooi toch dezelfde maat. Weet ik alleen niet waar jij woont en ik heb geen auto. Als iemand van het forum hier bereid is mijn kooi in Krimpen te komen halen en bij jou af te leveren, tegen vergoeding van reiskosten, dan denk ik dat  twee mensen heel gelukkig gaan worden. De kooi staat bij mij in de weg nl. en jij hoeft geen nieuwe aan te schaffen. Wat denk je ervan?

Yvette

Hoi Hermien

Volgens deze site is het voor de valkjes http://trade.ferplast.com/nl/pagina_246.html

En de maten zijn 49,5 x 30 x 75,5

Deze kooi vind ik ook wel wat hebben



En de maten zijn 59,5 x 33,5 x 80

En als onze deal gesloten kan worden om jouw kooi hiernaar toe te kunnen krijgen wil ik heel graag over jouw aanbod met zeer serieuze overweging nadenken tot morgen

Ik woon zelf in Lelystad en ik heb zelf ook helaas geen eigen vervoer

En heb je ook een foto ervan jouw kooi?

Yvette

30 juli 2008, 23:39:51 #1797 Last Edit: 30 juli 2008, 23:42:26 by Yvette
Hoi allemaal

Ik ga jullie vertellen waarom ik Joepie 's nachts mee naar boven gaat

Vorig jaar juli is Minou van haar stok afgevallen en door het bodemrooster met een pootje doorheen gegaan en dit heeft zo ontzettend hevig gebloed en was ook ontveld en dit heeft zo impact op mij gehad dat ik eigenlijk niet meer goed durf om
Joepie beneden te laten dat ik weer zo aantref en helaas pas de volgende ochtend
En Minou is door stress en het bloeden overleden

En ik wil dit nooit meer zoiets meemaken 

Yvette

Ik heb vandaag Joepie weer verwend met diezelfde zitstok die je zelf in mekaar zetten en ook nog een witte etens/drinkbakje maar het laatste was puur noodzakelijk omdat het drinkbakje was vanochtend kapot gegaan

Hermien

Ik zal vanavond een foto maken en de maten erbij zetten. Wie weet kun jij iemand hier oproepen om hem 'ff' te komen halen. Moet toch wel gaan lukken met zoveel lieve forumleden?
Hallo allemaal! Help ons even uit de brand!
;D