10 mei 2025, 11:27:23

Rocky en Coco: veilig bij Caroline!

Gestart door Ozzie, 6 september 2005, 09:39:42

« vorige - volgende »

Rianne

Hoi Wendy,

ik denk dat iedereen jouw lieverds wel wil hebben, maar sommigen daarvan (zoals Mariska en ik) hebben of nemen een buitenvoliere.

Ik wil je niks opdringen, maar wil je wel de positieve kanten van een voliere laten weten.

Geen rommel en stof in huis.
Je valkjes kunnen de hele dag in het zonnetje zitten, heen en weer vliegen, spelen, eten, kroelen etc etc noem maar op, wanneer ze dat willen.
Jij kunt wanneer je maar wil, de voliere binnenstappen om met je valkjes te kroelen. Het stof wat hierbij vrijkomt, waait zo weer weg, en komt niet in je luchtwegen terecht.
Misschien is de voliere zelfs groot genoeg voor een tweede koppeltje? :)

Ik hoop dat je hier iets aan hebt. Je valkjes naar buiten doen is gerust niet zielig, ze zullen daar ook de hele dag fluiten. :) En als je regelmatig even bij ze komt, blijven ze ook supertam.

Mariska

Ik sluit me helemaal bij Rianne aan ;)

Rianne reageerd trouwens op mijn antwoord op jou berichtje in mijn dagboek!
Snap je?

Het is echt niet zielig voor ze, maar de keus is aan jou ;)

Liefs
Maris!!


Twila en Dakota (1 bonte man, 1 cinnamon bonte pop beide split witmasker, nog te reserveren. nu 1 jaar oud)

Salsa & Sueño (2 geelwang poppen en 2 split geelwang mannen te reserveren, nu 1 jaar oud)

Ozzie

Goedemorgen,

daar ben ik maar weer eens, wel veel gelezen in verschillende dagboekjes etc, maar geen 'puf' om iets te schrijven in die van mezelf: heb veel nagedacht deze week en veel gepraat met hubbie. Het is erg moeilijk nog, maar ik probeer toch positief en constructief bezig te zijn. Na de mail van Jura moest ik het even laten bezinken, maar ik weet nu dat ik eerst hier op het forum wil proberen om een nieuw huisje voor ze te zoeken: zoveel lieve mensen hier, dat zal toch wel lukken?  :-*

Bedankt voor jullie reacties, ook hierdoor ga je verder denken: misschien is buiten (bij iemand anders) toch niet zo slecht? Kortom: het helpt allemaal bij het 'proces'. Uiteindelijk gaat het mij om één ding: wat is het beste voor Rocky en Coco. Vanuit dat punt ga ik verder.

Voordat ik een berichtje plaats bij 'Herplaatsing' wil ik hier wat dingetjes vertellen over Rocky en Coco, zoals Caroline mij vroeg.

Rocky is een Lutino popje, haar eitje kwam op 25-08-2005 uit bij Jura en Herman van 'De Valk' (www.valkparkiet.net). Op 13-10-05 is ze bij ons gekomen, na een lange speurtocht van mijn kant  naar een Lutino popje. Omdat ze bij Jura al tam gemaakt worden kon ik vanaf dat punt verder gaan, wat heeft geresulteerd in een ontzettend aanhankelijk, lief en vindingrijk valkje. Rocky houdt erg van gezelligheid in huis, ze kan al aardig vliegen (ondanks dat ze gekortwiekt is/was). op dit moment is ze aan het ruien en verliest haar oude veertjes en krijgt daar weer prachtige witte en gele voor terug.

Ook houdt ze heel erg van kroelen, ze biedt dan ook zonder omhaal haar kopje aan, en wat kan je dan anders doen?  ;)
Soms zit ze alleen in de keuken op het aanrecht (dan ben ik niet 'in zicht') en dan houdt ze hele fluitconcerten, al lijkt het niet echt ergens op. Zij lijkt er erg veel plezier in te hebben, wij noemen het de "Keukenconcerten".  ;D

Ze zit ook gewoon graag bij je: als ze maar bij je zit, dan is het goed. Pogingen haar iets anders te laten doen of haar af te leiden met iets, zijn zinloos: ze wil gewoon lekker bij je, verder niets. Of je moet haar een plantje o.i.d. aanbieden: dat wil ze dan graag mollen, waarna ze alsnog weer bij je komt zitten, trots en voldaan, zo van: 'kijk, dat heb ik weer goed gedaan he?"

