Hij wil niet in zijn kooi met de deur dicht

Gestart door smeagol, 19 oktober 2003, 00:08:32

« vorige - volgende »

smeagol

19 oktober 2003, 00:08:32 Last Edit: 19 oktober 2003, 00:11:49 by smeagol
Hallo allemaal,

Smeagol vind het echt heel erg om opgesloten in zijn kooi te zitten (ik zou het ook niet leuk vinden).
Zodra ik hem in zijn kooi wil zetten verzet ie zich op alle mogelijke manieren maar als ik mijn hand achter hem houd dan kan hij geen kant op en moet ie wel en dan doe ik snel de deur dicht maar zodra ik de deur dicht heb gedaan gaat ie zenuwachtig op en neer lopen en echt aan een stuk door zielig zitten piepen.
Als we er niet zijn heb ik er geen last van natuurlijk maar hij zelf wel lijkt mij.
Ik weet dat het heel erg slecht is en dat ik het eigenlijk niet moet doen maar ik laat meestal de deur open, tot nu toe is alles goed gegaan maar ik ben er toch bang voor dat er een keer iets gebeurd.
Heeft iemand voor mij een tip hoe hij het misschien wel leuk vind in zijn kooi of wat ik moet doen dat ie veilig los kan als er niemand bij is.
Ik zet alles altijd al in de kast zodat ie niks kapot kan maken maar ik ben meer bang dat ie ergens tussen komt en dat ie niet meer weg kan.

Ik hoop dat iemand een idee voor ons heeft want het is echt zielig.

Groetjes Greetje en Smeagol

P.S. Er hangt trouwens echt genoeg in zijn kooi om zich mee te vermaken en hij kan dan zelfs nog bewegen ook  ;)

Kolkkie

Hoi Greetje,


Ik denk dat het het beste is om een maatje voor Smeagol te halen. Hij ziet jullie namelijk als een vriendjes, dus wil hij altijd bij je zijn.
Ik denk dan dat Smeagol een stuk rustiger zal zijn.
Want als Smeagol alleen uit de kooi is als er niemand is, is het wachten op ongelukken.

Groetjes,

Mariska
Trots baasje van Pukkie en Harley (koppeltje), Lisa (dochter), Einstein (oma van 22 jaar), Bart en Homer.

Coco R.I.P. ??-??-1995 - 14-08-2006

mastolk

HOi Greetje,

Wat zielig zeg dat hij niet in zijn kooi wil. Ik denk dat een maatje in derdaad ook uitkomst kan bieden, en verder heb ik geen ervaring met valkjes die niet in de kooi wil. Ze hebben we eens een keer dat ze het niet zo leuk vinden, maar dat duurt maar even (paar tellen) en ze vermaken zich alweer.

Succes ermee!
Groetjes MArgrietha

smeagol

hee,

Ik heb jullie berichtjes gelezen maar (misschien ben ik gemeen) ik ga er geen valkje bij zetten.
Ik ben altijd thuis en Smeagol zit 99% van de dag op mijn schouder.
Alleen als ik boodschappen ga doen of als ik bij iemand op visite ga is hij alleen (en `s nachts natuurlijk).
Ik vind dat 1 valkje al een flinke rotzooi maakt laat staan 2 van die beestjes.
Ik heb er een tijdje 2 gehad maar dat was geen succes, ze zaten de hele dag te krijsen en waren niet stil te krijgen.
De gene die ik als eerste had was tam tot ik er (ook na aanraden van mensen) een bij zetten.
Nee sorry maar ik zocht eigenlijk meer een oplossing om hem wel in zijn kooi te krijgen.

In ieder geval heel hartelijk bedankt voor jullie reactie.

Oja, Smeagol is niet een van de vogels die samen heeft gezeten hoor, hij is altijd alleen geweest

Sanna

Hoi Greetje!

