5 mei 2025, 15:37:05

Valkje eet alleen trosgierst

Gestart door Wallie, 25 juli 2008, 21:05:02

« vorige - volgende »

Wallie

Hallo valkfanaten

We hebben sinds maandag een pracht van een valkparkiet (Hippo) van pak en beet 6-7 weken.
Het vogeltje is gekocht bij de Ark van Noach en daar zat hij in een binnen volière met allemaal parkieten en valkparkieten. Aangezien de werknemers niet continu op deze vogels letten weten ze niet precies hoe oud deze valkjes waren, vandaar de schatting van 6-7 weken. Dit is gebaseerd op de tabel van gewicht van jonge valkparkietjes.
Eerste dag was hij heel stil en hebben we om 7 uur in de avond een spuit gegeven van eivoer vermengt met water. Hippo vond het niet leuk, zat continu te piepen en te bijten en het weinige voer wat hij binnen kreeg vond hij maar niks. Toen is hem trosgierst gegeven en sinds die dag eet hij alleen dat.
We hebben al van alles geprobeerd, trosgierst samen het met het parkietenvoer in het etensbakje of het trosgierst vermalen, maar we hebben het gevoel dat hij alleen het gierst eruit pikt. Hij krijgt parkieten- en eivoer vermengd, ten minste de grote zaadjes en pitten zijn eruit gevist.
We zien ook niet echt of hij drinkt. Vandaag heeft hij bijvoorbeeld twee slokken op. De ontlasting is groen naar donker groen.
Het leuke is wel dat je met de trosgierst hem met alles kan lokken, zoals op je hand en op de weegschaal. Hij is wel flink afgevallen van 90 naar pak en beet 70 gram.
Verder is hij niet echt druk voor een vogeltje. Hij zit vaak stil op een stok en heel af en toe wordt hij wild, gaat hij helemaal in de kooi scheuren springt hij van tak naar tak heel maf. Dit doet hij meestal maar een paar uurtjes, misschien komt het ook omdat hij geen ster is in klimmen en springen tot nu toe. Verder doet Hippo ook vaak zijn ogen dicht en gaapt hij.
De reden waarom ik jullie om advies vraag komt door de trosgierst. Het eet heel gemakkelijk voor jonkies, maar is nou niet bepaald gezond. Is het experimenteren in verschillende voedselsoorten noodzakelijk? Je hebt namelijk ook valkparkieten zaad met honing bijvoorbeeld en hier zitten ook gelijk de vitamines erin. Nu doen krijgt hij druppels. Of is het geen probleem om Hippo alleen trosgierst te geven? Zo ja hoeveel gram mag het maximaal zijn?

Alvast bedankt en ik hoop dat het een beetje duidelijk betreft Hippo.

Bello

Waarom verkopen ze daar zo'n jonge valkjes?
Met 6-7 weken zijn ze nog niet zelfstandig.

Dan is eivoer en water niet genoeg.
Van 90 gram naar 70 gram is veel te veel gewicht verlies.
Ze eten dan zelf niet genoeg.
Dat hij dan niet veel doet is te begrijpen, hij heeft honger.

Ik hoop dat iemand anders je kan helpen.


Veel sterkte, groetjes Dorothé
Catka we zullen je nooit vergeten....missen doen we je allemaal, dag liefste knuffel

Kimm

hoi,

ook ik vraag mij af of hippo al zelfstandig at daar? omdat je hem s;ávonds een spuit hebt gegeven?

groetjes kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Kimm

oja en water drinken doen ze niet veel en de ontlasting moet een klein rondje zijn, wit met groen en stevig. soms lijkt het op een wurmpje.

groetjes kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

carco

Jeetje ik ben bij de Arka van Noach geweest en heb inderdaad de volière gezien, maar dat ze ook nog verkopen vind ik wel een beetje schandalig. Het viel me nl op dat er geen sluis was en ik het doodeng vond dat ze zo zaten.Het was op zich wel een hele mooie volière, maar toen ik er was hingen er al blokken in en volgens mij was dat in de winter.

Maar ik denk niet dat je valkje zelfstandig is:heb je een foto van hem/haar?
Is er evt. een mogelijkheid hem terug te zetten bij de ouders? Anders zou je toch handopfok moeten gaan proberen, maar als deze valk echt een week of 6 is zou dat niet meer mee gaan vallen.

Groetjes: Caroline.
Klik op het plaatje voor onze site!




*Yvon

Hoi hoi

Terug zetten bij de ouders zullen ze wel niet meer doen bij de Ark van Noach, denk ik.
Zou natuurlijk wel het mooiste zijn en dan 1 of 2 weekjes later weer ophalen.  ;)
Als je naar de staartveren kijkt,zie je dan dat middelste staartveer al langer is dan de andere of zijn ze nog evenlang/kort ??
Zijn ze nog evenkort dan zal die rond de 5 weken zijn.
Na de 6de /7de week gaat de middelste staartveer langer worden.

