Dagboek van Flupke en Lenie. Lenie genezen. Geen nieuwe eitjes meer

Gestart door Romy, 12 november 2006, 11:39:40

« vorige - volgende »

Mara

Hoi Romy

Ik heb ook nog wel een tip als je van goede boeken houdt. Is wel historisch maar wel erg mooi. De Rigante serie van David Gemmell. Weet neit zeker of ze in het nederlands zijn vertaald maar ik heb ze in het engels gelezen.

En wat is Flupke een mooi valkje zeg. En een smeerpoes als ik zijn snaveltje zo zie, vies van het eivoer en het kiemzaad. Als het maar lekker is, zou ik zeggen. Hier zien ze er soms ook zo uit.

Succes met je examens meid.

Liefs

mara

Romy

Hoi Mara

Bedankt ik zal mijn best doen!

Nu heb ik niet veel tijd om te lezen, maar toch bedankt voor je tip. Ik heb altijd een blad liggen waar ik alle goeie en aangeraden boeken opschrijf. Wanneer ik dan wat meer tijd heb om te lezen, in de vakantie bv., dan loop ik dat lijstje af :)

Flupke is echt wel een rakker! Ik had een bakje snoepzaadjes boven in z'n kooi opgehangen, met een laddertje ernaartoe. Dan kan hij daar lekker hoog zitten smullen. Maar meneertje heeft het bakje omgedoopt tot zetel en nu zit hij daar elke namiddag in het bakje te slapen  ;D
Daarom heb ik daarnet een stokje op dezelfde hoogte gestoken en nu zit hij toch wat comfortabeler op het stokje te slapen :)
Ik hoop maar dat hij er gebruik van maakt!

Groetjes
Romy

Itchy

Zo he wat ziet Flup er super uit :D

Even ter vergelijking:

Van:


Naar:


Precies wat Gerda zei: Als hij straks in de rui is geweest wordt het een prachtige valk!!

Ga zo door, beide! Kroeltje aan Flup :)



Romy

Hoi Itchy

Wat leuk dat je die twee foto's eens bij elkaar hebt geplaatst! Er is inderdaad een heel groot verschil, want de eerste foto was na de overdosis wormmiddel en z'n oogjes zaten helemaal dichtgeplakt...

Ik heb al wat tekenen van de rui gevonden, dus dat zal nu niet meer zo lang op zich laten wachten! Er zitten verschillende kokertjes rond z'n oogjes en gisterenavond verloor hij een veer (zo'n 3 cm lang) van z'n vleugel. Ook tussen de veertjes in z'n nek en rug heb ik al kokers teruggevonden.
Hij verliest ook veel van die donsveertjes, want m'n moeder niet zo leuk vindt  ;)


Verder hou ik ook z'n oogjes heel goed in de gaten. Deze morgen waren ze niet echt vochtig, dus dat is goed. Ook gisteren waren ze bijna de hele tijd 'normaal'. Slechts een paar keer waren ze vochtig en dat kwam omdat er stofjes of zo inzaten.
Ik zal dit zeker verder in de gaten houden!

Deze morgen ontdekte ik ook dat hij maar 1 soort brood lust :) Meergranenbrood. De rest moet hij niet hebben, hij kijkt er bijna niet naar om.

De nacht heeft hij doorgebracht in z'n 'zetel' bovenaan z'n kooi. Ik merkte het omdat z'n 'nachtpoep' naast de kooi gesmeurd hangt op z'n laddertje (dat wordt poetsen vandaag!)
Is het bij jullie valkjes ook zo dat ze zo'n grote poep leggen 's morgens?

Ik zal maar eens beginnen leren *zucht* ::)

Groetjes
Romy

ManjaV

Hoi Romy,

Dat is heel verschillend. Soms kunnen ze het 's nachts ophouden en dan heb je 's ochtends ineens een heel groot poepje. ;D ;D

Ik zag dat ik nog niet had gereageerd op je vraag over welk boek ik aan het lezen was.  :-[ Dat was: Summer Of The Midnight Sun. De schrijver weet ik niet meer, want ik heb het boek al teruggegeven aan mijn zusje (daar had ik het van geleend). Het is trouwens geen literatuur in die zin van het woord, het is een Engelse fictieroman.
Ik hou niet zo van literatuur ;D alleen van Duitse literatuur. ;)

Groetjes,
Manja


MIKKI, MIJN EERSTE VALKJE...