Ik heb hier twee van die lievelingetjes zitten die niet in hun kooi willen zitten. Als wij thuis zijn mogen ze er nl. altijd uit. Wanneer ik ze dan bijvoorbeeld met eten erin wil zetten, doen ze allebei (!) precies hetzelfde wat jouw Smeagol doet. Alleen schreeuwen ze nooit, ze gaan alleen wat hard fluiten, zielig piepen, heen en weer drentelen...
Wat bij mij het beste werkt is ze dan totaal negeren. Dus gewoon helemaal niets tegen ze zeggen, ook niet 'Hou nou je kop eens!'. Ze vragen nl. om aandacht en ook negatieve aandacht is aandacht. Je kunt eventueel eventjes een doek over de kooi doen tot Smeagol stil is. Dan zal hij uiteindelijk, als jij blijft volhouden, leren dat hij die vervelende doek niet krijgt wanneer hij zich rustig gedraagt (niet vergeten de doek eraf te halen zodra hij stil is, hè?).
Maar ik zou als ik jou was nooit meer weggaan en het deurtje openlaten!! :o Je vergeeft het jezelf nooit meer als er wat met Smeagol gebeurt terwijl jij niet thuis bent! Hij hoeft maar 1 giftig dingetje te vinden en op te eten... Wat je wel kunt doen, is pas op het allerlaatste moment voor je de deur uitgaat hem in zijn kooi doen. En dan direct weggaan. Hij blijft zo doen zolang hij jou ziet. Als je bijvoorbeeld de radio voor hem aan laat als je weg bent, heeft hij ook wat gezelligheid. En je hoeft niet te denken dat hij de hele tijd als jij er niet bent zo blijft doen hoor. De een houdt het wat langer vol dan de ander, maar na een tijdje houden ze er vanzelf mee op en gaan wat anders doen (meestal pitten ;)).

Succes met je Smeagol!
Groetjes!

smeagol

bedank voor je reactie,

Ik deed Smeagol ook altijd in zijn kooi als we er niet waren of als we gingen eten maar een paar maanden geleden ben ik daar maar mee gestopt, hij had in ongeveer een ander half uur tijd zijn vleugel voor een groot deel kaal gevreten en er was heel veel bloed. :o
Ik ben toen meteen naar de dierenarts gegaan en die zij dat ie zich al heel lang zou moeten hebben verveeld maar ik weet dat dat het geval niet is gezien hij dat voor we weg gingen nog niet had. :-/
toen hijweer beter was heb ik hem weer een keer in zijn kooi gezet en ja hoor weer hetzelfde.
Ik ben bang dat ie langer leeft als hij los zit dan wanneer ik hem opsluit.
De laatste paar keer heeft ie zich weer heel gelaten  :)

Ik heb een tijdje geleden geprobeerd om hem in de kooi te zetten als ik thuis ben (niet bij hem in de buurt) maar hij heeft zeker een uur zitten piepen en zenuwachtig op en neer zitten huppelen dat ik het weer zo zielig vond dat ik hem er weer uit heb gehaald. ;)

Groetjes Greetje en Smeagol


Ellen

Hallo Allemaal,

Ik wil niemand adviseren ofzo .....ik wil alleen zeggen dat het
niet slecht hoeft te gaan hoor als ze continu uit de kooi zijn.
Ik heb een koppeltje valkparkieten en 1 grasparkiet en die zijn
altijd los. Of ik nu thuis ben of niet.
Het gaat tot nu toe gewoon goed en ze zijn hier nu anderhalf
jaar.
Gewoon geen giftige planten in huis halen en opletten met dat
waar ze "wel" bij kunnen.
Ik ben zelfs een week op vakantie geweest en toen kwam er
alleen smorgens iemand om voer en vers water neer te zetten.
Ik heb dan wel een hele grote verse wilgentak-speelboom staan
en daar zijn ze dus heel druk mee.
Ik wens je veel sucses met je valkje en inderdaad...............beter
een leuk leven buiten de kooi dan gestressd in die kooi.
Groetjes Ellen.

Sanna

Jeetje :o! Smeagol heeft wel echt een hekel aan in z'n kooi zitten! Z'n hele vleugel kapot... Ben bang dat jij last hebt van een gevalletje zwaar verwend valkje ;D. Nee, als hij zich zo gedraagt weet ik het inderdaad ook niet meer. En als je nou eens een vogeltje van een ander ras zou proberen? Een grasparkietje ofzo?? Dat kan ook heel goed gaan...