Na een paar maandjes Rocky alleen te hebben, vond ik het tijd voor een vriendje/ vriendinnetje: wij zijn toch de hele dag weg, en ons leek het ook heel gezellig. Toen weer op zoek gegaan, en omdat het contact zo goed was bevallen met Jura, besloten daar het volgende valkje vandaan te halen. Wel een flinke rit (Hoorn nh- Apeldoorn) maar dat had ik er dik voor over.

Het werd de lieve Coco, een bonte cinnamon waarvan het geslacht in principe onbekend is, maar ik weet bijna zeker dat het een vrouwtje is. Kwa gedrag, en verder fluit ze (bijna) niet. Wel is ze helemaal gek op kroelen en mag ze lekker bij je zitten als je bijv tv aan het kijken bent. Coco is uit het ei gekropen op 30-10-05 en is bij ons gekomen op 21-12-05, vlak voor de kerst. Ze was dus eigenlijk ons kerstvalkje :)
Ze scharrelt graag bij ons over de vloer (wel uitkijken als je loopt) en doet verwoede pogingen Rocky na te vliegen, maar echt ver komt ze (nog) niet. Het is ook weer een echt knuffelkont en helemaal gek op snoepstaven, die worden bijna aangevallen als ze nog niet eens in de kooi hangen. Een echte lieverd. Rockt trekt in principe meer naar mij, Coco is goed bevriend met Olaf (mijn man).

Ze zitten in een flinke kooi, dus ze zijn wel een beetje hun ruimte gewend. Ook mogen ze in principe altijd los als wij thuis (en beneden) zijn, behalve als we aan het eten zijn.

Het zijn gewoon allebei ontzettend mooie en lieve valkjes, die een goed thuis verdienen: iemand die ze aandacht en ruimte kan geven en die weet wat een valkje nodig heeft. Daarom zou ik ze het liefst bij iemand onderbrengen die al (meerdere) valkjes in huis heeft en het leuk vind om er 2 lieve schatjes bij te nemen. Om deze reden  doe ik ze liever niet bij iemand die geen valkjes heeft.

Splits weet ik niet, maar dat kan ik navragen bij Jura, als iemand dit weten wil. Ik kan nog wel een paar alinea's volschrijven, maar het wordt al wat. Wel zou ik toch graag een vergoeding voor de valkjes willen, ook om te voorkomen dat iemand denkt: "oh leuk, twee gratis valkjes". Dat wil ik dus niet. Ik wil dat ze een goed leven hebben, en als het mogelijk is, dat ik nog eens kan horen/ zien hoe het gaat met ze.

Verder heb ik ontelbare speeltjes en andere aan valkjes gerelateerde spullen die eventueel overgenomen kunnen worden (ook een kooi). Maar dat is van latere zorg.

Misschien dat iemand die mijn dagboekje leest iemand weet?

Ik verneem het graag.

Liefs Wendy

Rocky en Coco: nu de schatjes van Caroline

Caroline

Hoi meis, ik heb je een IM gestuurd.

Sterkte!!  :-*
Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

valkchico

Hallo Wendy,

Wat heb je je lieverds mooi omschreven :-*.Er zijn vast en zeker liefhebbers voor jou twee kroelkonten.

gaat het alweer een beetje met gevoel van verslagenheid?
Ik hoop echt dat je ze bij iemand op het forum kan onderbrengen en dat je ze hier kan zien en weet hoe het met ze gaat.
En ik vind het niet zo gek hoor dat je geen fut hebt om overal te reageren (zou ik in jou plaats ook niet hebben) vind het wel bewonderingswaardig dat je toch nog blij kunt zijn voor andere (waaronder ik) die een valkje krijgen of net hebben gekregen.



gr Esther

Ozzie

Hallo Esther,

wat ontzettend lief je 'hart onder de riem', dat doet me goed.  :) Nog steeds wel aangedaan door alles, ik probeer ook zoveel mogelijk afleiding ervan te zoeken, maar soms zit je 's avonds lekker met je valkjes en dan zakt de moed je echt wel een beetje in de schoenen. "waarom?" is een onbeantwoordbare vraag, maar ik stel hem vaak. Alleen heeft niemand er natuurlijk een antwoord op, helaas.

Wel probeer ik positief te blijven en ben ik nu dus bezig met het zoeken naar een lief thuis voor Rocky en Coco. Toch de drempel overgegaan en ze hier op het forum bij 'herplaatsing' gezet. Moeilijk, maar het moet. Ik ben op dit moment met iemand aan het mailen die mogelijk geinteresseerd is, maar zekerheid heb ik nog niet. Wel denk ik bij deze persoon een goed tehuis voor mijn kleintjes te vinden, maar het moet van de andere kant ook allemaal 'kunnen'. Dus dat is nog even afwachten.

