2 augustus 2025, 22:08:57

Paddy & Indy

Gestart door Inge88, 7 maart 2007, 20:51:38

« vorige - volgende »

danielle

Dag Inge,
Wat leuk dat het zo goed met Paddy gaat!
En dat hij weer goed is aangekomen.
Mijn Tommie was in het begin ook een stuk afgevallen, maar nu is het een dikkertje, weegt wel 97 gram  :o.
Wat leuk dat hij mee onder de douche gaat. Ik zelf maak de beestjes wel eens nat met een plantenspuit. Ik weet nog niet zo goed of ze het wel lekker vindt, tot nu heeft ze twee keer geflappert met de vleugels, maar de andere keren ook niet. De ene keer kruipt ze daaarna lekker in een handdoek en de andere keer wil ze dat weer niet. (ik heb geen fohn  ::) ).

Groeten, Danielle

Inge88

Hoi Romy,

Paddy werd ook niet door en door nat, in tegenstelling tot mijn vorige valkje, die dus wel erg nat kon worden.

Ik douche (bijna) altijd 's avonds. Ik droog Paddy met een föhn, omdat het niet goed is dat een valkje nog nattig is tegen de tijd dat het gaat slapen. Dan droogt hij toch meer en sneller dan met de handdoek. Maar als 't straks zomer wordt en warm is dan zal dit niet nodig zijn denk ik.

Met zaadjes eten gaat het prima!

------------------------------------------------------------------------

Hey Danielle,

Ik weet niet hoe groot/zwaar Paddy zal worden, maar ik verwacht nog wel zwaarder. We zullen zien.

Ik heb Paddy nog niet met de plantenspuit nat gemaakt. Daar wordt de omgeving meteen ook zo nat van  :P

Ik ga Paddy vanavond na het eten weer meenemen onder de douche. Ik ben benieuwd hoe hij nu zal reageren.

------------------------------------------------------------------------

Ik wil Paddy over een aantal weekjes overzetten op 50% pellets 50% zaadvoer. Ik ben benieuwd of dit lukken gaat. Ik heb gisteren het pak nutribird (G14 orginal) open gemaakt. Ik vind het echt niet lekker ruiken. En de pellets zijn inderdaad heel erg hard. Paddy krijgt die nog niet zelf kapot. Zonnebloempitten krijgt Paddy ook nog niet gepelt. Ik had waarschijnlijk ook beter de B14 kunnen kopen, maarja toen ik daarover las op het forum had ik het al in huis.
Ik had Paddy een pellet voor gehouden, maar hij weet niet wat hij ermee aan moet. Net als een valkparkieten snoepje in de vorm van een donut.
Ik had gisteren, om te proberen, een klein papje gemaakt van geplette pellets. Hier at hij van alsof hij dit dagelijks doet. Goed teken?

Anja

Hoi Inge,

Sinds een paar maanden gebruik ik ook die pellets die jij hebt gekocht. Ik heb hier naast de pellets ook nog zaadvoer staan in de kooi. Mijn valkjes hebben er geen problemen mee gehad. Ik vind ze wel lekker ruiken.
Ze zijn wel hard maar mijn valkjes zijn een stuk ouder dan Paddy is.

Groetjes Anja

Inge88

Hoi Anja,

Het zal inderdaad wel liggen aan de leeftijd van Paddy. Ik zag hem trouwens vandaag een zonnebloempit kapot maken!

------------------------------------------------------------------------

Ik heb gisteravond Paddy weer meegenomen onder de douche. Dit keer spreidde hij z'n vleugels om veel water op te vangen. Hij vond het heerlijk! Na de douche heb ik hem weer droog geföhnt. Zo grappig, hij gaat er echt voor zitten (halve meter verderop natuurlijk).

Ik heb hem gisteravond ook mee naar beneden genomen, naar de woonkamer. Hij vloog wat heen en weer en vloog toen weer op mijn hand  :D Daarna heeft hij nog een tijdje bij mijn moeder gezeten en hij mocht gekroelt worden. Hij laat het nu veel meer toe, ook intereseert het hem echt niet meer of je nou pal voor hem gaat zitten; hij gaat gewoon door met wat hij aan het doen was. Het wordt tijd dat de grote standaard weer in de huiskamer komt te staan  :D

Ik heb van de week ook een baaltje stro gekocht en wat stro in het ronde ruifje gedaan. Hij vind dit heel interessant en zit er lekker aan te knabbelen en trekt alles eruit. Ik heb het al een keer opnieuw moeten vullen, omdat alles op de grond lag  :D Zeer geslaagd dus  ;D


*Amanda*

Hey Inge,

Wat leuk dat het zo goed gaat met Paddy!  ;D
Wat een leuke foto en leuk bedacht zeg dat balletje!
Lijkt mij ook wel wat om in de kooi te hangen. Misschien dat ik dat nog wel een keer koop.  ;)

Groetjes Amanda

Anja

Hoi Inge,

Die ballen met hooi heb ik ook in de kooi hangen. Een groot succes.

Ik wil je nog een tip geven. Fohn Paddy niet teveel. Voor ons haar is het ook niet goed dus let er wel mee op.
Het is super om te zien als ze de vleugels spreiden.