Groetjes Yvon


Klik op de foto en zie onze site.
Ons dagboekje is 
< hier >

Wallie

Hallo allemaal,
Citaat van: Bello op 25 juli 2008, 21:23:13
Waarom verkopen ze daar zo'n jonge valkjes?
Met 6-7 weken zijn ze nog niet zelfstandig.

Citaat van: Kimm op 25 juli 2008, 21:39:09
ook ik vraag mij af of hippo al zelfstandig at daar? omdat je hem s;ávonds een spuit hebt gegeven?


Op de ark was het ook de grote vraag of ze wel zelfstandig aten, want we hadden geen zin om het valkje handopfokvoer te geven. Alleen de eerste dag hadden we Hippo een spuit gegeven, omdat hij gewoon helemaal niks at. Gelukkig leerde hij bij die ingreep dat trosgierst wel lekker was.

Citaat van: *Yvon op 25 juli 2008, 23:23:32
Hoi hoi

Terug zetten bij de ouders zullen ze wel niet meer doen bij de Ark van Noach, denk ik.
Zou natuurlijk wel het mooiste zijn en dan 1 of 2 weekjes later weer ophalen.  ;)
Als je naar de staartveren kijkt,zie je dan dat middelste staartveer al langer is dan de andere of zijn ze nog evenlang/kort ??

Groetjes Yvon




Als het niet goed gaat kunnen we Hippo wel weer eventjes terug brengen, dat hebben we ook afgesproken met het personeel. Alleen is het zonde om het nu al op te geven.
Zijn middelste staart is trouwens 1 cm groter (misschien iets groter beetje moeilijk om er een liniaal bij te houden ;))

Nu hebben we Hippo trosgierst gegeven in combinatie met vitaminedruppels. Is dat goed? En dat we dan later langzaam overschakelen op gewoon parkietenzaad?

Mvg Wilbert

PS: foto's komen eraan  ;D

Kimm

hoi wilbert,

ik zou wel parkietzaad erbij zetten, zodat hij dat tot zijn beschikking heeft. en hou zijn gewicht in de gaten. elke dag even wegen. het is niet de bedoeling dat hij alleen trosgierst krijgt, want dat is een lekkernij. als hij echt niet eet moet je hem maar een papje gaan geven, zie topic handopfok.
ik ben benieuwd! succes!

groetjes kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

carco

Citaat van: Wallie op 26 juli 2008, 11:15:27


Op de ark was het ook de grote vraag of ze wel zelfstandig aten,

Als het niet goed gaat kunnen we Hippo wel weer eventjes terug brengen, dat hebben we ook afgesproken met het personeel. Alleen is het zonde om het nu al op te geven.




Mvg Wilbert

PS: foto's komen eraan  ;D


Als ze op de Ark niet bij kunnen houden of de valkjes al zelfstandig zijn moeten ze ze niet wegdoen, vooral als je al aangeeft dat je geen handopfok wil doen.
En je zei dat hij 90 gram weegt en ze aan de hand daarvan de leeftijd schatten. Dit gaat nergens om want een valkje van een week of 3 weegt dit ook en een valkje dat 7 weken is kan zelfs rond  de 80 zitten en toch zelf eten. Dus waar baseren ze dat op?

En wat jij schrijft: zonde om nu al op te geven heeft niets met opgeven te maken. Kan een valkje nog niet zelf eten houdt het op :dan is het geen kwestie van geduld hebben, maar wachten tot hij  uitgehongerd is en dan is het toch echt te laat.Wat is trouwens even terugzetten? Tot hij één keer gevoerd is of zo?Want dan moet hij daar toch echt wel blijven hoor.

En nee: alleen trosigierst eten vermengd met vitamines is niet voldoende ,bij lange na niet. Meteen parkietenzaad in de kooi zetten zodat hij daar aan gaat knabbelen. Evt. wat brood en groente, rijst, ed. Dingen die gemakkelijk te eten zijn voor een kleintje.

Groetjes: Caroline.
Klik op het plaatje voor onze site!




Kimm

hoi wilbert,

hoe gaat het nu?

groetjes kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Wallie

Vandaag was Hippo lekker aan het eten en gelukkig niet alleen van de trosgierst :)

We hebben nu een grote voederbak, waar het valkje lekker in kan graven. Normaal had hij alleen het kleine transparante bakje en daar eet hij beduidend minder uit.
Verder ligt er nu ook voer op de grond en als hij uit de kooi komt staat er ook een bakje met eten klaar.

En alleen in de grote voederbak zat er ook een gierstengel in, samen met de parkietenzaad + eivoer en dit natuurlijk flink geklutst  8)

Het leuke is dat hij nu ook poging doet om zonnenbloempitten te eten alleen lukt hem dat nog niet zo goed  ;D

Citaat van: carco op 26 juli 2008, 12:05:57

Als ze op de Ark niet bij kunnen houden of de valkjes al zelfstandig zijn moeten ze ze niet wegdoen, vooral als je al aangeeft dat je geen handopfok wil doen.
En je zei dat hij 90 gram weegt en ze aan de hand daarvan de leeftijd schatten. Dit gaat nergens om want een valkje van een week of 3 weegt dit ook en een valkje dat 7 weken is kan zelfs rond  de 80 zitten en toch zelf eten. Dus waar baseren ze dat op?