Geboren 072005 / bij mij 092005 / afscheid 02092007 "Altijd in mijn gedachten"

Bezoek ook mijn website: www.everyoneweb.com/HobbykwekerijMikki

Romy

Hoi Manja

Het moet dan zo zijn dat Flupke het de hele nacht ophoudt, want 's morgens is het een héél groot poepje! Een poep zeg maar  ;D

Wat bedoel jij precies met literatuur? Hiermee bedoel ik gewoon alles wat leesbaar is :)

Deze morgen was Flupke weer heel imponerend aan het doen. En nu had ik wel de camera bij de hand  ;D



De eerste is wat wazig, maar je kan er toch de tekeningen op z'n vleugels op zien.



Deze is wat scherper, maar hij heeft z'n vleugels niet zo groot uitgespreid als op de eerste foto

Meer foto's kon ik niet nemen want de batterij was plat  >:(

Hier zien jullie wel nog een foto van Flupke in zijn 'zetel' :) Hij zit echt héél vaak bij dat bakje :)



Ik heb nog geen foto kunnen nemen toen hij erop aan het slapen was. Het is niet moeilijk om je dat voor te stellen. Nu zit hij klaar om te eten, dus met z'n kont naar links gericht. Als hij in z'n zeteltje slaapt, dan zit hij precies hetzelfde, maar met z'n kont naar rechts gericht  ;D Boven z'n eten dus, waardoor hij z'n zeteltje ook als WC gebruikt  ;D
Het is zelfs al eens gebeurd dat hij hélemaal in het bakje zat, dus niet op het randje  ;D ;D ;D ;D ;D

Ziezo, dat was het weer
Groetjes
Romy

ManjaV

Hey Romy,

Jouw definitie van literatuur omhels ik. ;D Ik hou veel van lezen.
Als we het in Nederland over literatuur hebben, bedoelen we de boeken van schrijvers als 't Hart, Wolkers, enz. om er maar een paar te noemen. Het heeft mijn interesse niet. Een boek dat ik vroeger moest lezen op de middelbare school vond ik wel goed: Eline Vere van Couperus.
Ik hou van Duitse literatuur zoals Goethe en Grass.
Maar literatuur is natuurlijk ook een verzamelwoord voor boeken van allerlei soort. En in dat geval lees ik het liefst fictie-romans. Dat boek dat ik eerder opschreef, vond ik erg leuk.

Leuke foto's zeg. ;D Op die eerste ziet Flupke er heel actief uit en je zou hem bijna niet terug herkennen. Lief!
En dat witte bakje heb ik ook. Een paar zelfs. ;D Op dit moment gebruikt Mikki het als zijn zitstokje. ;)
Zit er wat lekkers in dat bakje, dat Flupke er zo vaak bijzit? Zelf denk ik dat hij het prettig vindt zitten omdat het een hoog plekje is. :D

Groetjes,
Manja


MIKKI, MIJN EERSTE VALKJE...

Geboren 072005 / bij mij 092005 / afscheid 02092007 "Altijd in mijn gedachten"

Bezoek ook mijn website: www.everyoneweb.com/HobbykwekerijMikki

Romy

Hoi Manja

Mijn voorkeur gaat vooral uit naar non-fictie, omdat ik met fictie niet zo'n goeie ervaringen heb (o.a. in school verplicht van die hele saaie boeken te moeten lezen)
Maar als er een echt goed fictieboek is, dan lees ik dat natuurlijk heel graag.

In dat witte bakje zit een soort snoepmengeling voor grote parkieten. Er zitten gedroogde fruitsoorten, pindanootjes, e.a. dingen in. Hij vindt het erg lekker, maar ook het naar beneden smijten vindt hij leuk  ::)
Dat bakje hangt ook heel hoog (het hoogste punt in z'n kooitje) dus daarom zal hij er ook graag zitten.
Daarom heb ik de inrichting nog maar eens veranderd en een dwarse stok helemaal bovenaan in z'n kooi, naast dat bakje gehangen.
Ik had al een halve dwarse stok recht tegenover dat bakje gestoken, maar hij viel regelmatig pardoes naar beneden als hij er probeerde op te klauwteren (van dat wit bakje naar dat stokje) :-\
Toen ik hem erop zette, begon hij wat kreetjes te slaan, dus ik denk wel dat hij het leuk vond zo hoog te zitten :)

Ik zal er nu ook een gewoonte van maken om in dat bakje telkens iets lekkers te steken.
Z'n groenvoerruifje heeft hij nu EINDELIJK ook eens ontdekt :) Het hing al een week in z'n kooitje!

