3 mei 2025, 17:18:38

Probleem met vleugel

Gestart door Fly, 2 juni 2007, 12:06:03

« vorige - volgende »

Fly

Hoi beste mensen,

Ik heb niet heel lang geleden een tweede valkparkiet gekocht. Mijn beide valkparkieten kunnen jammer genoeg niet zog goed met elkaar om, maar hopelijk komt dat met de tijd wel.

Hoe dan ook, er is mijn valkparkiet iets overkomen, maar ik heb geen flauw idee wat. De ene dag kon ze perfect vliegen maar de volgende ochtend had ze haar vleugel lichtjes opgetrokken en viel ze de hele tijd op de bodem in haar kooi en kon ze niet vliegen.

Toen heb ik haar maar even uit de kooi gehaald en ik zag dat er een wondje was op het scharnierpunt van haar vleugel. Ik hoopte eigenlijk dat ze weer beter zou worden en ik heb haar ook niet naar een arts gebracht. Sindsdien kan ze in ieder geval niet meer vliegen  :(

In het begin kon ze haar vleugel niet eens optillen, ze hield haar vleugel de hele tijd tegen haar lijf aan, maar wel lichtjes opgetild. Nu gaat het weer beter met haar en ze kan nu ook haar vleugel geheel uitstrekken (net als haar andere gezonde vleugel)... maar vliegen en fladderen ho maar maar  :(

Ze is nu nog een beetje bang voor, omdat ik haar nog nieuw heb. Ieder keer als ik haar op mijn hand of arm heb probeert ze te vluchten maar omdat ze niet kan vliegen springt ze met haar vleugels gespreid en belandt op de grond, ze wil simpelweg niet fladderen.

Ik heb onlangs op dat scharnierpunt gekeken en dat lijkt geheel genezen te zijn, maar toch vliegt ze nog niet. Ze schijnt ook geen pijn te hebben op dit moment....

Hebben jullie misschien advies? :(

Anke

Hallo,
Het kan best zijn dat de vleugel van je valkje niet alleen van buiten maar ook van binnen beschadigd is geraakt.
Ik weet niet hoelang het geleden is dat je de verwonding bij je valkje ontdekte?
Misschien is het  verstandig om toch eens door een vogelarts naar je valkje te laten kijken.
Het feit dat ze met die vleugel niet kan vliegen wijst toch echt op enig soort van letsel aan de vleugel.
Groetjes Anke




Klik op de foto om mijn dagboekje te lezen...Kijk ook eens op de website van de Santpoortsevalkjes

Fly

Oke, we wachten nog even een paar weekjes. In het begin kon ze haar vleugel niet eens optillen, nu kan ze dat wel. Wie weet kan ze over een paar weekjes wel flapperen met haar vleugel. Zo niet, dan lijkt het me inderdaad verstandig om even langs de arts te gaan.

Mara

Hoi Fly

Ik persoonlijk zou toch even naar de DA gaan, misschien is het wel zo dat je valkje misschien wel  niet meer kan vliegen als je te lang wacht. Ik moet wel zeggen, ik heb zelf een valkparkiet die nooit uit de kooi komt, ook al staat die open en ik heb ook een rosella gehad die dus helemaal niet kon vliegen. De rosella is er oud mee geworden en de valkparkiet is ook niet meer de jongste, dus oud worden ze er mee.

Maar dat is mijn mening.

mara

Rianne

Ik heb een valkje, die was als baby uit het blok gevlogen en verkeerd geland. Ze kon ook niet meer vliegen, hoewel er niks te zien was.
De dierenarts hier heeft me aangeraden evengoed oefeningen te doen, dus het valkje op de hand zetten en de hand en arm naar beneden bewegen zodat ze de vleugels spreid. Na een weekje kon mijn valkje weer vliegen. :)
Het kan bij jouw valkje wat ernstiger zijn, misschien is er wat gekneusd of gebroken.