Dagboekje van Gizmo en t baasje Dafrinja..Lizzy is niet meer.. :'( :'(

Gestart door Dafrinja, 28 november 2006, 11:41:24

« vorige - volgende »

Dafrinja

Heeej allemaal!

Alles gaat hier prima naar wens. Zoals al vermeld heeft Lizzy haar etensbakje ontdekt waar ze eerder al een beetje bij zat. Nu heeft ze echter ook haar etensbakje aan de andere kant van de kooi gevonden. En dat vind ik wel prettig, want als de kooien tegen elkaar aan komen te staan met de deurtjes open, gaan die bakjes waar ze als eerste uit at, eruit.
Maar ze heeft dus het systeem begrepen.
Ook heeft ze al een rondje gemaakt in de kamer.
En in tegenstelling tot de eerdere keertjes, landde ze nu prima en mooi op de zitstok die op de kooi van Gizmo zit.
Goooo Lizzy!! ;D ;D
Ook heb ik ze al allebei op 1 hand gehad; Gizmo op de vinger en Lizzy op mn hand. En dat was echt super. Ik werd er echt superblij van. :D :D :D

Vandaag heb ik ook een 2e standaard gehaald. Het was nogal een lang verhaal om er 1 te kunnen krijgen!  >:(
De bak van de 2e kooi is even groot als de 1e, alleen de kooi zelf is iets lager.
Maar daardoor past hij wel op precies dezelfde standaard. En toen wilde ik natuurlijk ook dezelfde standaard hebben, en ook in dezelfde kleur, nl bruin.
Ik ging naar dezelfde Petsplace waar we de 1e kooi (Ferplast Rekord 5) vandaan hadden en ik verwachtte daar gewoon die standaard te kunnen bestellen.
Maar helaas, ze konden m wel bestellen, maar dan in wit met spikkeltjes. En dat vond ik dan weer jammer.
Nog een Petsplace geprobeerd, maar t blijkt dat ze allemaal bestellen uit een centraal magazijn, dus ik moest het maar bij een ander soort dierenwinkel proberen.
Die hier in Zeewolde kon uberhaupt niet aan Ferplast producten komen en is uberhaupt niet zo goed met dingen voor vogels.
Dus probeerde ik er 1tje in Biddinghuizen en die wilde best wel moeite doen voor me. Hij doet normaliter ook geen zaken met Ferplast, maar hij kon m wel bestellen. Maar dan werd de prijs wel erg hoog. Iets te hoog voor mijn budget.
Maar bij een Jumper in Lelystad konden ze die wel bestellen. Jippie! En zo is ie gisteren daar binnen gekomen en heb ik m daar vanochtend opgehaald. En met een doos en 3 zakken vol met vogelspullen (je moet wat he in zo'n mooie winkel met mooie spulletjes ;D ) ging ik huiswaarts.
Oja, nu ik t er toch over heb: weet iemand hoe je de wieltjes onder de standaard moet zetten?? Wij komen er echt niet uit..:(

En Lizzy kan nu al trappetje lopen! In de kooi zit zo'n felkleurige acryl trap. Die heb ik overigens voor mn verjaardag gekregen van Esther, nog bedankt trouwens! ;D

Zo, dat was even een verhaaltje.

Groetjes Dafrinja
Gizmo & Lizzy

ps bedankt Mariska en Sally voor jullie berichtjes! Ik zie nu op t eind pas dat jullie en berichtje achter lieten.
En ja hoor Mariska, Lizzy heeft al haar kuifveertjes nog hoor! ;D  Gizmo is nu echt vaak de macho. We denken dat dat ook een beetje komt doordat hij toch een klein beetje bang is, en dat wil compenseren met t macho gedrag. Maar eigenlijk gaat alles prima.
Gizmo zit op t moment bij Lizzy in dr kooi en Lizzy gaat gewoon ín haar etensbakje zitten om m zo af te schermen voor Gizmo..O, O. Wat een stelletje ;D
Ach ja dat zijn kuren. Lizzy staat haar bakje al weer af.