Daarnet heeft hij ook weer spontaan een stukje gevlogen! Eerst dacht in natuurlijk dat hij weer aan het imponeren was, maar hij bleef slaan met z'n vleugels en ineens was hij weg. Ik heb nog net op tijd de gordijnen kunnen dicht doen. Hij heeft 3 mooie stukjes gevlogen en ook mooi geland.
Het derde was wel op de gaskachel, maar gelukkig was hij niet warm!!!!

Nu ga ik opnieuw wat leren
Groetjes
Romy

Romy

Omdat jullie al enkele goeie boeken opgesomd hebben, geef ik jullie enkele van mijn favorieten (non-fictie) :

Moordenaars en hun motieven door Jef Vermassen
In elke mens schuilt helaas een potentiële moordenaar. Levensdelicten worden als beestachtig ervaren, maar doorgaans doden dieren geen soortgenoten. Alleen mensen en sommige mensapen zijn ertoe in staat.
In dit boek vertelt strafpleiter Jef Vermassen het onthutsende verhaal van de menselijke wreedheid in al haar facetten.
-> Dit boek vind ik heel erg interessant, omdat er geschreven wordt vanuit de zaken die Jef Vermassen als advocaat gevolgd of gepleit heeft. Je kan/mag het in 1 stuk uitlezen  ;) Maar het leest ook gemakkelijk in stukjes (het zijn afgeronde geheeltjes) Het is wel een dikke turf : 620 blz :P

De navelstreng van eros door Bo Coolsaet
Dit boek heb ik nu niet thuis liggen, maar Bo Coolsaet is uroloog (?) van opleiding en heeft al verschillende boeken over relaties en seksualiteit geschreven. Deze zijn telkens heel interessant en boeiend geschreven.

De schaamte en de schrik, goesting en genot - vier generaties vrouwen vertellen door Diane de Keyzer
Vier generaties vrouwen kijken terug naar het meisje dat ze ooit waren, naar een verleden waarin niets mocht, maar soms veel gebeurde. Hun woorden zoeken een weg om te vertellen wat meestal verborgen bleef. Ze vatten in taal wat altijd is geweest, maar waarover zelden werd gesproken. In hun relaas spreekt het banale, het alledaags vrouwelijke, het diepst menselijke.
Over lijf en leden, over zoenen en vrijen vertellen 101 vrouwen - onze grootmoeders en moeders - open en sereen, soms met enige schroom. Ver van schunnige cafépraat of zeemzoete stationsromans, nog verder van de opgeklopte tv-seks, waar afwijking als norm geldt. De rode draad in hun verhaal is het leven, in zijn blote naakte zelf. ...
-> een heerlijk ontspannend boek over seksualiteit in de 20e eeuw. Soms heel lachwekkend, verbazend en soms erg afkeurend wat er vroeger allemaal werd gezegd  (lees : voorgelogen  ::)) en gedaan  ;D

Zoals jullie merken hebben de onderwerpen van deze boeken te maken met mijn opleiding  :)
Ook alles wat met criminologie te maken heeft vind ik uiterst interessant (de 'wetenschappelijke' werken erover, niet de sensatiebeluste boekjes met al de goorste details!)

Veel leesplezier  ;)
Groetjes
Romy

PS : ik heb een boekenbon gekregen voor m'n kerst en ik vraag me af welke valkenboeken er echt goed zijn (ik bedoel hiermee niet zo'n dun boekje zoals uit de reeks 'about pets', maar een uitgebreid boek) Hebben jullie er die je kan aanraden?

Valerie

HAHAHA Romy!
Valko slaapt (of sliep, toen ze nog in de jockkooi zaten) ook vaak op z'n etensbakje.
Smakelijk eten, zou ik zo zeggen.  ;D



Romy

Welja Valerie!

Blijkbaar tillen zij er niet zo zwaar aan als wij (bah  :-X)
Al haal ik wel iedere keer z'n poepjes eruit natuurlijk!

