14 mei 2025, 08:26:43

Nieuw Valkje?

Gestart door Daph, 24 maart 2007, 21:08:26

« vorige - volgende »

Daph

Hallo, mijn valkparkiet Fifi is 3 dagen geleden totaal onverwachts overleden, ik kan er nog steeds niet bij met mijn hoofd, ik mis haar zo, zij was 7 jaar oud.
Ik zit nu te bedenken of ik een nieuw valkje wil, aan de ene kant wil ik dat graag want dan is het eindelijk weer wat gezelliger in mijn huis, maar aan de andere kant weet ik niet of ik dan zoiets heb van: was Fifi er nog maar.
Ik denk wel dat ik een nieuw valkje wil, want het zijn echt hele leuke beestjes, ik zal een nieuw valkje ook zeker niet nemen ter "vervanging" van mijn Fifi, want dat is echt niet mogelijk, onze band was zo ontzettend sterk...
Ik zal mijn Fifi zeker wel betrekken in het verzorgen van een nieuw valkje, in mijn hart zal ik aan Fifi vertellen dat dat haar kindje is, en dat ik die een heel goed leventje ga geven, want daar gaat het om.
Maar nu zit ik met de vraag, heel veel van de bezoekers van deze site zullen al wel een een valkje hebben verloren... Fifi was mijn eerste valkje, en heb er nooit een bij gehad, ik wil ook gewoon weer een valkje alleen, want aandacht krijgt hij zeker! Maar mijn vraag is, zal ik er eentje nemen die veel op Fifi lijkt, of juist niet, ik denk dat jullie misschien kunnen weten of dat wel of niet verstandig is, want als ik dat doe moet ik misschien wel te veel aan mijn Fifi denken, wel wil ik graag een mannetje, dat was Fifi ook, kwamen wij later achter, want ik wil graag een valkje dat praat, ik hoop dat jullie mij een beetje verder kunnen helpen door jullie ervaring met mij te delen..
en als jullie misschien zelf valkjes verkopen in Noord-Holland is dat misschien wel handig te weten....
als ik dan toch weer aan een nieuw valkje toe ben...  :)
bvd daphne

wim roskam

beste daphne  , ik zou als ik jou was gaan voor een andere kleur , om verwarring te voorkomen , ik hoop dat je gauw een ander valkje vind , veel sterkte met het verlies van je valkje ,mvg wim roskam .

Inge88

24 maart 2007, 23:34:37 #2 Last Edit: 24 maart 2007, 23:36:13 by Inge...
Hi,

Wat jammer en verdrietig dat je valkje is overleden.
Mijn eerste valkje is in december overleden, zij was pas 6 jaar. Over een paar weken komt er een nieuw jong valkje bij mij wonen.

Ik heb niet het idee dat ik Casper vervang. Het nieuwe valkje heeft toch een heel ander karakter, het is een totaal ander beestje dan je vorige valkje. Ikzelf heb er voor gekozen om juist niet weer dezelfde mutatie in huis te nemen. Precies om de reden die jij noemde; het lijkt teveel op je overleden valkje. Casper was een lutino (geel met oranje wangetjes) over een paar weken zal ik een witmasker(grijs met witte kop) kunnen ophalen. Deze lijken totaal niet op elkaar. Juist de gezelligheid mis ik nu zo; een maatje.

Je valkje is nu pas overleden, je kunt jezelf de tijd geven om hier aan te wennen voor je aan een nieuw valkje begint.

Ik woon ook in Noord-Holland (west-friesland) en ga binnenkort een valkje ophalen bij Linda, zij verwacht binnenkort ook weer een nestje. Het broedseizoen is nu trouwens weer begonnen, dus er worden straks weer een heleboel valkjes geboren. Kijk anders eens in de lijst kwekers: http://www.valkparkiet.com/nl/files/kwekers.htm er zit vast wel een kweker bij je in de buurt.

Succes bij het maken van je keuze  :)

Paauwtje

Ik denk dat je zelf moet aanvoelen wanneer je klaar voor zoiets bent en dit niet aan iemand anders meot gaan vragen.
Doe wat je gevoel je ingeeft.
Balou, K.C., Coco, Sky, Star, Spot, Sisi, Luna, Xante en Summer

Mara

Hoi Daph

Jij weet zelf het beste of je klaar bent voor een nieuw valkje. Jij moet die beslissing zelf nemen, dat kan niemand anders voor je doen.

Sterkte

Mara

Daph

ja ik weet dat het mijn beslissing is, maar het is handig te weten wat andere hun ervaring is.... dat kan altijd wat helpen :)

bedankt voor jullie reacties :)

Rianne

Meeste mensen nemen nooit meer een zelfde kleur als de vorige. Ik zie dat Fifi bont was, nu heb je gelukkig heel veel variaties in bont dus zal het valkje niet gauw op je vorige lijken.
Zoals gezegd kun je even bij de kwekers kijken en anders zelf een advertentie plaatsen op de verkooppagina. :)

Raymond

wij hebben ook andere mutaties genomen nadat onze lutino dood ging. Maar die van jou was 7 jaar die van ons was net 2a 3 maanden. Zal een stuk emotioneler zijn voor je om na zoveel jaar een valkje te verliezen.

Als je kwekers in Noord-Holland zoekt, heb ik nog wel een adres in assendelft en purmerend. Als je de adressen wilt moet je maar even een IM sturen, wil niet teveel reclame maken natuurlijk.


Klik op de banner voor onze website

Klik hier voor ons huidige dagboekje