Groetjes Anja

Lin

Hey

Ik lees elke dag even bij je natuurlijk maar nu ff reageren op je verhalen. Heerlijk vinden ze dat douchen he? Is ook zeker goed voor de veren. Ik moet ook nog steeds zo'n korfje kopen.. :-X En het kroelen gaat steeds beter lees ik. Dat komt vast door al die aandacht die Paddy krijgt.  ;D


Volg onze kwekerij ook op Facebook (klik op Like)

Inge88

19 april 2007, 19:20:23 #187 Last Edit: 19 april 2007, 20:11:12 by Inge...
Hoi Amanda,

Dat balletje met hooi is zeker een aanrader hoor!
-----------------------------------------------------------------------
Hey Anja,

Ik zal oppassen met het föhnen en Paddy een keertje lekker in een handdoek "rollen".
------------------------------------------------------------------------
Hi Linda,

Het gaat echt goed met Paddy hè? Hopelijk komt 't met z'n nieuwe broertjes/zusjes ook goed. Paddy heeft echt een heel lief karakter, ik denk dat het best nog wel eens een onwijze knuffeldoos kan worden. Paddy bijt of hapt ook helemaal niet. Weet volgens mij ook niet hoe dit moet? In tegenstelling tot mijn vorige valkje die dat zo deed als ze het ergens niet mee eens was. Zal dit nog komen?

Ik heb dat balletje echt bij heel veel winkels al zien hangen. Bij de welkoop ook trouwens. Ik was afgelopen dinsdag naar de Welkoop in Zwaagdijk geweest, hebben ze daar helemaal niks aan nepeitjes, schouwlampjes etc.  :-\ Dus als we in Anna Paulowna zijn voor het tweede valkje ( ;D) dan gaan we daar naar de Welkoop.

Paddy krijgt al wat meer kuif. Er komen nieuwe pennetjes door, dus ik ben benieuwd.

Daarnaast is het geslacht van Paddy nog echt een verassing. Aan de ene kant denk ik dat het een man is, Casper maakte nooit die geluidjes die Paddy al wel maakt. Maar aan de andere kant denk ik weer aan een pop, omdat Paddy vrij rustig is en ik nog geen fluitconcerten heb gehoord.

Diaantje

Hoi

leuk dat het zo goed gaat met Paddy.
Leuk he die douche, hier vinden ze de plantespuit prachtig.. ze gaan helemaal met de vleugels wijd om alle druppels op te vangen,heerlijk....
Tjippy at in het begin ook niet die grote dingen in zijn voer.. en ook geen groente. Dat ging hij pas wat later doen. en het lijkt inderdaad wel of ze niet weten wat ze ermee aan moeten...
Dat fluiten kan ook wat later beginnen hoor want bij Tjippy kwam dat ook wat later maar nu fluit ie de oren van mijn kop..haha


Dagboek Tjippy en Yuki

Dierenliefde is een wonder,
deze vriendschap is heel bijzonder.

kimmie

Wat gaat het goed met Paddy...!!
Wat leuk dat hij de douche leuk vind...

Fluiten kan nog komen...
Karel heeft ook een hele tijd gewacht voor hij de oren van mijn hoofd floot :D
Groetjes Kim, Karel en Lady


Romy

Hoi Inge

Wat fijn dat het zo goed gaat met Paddy!
Mag ik je vragen welke zitstokken er in zijn kooi hangen? Deze lijken me erg praktisch voor hun pootjes!
Kan het ook dat er beneden een gat in de tralies is? Gaat hij er langs daar niet uit?
Leuk om te horen dat Paddy zich ook zo vermaakt met het hooi! Dat is een echt hit hier op het forum :)

Dat doet me eraan denken dat ik Flupke haar ruifje ook nog eens moet bijvullen ;)

Groetjes
Romy

Inge88

Hoi Romy,

Ik heb takken van een krulwilg gebruikt als zitstokken... ik heb een tijdje terug van de eigenaar van een omgevallen boom dikke takken mogen zagen. Ik heb ze naderhand op maat gemaakt en geschilt. :)

Er zit alleen aan de achterkant een kleine opening van hoogstens 1 cm, de onderbak sluit niet helemaal aan daar. Als die aan de achterkant nou ook even hoger was geweest... Maar daar kan hij sowieso al moeilijk bij komen, omdat de rand erboven (van de kooi zelf) ongeveer 2 cm naar voren steekt. Ik maak er vanavond wel een foto van. Het is dus alleen een beetje jammer dat alle beukensnippers en rommel via die opening op de vloer valt als Paddy weer eens flink heeft zitten "graven" op de bodem.

Ik ben trouwens echt blij met mijn kooi. Ik vind hem erg practisch buiten die kleine opening aan de achterkant dan. Hij is goed schoon te maken en het is nog een mooie kooi ook. Lekker simpel en strak. Ik zou zo'n zelfde kooi als tweede kooi er nog bij willen in de toekomst.

Inge88

20 april 2007, 20:47:04 #192 Last Edit: 20 april 2007, 20:48:38 by Inge...
Ik heb een klein filmpje gemaakt van Paddy. Op het laatst komt mijn vader net binnen lopen waardoor Paddy schrikt. Zien jullie al wat een kroelkipje het aan het worden is?
Let niet op mijn commentaar  :P

http://www.ingevlaar.nl/personal/Paddy/paddy20april.MOV

Ik heb weer met Paddy gedoucht. Deze keer bleef hij weer gewoon lekker zitten en deed z'n oogjes dicht. Toen ik later foto's wilde maken, wilde hij niet echt poseren. Dit zijn de beste foto's.








*Amanda*

Hey Inge,

Je hebt echt een schatje in huis zeg!  :D Wat een lieverd!  ;D
Hele leuke foto's!

Groetjes Amanda

Anja

Hoi Inge,

Wat een lieverd is Paddy toch. Ze laat zich goed kroelen zeg. Ze geeft zelfs pootjes ;D ;D
De foto's vind ik ook erg mooi.

Groetjes Anja