Groetjes
Romy

ManjaV

Hoi Romy,

Ik heb op enkele Australische valkparkietensites boeken ontdekt. Kijk maar op www.cockatiel.com of www.cockatielsociety.org.au of www.cockatiel.org.au. Op amazon.com staan ook een groot aantal valkparkietenboeken (wel in het Engels, dus op cockatiel zoeken).

Je boekenoverzicht vind ik heel interessant! Vooral dat eerste boek lijkt mij heel boeiend. Inderdaad een dikke pil ;) Wellicht dat ik het eens in de bibliotheek opzoek.
Ik hou zelf ook veel van geschiedenisboeken, moest toentertijd voor mijn opleiding veel lezen.

Mooi dat Flupke zijn groenvoerruifje eindelijk heeft ontdekt! :D
En mijn valkjes krijgen ook zo een soort zaadmengeling als bij Flupke in het witte bakje, ik heb het van Beaphar en het heet vruchtzaad of zoiets. Ze zijn er dol op! :D

Groetjes,
Manja


MIKKI, MIJN EERSTE VALKJE...

Geboren 072005 / bij mij 092005 / afscheid 02092007 "Altijd in mijn gedachten"

Bezoek ook mijn website: www.everyoneweb.com/HobbykwekerijMikki

Romy

Hoi Manja

In het Engels is er inderdaad het een en ander te vinden. Maar zijn er ook goeie Nederlandstalige boeken? (recent en uitgebreid?)

Het boek van Jef Vermassen is echt heel mooi om te lezen. Je leert er veel over de mens (niet zo'n leuke dingen eigenlijk   :-\) maar daardoor krijg je veel meer inzicht in het waarom van een levensdelict. Soms is het zelfs begrijpelijk dat iemand een moord pleegt (maar niet goed te keuren natuurlijk!!).

Ik weet niet meer van welk merk de zaadmengeling is. Ik stop het altijd in af te sluiten blikken of bokalen, zodat het beter bewaart. Het is wel bijna op, dus ik zal eens andere kopen.
Ik heb wel nog een zaadmengeling (soort snoepmengeling) die veel fijner is. Het lijkt op zaadjes, maar er zitten ook felle kleurtjes bij en dat zijn dan vruchten en groentenzaadjes. Dat is ook makkelijker om te eten, want ik merk dat Flupke aan grote stukken wel begint te knabbelen, maar uiteindelijk laat vallen (op de grond) en er dan niet meer naar omkijkt. Wat eigenlijk een beetje verspilling is vind ik.

Groetjes
Romy

Romy

Goeie morgen iedereen!

Gisterenavond heeft Flupke een mengeling van kiemzaad en eivoer gegeten. Vooral het kiemzaad beviel hem heel erg en hij heeft alles er mooi tussenuit gepeuterd  ::)
Hij heeft héél lang zitten eten en erna heeft hij toch een beetje moeten bekomen want zo hard heb ik hem maar zelden zien smullen  :P

Na een uurtje kwam er opnieuw wat leven in en wou hij gelukkig weer gekroeld worden.
Ik had hem nog voor het eten even met m'n bloten handen vastgepakt om aan m'n opa de wondjes aan z'n pootjes te tonen. En daar is hij wel eventjes boos voor geweest. :'(
Gelukkig kwam het dus goed in de late avond en mocht ik hem weer uitgebreid kroelen  :)

Omdat ik hem niet zo graag in z'n kooitje 'dwing', heb ik een stukje meergranenbrood erin gehangen, en hij ging vanzelf z'n kooitje in. Ik vind het telkens zielig als ik hem in z'n kooi moet steken en hij dan voor z'n deurtje zit te wippen omdat hij eruit wil  :-\
Gelukkig kan hij zich wel goed bezighouden in z'n kooi, want leren met Flupke op m'n bureau, dat lukt toch niet echt  :D

Hij heeft nu ook al 'geleerd' om zich te poetsen in z'n kooitje. In het begin deed hij dat alleen bij mij, misschien omdat hij zich niet echt op z'n gemakje voelde in de kooi.

Zo, dat was het weer voor deze morgen
M'n studieboeken wachten op me...  :(
Groetjes
Romy

Riny

Hoy Romy
Fijn dat Flupke gekiemde zaden zo heerlijk vind, ze zijn erg gezond.
Ik vermeng ze vaak met verse kruiden en eivoer, dat eten ze bij mij erg graag.
Groetjes Riny :D