Tot later!!!




*Esther*

 ;D
whahaha ik zie je al op de grond liggen zwoegen met die poot/standaard voor je neus!

Kun je die andere poot niet bekijken van onderen? Zet je Gizmo effe een stukkie lager. ;)

groetjes Esther

Anke

Hoim Dafrinja,
Wat een gedoe zeg met die standaard ::)
Fijn dat het toch gelukt is!
Wat goed dat je je valkes op je hand komen zitten ;D
Succes met de wieltjes!
Groetjes Anke




Klik op de foto om mijn dagboekje te lezen...Kijk ook eens op de website van de Santpoortsevalkjes

Dafrinja

Hoi hoi!

Esther: Nou, die ziet er hetzelfde uit hoor. Daar hebben toendertijd geen wieltjes onder gedaan. Naar mijn weten omdat Gydo dat niet zo nodig vond, maar hij dacht dat we toen hetzelfde probleem hadden. Ik kan me dat echter niet meer herinneren.

Bedankt Anke dat je ook even kwam neuzen in mijn dagboekje.

Groetjes!!!
Dafrinja
Gizmo & Lizzy

Dafrinja

Hoi hoi!

Het gaat prima met Gizmo en Lizzy.
Ik kan al veel meer doen met Lizzy. Ze laat zich al zomaar kroelen! Dat deed ze een paar dagen geleden nog niet. 't Is wel wanneer zíj een kroelbui heeft.
Wat ik vanochtend ook zo lief vond is dat ze haar koppie naar beneden hing toen ze naast Gizmo zat, ze wilde dus duidelijk gekroelt worden, maar Gizmo is nog niet gewend om kroelies weg te geven, hij kréég ze altijd.  ::) :P ;D



Ook vinden ze het nu al niet meer fijn als ze uit elkaars zicht gaan. Ik haal Gizmo nu nog even iets vaker uit als Lizzy, omdat hij gewoon al veel tammer is. Maar dan laat Lizzy wel van haar horen en Gizmo schreeuwt dan terug.
Maar echt mét elkaar is ook nog niet echt een optie, denk ik.
Want op een gegeven moment gaan ze elkaar echt aanvallen, dus pikken. Het is meestal Gizmo die begint en Lizzy pikt dan natuurlijk terug. (girrrlllpowerrrrrr :D)
Zie het fototje:



Of is dit gewoon? En zonee, hoe lang mag dit dan doorgaan?
We straffen Gizmo wel met NEE zeggen, en desnoods terug in de kooi, maar ja.

Ik heb ook een paar mooie fototjes van hun 2en bij t metalen etensbakje wat eigenlijk van Lizzy is.

Hier zit Lizzy ín haar etensbakje..


Gizmo kijkt toe hoe Lizzy eet en wacht 'geduldig' op zijn beurt..


Deze vind ik erg leuk, zijn pootje lijkt hier net een vinger, net alsof hij wil zeggen: pas op he, ik verdedig haar hoor!


Hmmm, ziet er lekker uit, laat ik ook mn kop er maar bij steken...


Bij deze


De volgende 2 fototjes zijn van Lizzy...lief he?  :-*





Nog maar een paar van Lizzy  :-*



Deze is een beetje scheef omdat ik de camera iets schuin hield in de kooi..maar ik vind m toch mooi




Poetsen, poetsen en nog s poetsen ;D


Nu hun tweeën



Samen bovenop de deur, hier zit Gizmo erg vaak en Lizzy vloog er zelf heen en landde ook zelf. Haar vorige poging mislukte.




Nou, dit was het weer voor t moment.
Ik heb bij huisvesting mijn vraag neergezet over de wieltjes van de standaard. Ik heb er nu ook een paar fototjes bij gedaan.

Groetjes!!! Dafrinja
Gizmo & Lizzy

Dafrinja

Oja, nog over dat pikken:
Het is niet zo dat het constant is, maar wel af en toe.
Nu heb ik ze samen in de kooi van Gizmo zitten en zitten ze zich allebei heerlijk te poetsen.
Alleen durf ik ze nog niet dag en nacht alleen te laten samen.