Succes met je handenbindertje ;)

Groetjes!
Sanna

smeagol

Bedankt,

de grasparkiet zal ik er is bij zetten en kijken hoe dat dat gaat maar eet Smeagol Henkie (de grasparkiet) niet op????

groetjes van Greetje, Smeagol en Henkie ;)

Kolkkie

22 oktober 2003, 19:55:48 #9 Last Edit: 22 oktober 2003, 19:56:11 by kolkkie
Hoi Greetje,

Je grasje zal heus niet opgegeten worden. Je moet alleen ff goed kijken hoe het gaat tussen die 2.

Ik heb zelf jarenlang een grasje tussen de valkjes gehad, en dat ging hardstikke goed.
Dus gewoon ff kijken hoe dat gaat. Als het goed gaat kan je ze bij elkaar in doen, als het niet gaat, gewoon weer apart zetten.

Groetjes,

Mariska
Trots baasje van Pukkie en Harley (koppeltje), Lisa (dochter), Einstein (oma van 22 jaar), Bart en Homer.

Coco R.I.P. ??-??-1995 - 14-08-2006

Sanna

22 oktober 2003, 19:56:42 #10 Last Edit: 22 oktober 2003, 19:57:46 by Pepper
Hihi, over het algemeen zijn het de grasparkieten die van zich afbijten hoor ;D. Maar ik zou zeggen, probeer het eens, misschien vinden ze elkaar wel wat. Maar niet alleen laten als je niet zeker weet dat ze elkaar kunnen luchten hè? ;).

Groetjes!

smeagol

Ik zal het morgen proberen dan ben ik de hele dag thuis en kan ik ze goed in de gaten houden.
Ze zijn al wel een beetje aan elkaar gewend gezien ik ze allebei in de woonkamer heb en Smeagol uit nieuwsgierigheid wel eens op de kooi van Henkie beland en omdat ik altijd bang was dat dat niet goed zou gaan heb ik Smeagol er altijd meteen weg gehaald.

Ik hoop dat het goed gaat.

Ik zal morgen wel verslag uitbrengen.

Groetjes van ons drieen

Paul

Hoi,

Ik had ook een koppeltje grasparkieten en daar is pas het popje van dood gegaan :-(
Ze zaten altijd in de kooi en waren erg aan elkaar gehecht en wilde de kooi ook niet uit.
Om de grasparkiet niet te laten wegkwijnen zit hij nu bij drie valkjes in de kooi en dat gaat prima.
Hij komt nu zelfs de kooi uit als die open staat wat ie voorheen zelden deed.
Hij lijkt het dus wel naar zijn zin te hebben tussen de valkjes :-)
In elk geval vallen ze elkaar niet aan gelukkig.

Groetjes, Paul

smeagol

Hee Paul,

Bedank voor je berichtje maar die van mij wil zijn kooi niet in, ik zou wel eens willen dat ie er niet iot zou willen maar dat zou ook niet leuk zijn.

Ik heb vanmorgen een grasparkietje erbij gezet en tot nu tot hebben ze erkaar nog niet opgegeten maar ik merk wel dat de grasparkiet brutaler is dat de valk.
Ik hoop dat het goed blijft gaan en dat ze straks samen in de kooi gaan zitten maar tot nu toe zitten ze er nog op.


Groetjes van greetje, smeagol en henkie

Kolkkie

Hoi Greetje,

Bij mij was het grasparkietje ook een stuk brutaler dan de valkjes. Dat heeft echter weinig problemen gegeven. Alleen als ze allemaal tegelijk wilden eten, joeg het grasje de valkjes weg.
Voor de rest heb ik er nooit problemen mee gehad.
Grasjes zijn eenmaal feller als valkjes. Dat bewijst eens te meer dat valkjes lief en zachtaardig zijn :D.

Groetjes,

Mariska
Trots baasje van Pukkie en Harley (koppeltje), Lisa (dochter), Einstein (oma van 22 jaar), Bart en Homer.

Coco R.I.P. ??-??-1995 - 14-08-2006