3 augustus 2025, 10:54:03

rosella's Rossa en Jocko†...

Gestart door Monky, 15 oktober 2005, 20:41:05

« vorige - volgende »

Monky

Hi Allemaal,

Het enige dat ik kan zeggen hierover is, dat Rossa (popje en zit beneden) een soort tuut tuut tuut geluid maakt waarvan de t-klank niet duidelijk is en Jocko (man en staat boven) reageert met een mooi melodietje.
Bij mij schreeuwen ze dus helemaal niet.

Verder heb ik hier een leuk kiekje  :D die ik even met jullie wilden delen  ;D


Dit zijn Istello (grijs grasje), Lumpi (geel grasje) en Jocko (rosella)

Wat een kleuren toch zo bij elkaar  :-* ;D

:-\ hmm, zijn snavel is weer te lang  :-\ :'(

Groetjes,
Monky


Mara

Hey Monky

Wat een mooie foto. Ik vind het geluid van de rosella's erg leuk. De valkjes hebben de roep overgenomen, het mannetje roept altijd iets wat lijkt op "ook u". En als je dan roept "ook u" of zo fluit dan geven ze ook antwoord. Echt zo lief.

Groetjes

Mara

Monky

Hi allemaal,

Weer even een update van mijn rosella's ;D

Rossa is enorm in de rui. Echt ik kan er zelf volgens mij een rosella costum van maken voor Halloween, werkelijk ik blijf vegen. Ze is er zelf ook een beetje onrustig van.
Haar nageltjes beginnen een klein beetje lang te worden. Hoe komt dat toch? Het is echt vrij plotseling. Ze heeft er nog nooit last van gehad  :-\ Ik hoop dat ze gauw uit de rui is, want ik vind het zo sneu voor haar  :( Verder is ze nog steeds haar ondeugende zelf  ;D Ik laat haar lekker in de gang vliegen. Even vleugeltjes strekken. Ze vindt het echt heerlijk. En ik ook. Ik zal weer eens wat fotootjes van haar maken. Ook al ziet ze er nu niet uit  :-\  ;D

Met Jocko gaat het ook goed. Zijn snavel is alleen weer extreem lang. Dr. Feld zei dat ik wel over een half jaar terug kon komen, nou, persoonlijk denk ik dat het eerder moet  ::)
Het lijkt net alsof de snavel nu het geknipt is extra snel groeit.
Wel heel vervelend voor hem, maar het is niet anders. Ik wil niet dat hij verhongerd omdat ik die half jaar aanhoud.
Ik heb een afspraak gemaakt voor zaterdag tien voor twaalf.
Verder fluit hij naar Rossa als die ons bij de voordeur begroet  :-*

Binnenkort dus fotootjes.

Groetjes,
Monky


Monky

Hi allemaal,

Nou vandaag was het weer zover.
We zijn weer met Jocko naar de dierenarts geweest.
Zijn snavel is weer bijgeknipt en ook de nagels.
Dr. Feld zei dat de snavel en nagels sneller groeien als ze in de rui zijn. Ik stond namelijk al verbaasd over hoe lang zijn snavel was geworden in zo'n korte tijd. Maar dat kwam volgens hem daardoor. Ik heb wel vitamine druppels meegekregen om de rui sneller te laten verlopen. Hij kon zijn snavel amper voor het poetsen gebruiken dus zijn veren waren heel rommelig. Ik heb echt met mijn Jocko te doen. Ik wou dat ik meer voor hem kon doen  :-\


Dit was van een maand geleden. De snavel was nu zelfs nog iets langer. En dan te bedenken dat dr. Feld had gezegd dat we een half jaar konden wachten met de volgende knipbeurt. Het is amper 3 maanden geleden dat hij voor het laatst is geknipt.


Zo ziet zijn snavel er nu uit. Het heeft natuurlijk weer gebloed en het is weer dicht geschroeid. De hele praktijk stonk ernaar. Geen parfum geur...dat is een ding wat zeker is.


Hier zie je dat zijn veren nog erg rommelig zijn door de rui.

Ik hoop dat hij weer gauw zijn oude zelf is. Hij zingt op dit moment ook niet meer. Rossa trouwens ook bijna niet. Die is ook stevig in de rui. Ik ga haar ook die vitaminedruppels geven. Ik heb het idee dat ik een nieuwe rosella kan maken als ik al die uitgevallen veren zou bewaren. Ik hoop echt voor ze dat ze er snel doorheen zijn nu, want je kan duidelijk merken dat ze niet lekker in hun vel zitten.