Groetjes!!!
Dafrinja

Anja

Hoi Dafrinja,

Wat een mooie foto's. Dat pikken dat doen ze hier ook hoor. Lijkt me vrij normaal.

Groetjes Anja

Mara

Hoi Dafrinja

Hele mooie foto's heb je gemaakt. Wat zjn het toch schatjes.

mara

Dafrinja

Hallo!

Vandaag voor t eerst de deurtjes open gehad (tussen de kooien) toen ik weg was.
We zitten er aan te denken om vannacht t ook maar open te laten...kben benieuwd hoe ze t doen....
Oja, n fototje hoe de situatie nu is. De lengte is nu 1m44! echt gaaf hoor. Ze lopen nu gewoon van de ene kooi in de andere.



Groetjes!!!

Mara


Anke

Hoi Dafrinja,
Wat een leuke foto's heb je geplaatst!
Wat leuk dat de valkjes nu een duo woning hebben, dan hebben ze lekker veel ruimte ;D
Groetjes Anke




Klik op de foto om mijn dagboekje te lezen...Kijk ook eens op de website van de Santpoortsevalkjes

Sally

Hallo dafrinja,
Wat een mooie valkjes heb je toch!
Zo een leuke foto's dat je gemaakt hebt.
Ze hebben nogal een ruimte in die 2 kooien tesamen. Echt leuk gevonden!
maar heb je geen schrik dat die kooien uit elkaar schuiven ofzo? of zitten ze vast aan elkaar?


groetjes Sally

Dafrinja

Hoi hoi!

Bedankt Mara, Anke en Sally voor jullie berichtjes.
Nee hoor Sally, ik ben niet bang dat t gaat schuiven. Ik moet zelf altijd best wel duwen, dus dat krijgen de valkjes nooit voor elkaar. En het deurtje van Lizzy's kooi (de linker) klikt in de kooi van Gizmo.

Het is (voor zover ik kan zien) vannacht ook goed gegaan. We zouden de zijdeurtjes open houden en dat hebben we ook gedaan. Toen ik vanochtend even ging kijken zat Lizzy op t schommeltje en Gizmo op de sepia. Allebei in de grootste
kooi.  :D

Ik ben nu alleen thuis en heb ze even uit de kooi gedaan. Ze zitten nu allebei bovenop de deur. Ze zeggen niets en zijn lekker rustig. Lizzy zit zelfs een beetje te pitten.  :D
Ohhh lieefffff, Lizzy schoof een heel end op naar Gizmo toen. Echt schattig.  ;D  :-*
Hahaha, nu komt ze te dichtbij voor Gizmo, hij schuift gewoon steeds verder op..
Ze gaan nu met elkaar communiceren. Gizmo fluit deuntjes en Lizzy..tsja hoe zal ik het omschrijven..krassen ofzo...heel apart.
Gizmo fluit savonds vaak ook heel schel. Een fluitje wat hij eerder niet deed.
Oeh, er was even paniek in de tent. Gizmo vond het wel genoeg geweest en vloog even weg. Lizzy er natuurlijk achteraan, maar die weet zn weg nog niet helemaal hier in de kamer.  ;D ::)
Ze landde zoals bijna altijd bovenop de kooi. Het handige aan dat soort situaties is wel dat ze dan eventjes beduusd is, en ik haar dus makkelijk kan aaien en kroelen enzo. :-*
Want dat wil ze wel, maar wanneer mevrouw eraan toe is. Anders hoeft ze het echt niet en bijt ze gewoon van zich af. ::)

Ik laat ze lekker even buiten de kooi vanavond. Kijken hoe t gaat.

Groetjes!!!

Dafrinja
Gizmo en Lizzy

*Esther*


Anja

Hoi Dafrinja,

Wat goed zeg. Ze doen het samen dus erg goed. En geef ze eens ongelijk dat ze samen in de grootste kooi gaan zitten.

Groetjes Anja