Ondertussen ben ik ze allebei ontzettend aan het verwennen met aandacht en lekkers, al moet ik dan natuurlijk wel oppassen dat ik ze niet 'verpest'. ;D Maar ik voel me ook best schuldig tegenover ze, al weten ze het natuurlijk niet. Alhoewel, sinds ik 'op zoek' ben, zit Rocky weleens bij me, dan gaat ze heel laag zitten, een beetje gebukt, en dan maakt  ze van die typische geluidjes, lijkt een beetje op een kippetje  ;). Dan denk ik wel eens: zou ze het aanvoelen soms? Misschien dat ze toch mijn verdriet een beetje aanvoelt...

Mijn zoektocht gaat verder. Zodra ik iets weet, laat ik dat natuurlijk weten.

Liefs Wendy

Rocky en Coco: nu de schatjes van Caroline

Riny

Hoy Wendy
Het zal zeker zo zijn dat ze aanvoelen dat er iets met je aan de hand is.
Wat dat aan gaat zijn dieren vaak fijngevoeliger als mensen.
En jij hoeft je niet schuldig te voelen,eenieder van ons weet dat je het graag anders zou zien.
Ik zal er niet over uit gaan wijden maar ik heb valkjes opgenomen in mijn buitenvoliere,die er zielsgelukkig zijn.
Vanaf het begin.
Ik hoop dat je snel een liefdevol huisje voor ze vindt.
Groetjes Riny :D

valkchico

Hallo Wendy,

Ik ben blij dat we je er een beetje doorheen kunnen slepen.
Ik denk dat degene waar je mee aan het mailen bent vast en zeker een goed huisje heeft, nu maar hopen dat het lukt?
Ik weet niet of ze het echt aanvoelt dat er wat staat te gebeuren, maar ze vind je gewoon heel lief :).

Ik heb het gezien bij herplaatsing, nogmaals wat heb je ze mooi omschreven om ze zo van het scherm te plukken en dat zonder foto :P.

En je vraag ik zou willen dat ie te beantwoorden zou zijn,maar ben bang dat niemand je daar een antwoord op kan geven.

Veel succes met je zoektocht

gr Esther

Gerda

Hoi Wendy,

Ik heb hier nog niet geschreven, maar wel alles gevolgd.
Vreselijk moeilijk iets waar je voor staat. Het plaatsen van je valkjes op een plaats waar ze het goed hebben, dat gaat vast wel lukken!! Maar het moeilijkst is natuurlijk het afscheid nemen.
Naar het helpt natuurlijk wel als je weet dat ze het in de toekomst net zo goed krijgen als bij jou!!

Heel veel sterkte!!

Liefs, Gerda

Rianne

Hoi Wendy,

ik wil je even veel sterkte toewensen, het is niet niks allemaal.

Caroline

Hoi meis,

Ik zat net nog eens je dagboekje door te bladeren, fotootjes kijken en verhaaltjes lezen.

En toen bedacht ik me eigenlijk dat we met zijn alleen het eigenlijk alleen maar over Rocky & Coco hebben gehad.
Logisch natuurlijk, zij zijn degene waar je een nieuw adresje voor moet zoeken en waarschijnlijk al voor gevonden hebt.

Maar ........ wat heeft dit alles eigenlijk voor jou zelf te betekenen?? Nemen alle gezondheidsproblemen meteen af op het moment dat jij je valkjes uit huis hebt geplaatst?? Of moet je nog verder voor onderzoeken e.d. naar het ziekenhuis?? Of krijg je straks medicijnen?? Als je het op kan brengen, vertel ons dan eens wat er verder voor jou gaat veranderen??

Hopelijk tot gauw!!

Liefs Caroline,  :-* voor Rocky & Coco.
Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

Ozzie

Dag beste forummers,

ik zal maar meteen met de deur in huis vallen: Rocky en Coco hebben een nieuw thuis gevonden en niet bij de eerste de beste.  :D Caroline en ik hebben de afgelopen dagen heen en weer gemaild en de kogel is door de kerk: mijn valkjes worden geadopteerd door Caroline!