Ik kwam zelf met die tabel, deze had ik gevonden op het forum van handopfok. Hierin stond een schema hoevaak je het jonge valkje moet voeren bij het aantal gram. http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,19918.0.html

CitaatEn wat jij schrijft: zonde om nu al op te geven heeft niets met opgeven te maken. Kan een valkje nog niet zelf eten houdt het op :dan is het geen kwestie van geduld hebben, maar wachten tot hij  uitgehongerd is en dan is het toch echt te laat. Wat is trouwens even terugzetten? Tot hij één keer gevoerd is of zo? Want dan moet hij daar toch echt wel blijven hoor.


Als hij echt niet wilde eten konden we Hippo weer een paar weken bij ze ouders terug plaatsen en niet voor een paar dagen. Net zolang totdat hij weer flink is aangekomen en dat hij zelfstandig kan eten. Maar zie het van een andere kant: Hippo was van zijn ouders weg gehaald, wordt weer bij zijn vader en moeder terug geplaatst en wordt hij later weer mee genomen. Dat is toch sneu voor zo'n beestje? Nu is hij helemaal aan ons gewend (hij komt zelfs nu op je schouder) En vandaag heeft Hippo zowat de hele dag gegeten :)

CitaatEn nee: alleen trosigierst eten vermengd met vitamines is niet voldoende ,bij lange na niet. Meteen parkietenzaad in de kooi zetten zodat hij daar aan gaat knabbelen. Evt. wat brood en groente, rijst, ed. Dingen die gemakkelijk te eten zijn voor een kleintje.

Groetjes: Caroline.


Heb je helemaal gelijk in en we hebben het nu flink gemixt met kracht voer en parkietenzaad en de volgende keer mixen we alleen het krachtvoer samen met het groot parkietenvoer.
En rijst kook je dat dan eerst? Want rijst is volgens mij net zo hard als gewone zaadjes.
Met groentes moeen we ook nog kijken, want Hippo is niet zo ondernemend valkje. Fruit enzo wilt hij helemaal niet eten en die leggen we vrij in de kooi. Een keer heeft hij het zelf uit de kooi gegooid  :-X

Yvette

26 juli 2008, 21:03:27 #11 Last Edit: 26 juli 2008, 21:05:48 by Yvette
CitaatMet groentes moeen we ook nog kijken, want Hippo is niet zo ondernemend valkje. Fruit enzo wilt hij helemaal niet eten en die leggen we vrij in de kooi. Een keer heeft hij het zelf uit de kooi gegooid  :-X


Ik denk dat Hippo nog moet leren om ook groentes lekker te vinden en die van mij lust ook geen groentes en fruit eet ook alleen maar zaadvoer

Kimm

hoi ,

gaat goed lees ik ! rijst wel eerst koken. dat vinden ze lekker,

groetjes kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Wallie

Ik dacht ik laat nog wat horen :D

Het was eerst heel moeilijk met Hippo. We dachten dat hij normaal at maar hij nam alleen trosgierst. Hij kon schijnbaar heel goed vissen xD
Maar het leuke was dat als hij uit zijn kooi ging dat hij altijd water uit een groen bakje dronk. Dat was voor hem zijn waterbak en als we die in de kooi zetten gaf hij er geen aandacht aan. Behalve dat hij het heel leuk vond om erop te poepen  8)
Maar met eten was het precies hetzelfde, als hij uit de kooi ging hielden we gelijk het befaamde groene bakje voor zijn snufferd met parkietenzaad. Helaas ging dat nog wel moeilijk want het kostte hem minuten om een zaadje te pellen. Hierdoor werd het voer van Hippo gemalen met een stamper en dat zorgde ervoor dat hij er meer van at, maar nog zat hij uren op mijn hand voordat hij fatsoenlijk zelf kon eten. Elke dag minstens 3x 45 minuten laten eten en ik mag niet weg want dan at hij niet, ja heel komisch  ;) Dit heeft zeker 4 dagen geduurd.
Effin hij begint nu zo goed te eten, hij zit trouwens nog maar op 85 gram en het is alweer 2 weken later :| Het stomme is dat hij de gierstengel nu links laat liggen  :-X

Tja het blijft een mooi valkje om te zien en je ziet nu echt dat hij flink groter wordt, alleen is hij nog niet echt "ondernemend" Kan heel druk worden als hij uit de kooi is, maar als hij er uit is zit hij zich heel suf te wassen op de schouder of te wachten totdat je met hem zit te kroelen :D En vind veel dingen nog eng, maar ja we zijn agopornissen gewend en valkjes zijn veel rustiger hebben we opgemerkt :P

Groetjes Wilbert!