Zo dat was het dan weer even voor nu.

Groetjes,
Monky

Marc van de Kuifjes

Tjonge... dat moet toch vervelend zijn voor die Jocko. :-\ Is die behandeling pijnlijk of gebeurt dat onder verdoving?




De Kuifjes van Wilgendaal!

- De Kuifjes van Wilgendaal -

Mara

He, wat vervelend toch. Hier zijn ze ook aardig in de rui maar hebben ze er toch minder last van. Mijn oudste rosella heeft ook een wat langere snavel dan de rest maar hij heeft gelukkig geen last daarvan, ook niet met het poetsen want meneer ziet er altijd picobello uit...

Ik hoop ook dat Jocko weer gauw de oude is.

Liefs

Mara

Monky

Hi Marc,

Het is inderdaad vervelend voor Jocko. Ik heb het echt met hem te doen. Maar het moet toch gebeuren. Ik weet niet of ze daar pijn aan hebben. Ik denk het niet, anders zouden ze het niet zonder verdoving doen, lijkt me. Het is meer de stress die erbij komt  :-\

Hi Mara.
De snavel van Jocko is in de nest periode ontzet daardoor slijt het niet op de natuurlijke manier en ook slijpt hij zijn snavel niet. Hij knaagt ook niet aan de mineraalsteen en zo.

Doordat de snavel zo lang was kon hij zich niet goed poetsen en dat is wel iets heel belangrijks tijdens de rui.

Maar hij is alweer de oude. Nu merk je pas hoe zeer die snavel in de weg zat, want hij zingt nu weer  ;D Seda de nieuwe cathi was aan het knorren en hij begon daar naar te zingen... Ik kan ook zien dat hij zich weer lekker gepoets heeft. Ik zal kijken of hij vanavond een douche lekker vindt.

Ik heb Rossa ook die vitaminedruppels gegeven. Die heeft ook heel erg last van de rui. Zij floot ook al niet meer en begroette ons niet meer als we binnenkwamen. Vanochtend was dat wel weer aanwezig, dus misschien dat het al begint te helpen. Ik hoop dat ze allemaal weer gauw de oude zijn.

Groetjes,
Monky

Valerie

Arme Jocko toch! Telkens weer een stress!
Zeg, je houdt die veertjes toch wel bij he, Monique?! Ik wil wel die nieuwe rosella zien hoor!  ;D
Heb je ook een filmpje van hun mooie zingen?



bobbie

Hoi Monique,

Met heeeeeeel veel belangstelling heb ik dit dagboekje even doorgelezen. Ik heb je een IM gestuurd.

Ze zijn inderdaad schitterend he.

groetjes, Nel ;)

Monky

Hi Nel,

Ik heb je een IM terug gestuurd  ;D

Groetjes,
Monky

Monky

27 november 2006, 20:54:47 #100 Last Edit: 27 november 2006, 21:00:30 by Monky
Hi allemaal,

Ik heb een paar foto's van Rossa.
Jocko staat er altijd hetzelfde op  ::) Het is helaas zo'n stresskip  :-\ Al heb ik hem wel laatst lekker druk zien spelen met een speeltje  :) Dat deed me echt heel erg goed.


Jocko

Ok, de foto's van Rossa  :)


Ze is nu helemaal door de rui heen. Moet je eens kijken wat een pracht veerkleed  :D

En lekker smikkelen van een zonnebloempitje die baasje gegeven heeft...mmmm


En dat was het dan weer...

Groetjes,
Monky

Marc van de Kuifjes

De veren staan inderdaad héél mooi! :D




De Kuifjes van Wilgendaal!

- De Kuifjes van Wilgendaal -

Valerie

Wat een mooie foto, die laatste!  :)
Ricky zit nu erg in de rui. Zijn kop zijn net witte stekeltjes.  ;D



Mara

Hier hebben ze net de rui gehad, Pino ziet er hier ook echt prachtig uit.

Mooie foto's Monky.

Mara

Monky

Hi allemaal,

Weer even een updateje van de rosella's  :)



Hier had Jocko nog zijn lange snavel. Maar hij had nog steeds heel veel plezier met het spelen  :D



Hier is zijn snaveltje weer geknipt. Ze hebben het netjes gedaan, moet ik zeggen. Ik heb het nu bij mijn gewone dierenarts in de buurt laten doen onder toeziend oog en begeleiding van mij   ;D


Rossa  :-*

Wat een koppie hè  :D

Groetjes,
Monky