Verdrietig, maar ook goed nieuws, want bij Caroline kan ik ze met een gerust hart toevertrouwen. Sinds ik in haar dagboek lees (en dat doe ik al een tijdje), kan ik maar één ding constateren: Caroline heeft hart voor haar valkjes (en voor haar gezin). Een echte dierenliefhebber en zeker besmet met het valkenvirus ;D Rocky en Coco zijn in goede handen bij haar, en dat was mijn voornaamste zorg: een goed thuis voor ze zoeken waar ze een goed leven tegemoet gaan, hoe moeilijk dit ook voor mij (en mijn man) is. Ze zullen dus vriendschap moeten sluiten met Noa, Fleur, Chico, Pablo en Eros. Wat ik van Caroline heb begrepen, zullen ze huisgenootjes worden met kleine Noa. Ik ben er vast van overtuigd dat het zal klikken  :)

Ik weet nog niet wanneer Rocky en Coco gaan 'verhuizen',  hier moeten we het nog even over hebben. Maar het is nu dus defenitief en dit is voor mij heel dubbel: ik ben blij dat ze goed terecht komen, maar  :censuur wat doet het pijn. Ik heb er vannacht helemaal slecht van geslapen en vandaag kwam er echt niets uit mijn handen... :-\

Als antwoord op het berichtje van Caroline, volgens de arts zullen in de loop van een paar weken de volgende zaken minder moeten worden/ verdwijnen: loopneus, 'open' plekjes in mijn neus (die niet genezen), minder benauwd, minder jeuk, en zo nog een aantal van dat soort zaken. Ook de vermoeidheid zou een flink stuk minder moeten worden/ verdwijnen. Medicijnen heb ik er al voor, maar die moet ik blijven gebruiken. Als de valkjes een tijdje uit huis zijn, moet ik weer een afspraak maken en dan gaan ze me nog eens goed 'van binnen' bekijken. :-\

Wat het nog meer voor mij zal betekenen? Ik denk dat het in het begin heel stil zal zijn in huis. Nu als ik thuis kom, beginnen ze allebei te fluiten (zodra ik de sleutel omdraai)  :) om me te verwelkomen. Ook als ik smorgens opsta en ze horen de trap kraken: dan fluiten ze me weer tegemoet. Dat zal in het begin wel moeilijk zijn. En lekker ;s avonds 'samen' op het forum of achter de computer. Ze houden ook erg van spannende films, dus Caroline zal zo nu en dan een filmpje moeten opzetten  ;D

Je hoofd zegt het één, je hart iets heeeeel anders. Met pijn in mijn hart zal ik afscheid van ze nemen, maar ik ben dankbaar dat ze een goed huisje krijgen met lieve vriendjes en vriendinnetjes.

Wendy


Rocky en Coco: nu de schatjes van Caroline

Riny

Hoy Wendy
Als er een ding moeilijk is ,dan is het 't gevecht tussen je gevoel en je verstand.
Maar ik ben het met je eens dat ze een geweldig huisje krijgen.
En Caroline kennende ben je altijd welkom.
En hoe vervelend het ook klinkt wat ik zeg,wacht er niet te lang mee.
Je maakt het er anders voor jezelf niet gemakkelijker op.
En je blijft gewoon forumlid als je het op kunt brengen.
Van jou ervaringen met je valkjes kunnen wij allemaal ook leren.
En wat nog belangrijker is ,we kunnen en willen je niet missen.

valkchico

Hallo Wendy,

Ik ben niet echt verast door het nieuws dat ze naar Caroline gaan. Maar ik vind het geweldig voor je en al helemaal voor Coco en Rocky die daar een heleboel vriendjes en vriendinnetjes hebben.
Je kan ze ook lekker blijven volgen hier want Caroline maakt hele mooi foto's van haar lieverds.

Dat het voor jou dubbel is dat geloof ik graag en dat zal ook zeker niet zomaar verdwijnen. De eerste periode zal het zeker erg stil zijn in jullie huisje maar ik hoop zeker dat jij zelf snel resultaat hebt in de vorm van genezing!
Als ik je goed heb begrepen dan ben je er verlopig ook nog niet klaar mee.

Houd je taai en ik hoop dat je veel troost vind in het feit dat ze een goed huisje hebben gevonden.

gr Esther

Gerda

Hoi Wendy,

Toen je vertelde dat je emailcontact had met iemand, moest ik meteen aan Caroline denken, waarom weet ik niet, maar mijn gevoel heeft me niet bedrogen!!

Mooie oplossing, ik weet zeker dat ze het daar goed zullen krijgen!!! Geen twijfel mogelijk!!

Alleen blijft het moeilijk ze te laten gaan, hoe goed ze het ook krijgen!!
Maar ik denk dat Riny gelijk heeft. En dat je het niet te lang moet rekken. Hopelijk gaat je gezondheid dan snel vooruit en weet je waar je het voor hebt gedaan.

En je kunt af en toe nog eens op bezoek (als je het kunt opbrengen) en ik zou het geweldig vinden als je af en toe op het forum blijft komen. En niet alleen om je lieverds te volgen!!

Heel veel sterkte de komende tijd!!
Maar je had geen betere oplossing kunnen vinden, denk ik!!!

Liefs, Gerda