21 juli 2025, 00:03:34

De laatste nestjes

Gestart door Mandy, 2 juli 2003, 18:50:14

« vorige - volgende »

Mandy

Net zijn die mensen uit Zeeland (Goes) geweest en die hebben behalve dat geparelde jonkie ook die bonte man die uit DenBosch kwam meegenomen!  :)
Want zij wilden ook gaan kweken en hadden nu meer poppen dan mannen en ik zou deze man toch weg gaan doen omdat ik nu zeker wist dat dat een man was. En hopelijk die andere bonte een pop, maar dat denk ik wel. ;)
En als ze deze aan elkaar kunnen koppelen kunnen ze bonte valkjes krijgen, want die geparelde heeft het bont van Pino, zou mooi wezen. :P
Misschien dat ze hier ook nog wel eens een kijkje komen nemen? ::)
Ik heb ze deze site wel geadviseerd!  ;D
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Karin

Om precies te zijn : ze krijgen dan bont geparelde en geparelde jongen  ;D Daarom zit ik nog te twijfelen wat voor man ik aan Dazzle geef. Ze is natuurlijk ook split voor bont en ik wil graag bonte jongen. Zet is er een bonte man op, dan krijg ik echte bonte ! Maar ook de helft wildkleur. Zet ik er een mooie bont geparelde vent bij, dan krijg ik alleen maar  bont geparelde. Vind jij de echte bonte valken ook mooier dan de bont geparelde Mandy ? Ik ben helemaal weg van jouw Pino ! Ik denk dat ik haar een Kazoo Junior geef, want het is natuurlijk wel errug leuk om een jong uit eigen nest te houden ! ;D

Groetjes, Karin.
Groetjes, Karin





mijn website

mijn dagboek

De Bonte Parel hyves

Mandy

Ja, ik vind gewoon bont ook wel het mooist, maar die bonte/cinnamon/geparelde die ik straks aan Pino wil koppelen vind ik toch ook wel erg mooi.  :P
En het is toch weer wat anders. En zo krijg ik hopelijk toch ook minder zwakke vogels doordat ik niet met split werk in dit geval en niet eenzelfde valk als Pino er tegenover zet, ze is toch anders.  ::)
En ook mijn geparelde jongen waarvan ik hoop dat het een koppel wordt is niet hetzelfde, enkel dat ze parels hebben, maar de één is een gewone en de andere een witmasker en ze hebben verschillende splits, maar ook allebei split voor bont, waardoor ik dus ook bontjes uit hun hoop te krijgen! :P
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Karin

Geweldig leuk hè ? Die voorpret. Kazoo zit nu steeds "fietfieuw" naar Luna aan het fluiten. Of zou het naar mij zijn  ;D Ik hoop dat daar in iedergeval een Kazootje junior uit komt voor Dazzle  :-*

Groetjes, karin.
Groetjes, Karin





mijn website

mijn dagboek

De Bonte Parel hyves

Mandy

31 juli 2003, 18:02:19 #109 Last Edit: 31 juli 2003, 18:03:56 by Mandy
Dat zou mooi en leuk zijn, want dan is Dazzle ook weer wat ouder en is voor een pop ook beter. Het mannetje mag wel jonger zijn, als tie maar weet wat ie dan moet doen en goed gaat mikken! ;D

Ik heb vanochtend de dierenarts terug gebeld, want de ontsteking bij de oogjes van Jil is nog niet helemaal weg.  ::)
Wel voor een heel groot deel, maar in de hoekjes is het nog rood. Morgenochtend gaan we even langs en dan kijkt hij weer en geeft hij ze misschien een 2e injectie of anders antibiotica druppels om door het voer te mengen.

Ik zag trouwens ook bij dat ene jonge wildkleurtje dat 1 ooghoekje een beetje rood zag! :o Maar niet erg en ws dat het toeval is, want zorgen om een infectie of virus hoefde ik me niet te maken daar er geen valk ziek is. En dat wildkleurtje heeft geen enkel contact met Jil, en Jut, haar mannetje en haar kleintjes hebben ook niets. Voor de zekerheid had ik ook Dr Feld nog even gebeld en die zei ook dat ik me geen zorgen hoefde te maken. Wat zou kunnen is dat dat wildkleurtje met koppie krauwen met een scherp nageltje, want alle jonkies hebben hele scherpe nageltjes omdat die nog aan de stokken moeten slijpen, in z'n oogje is gekomen. Mocht ik het toch ook bij andere valkjes gaan zien dan zou die oogbacterie van Jil misschien op stokken of touwen kunnen zitten als ze daar d'r koppie tegen aan heeft gewrijft, dan moet ik die ontsmetten. Dus ik zal het ff goed in de gaten houden! ::)

Het derde jonkie van J&J is onderweg hoorde en zag ik net, dat is dan de laatste van dit jaar, dus ff extra van genieten nu, want dan duurt het weer een poosje... :P

Met alle grasparkieten en valkparkieten jonkies nu gaat het allemaal goed, ze groeien goed en krijgen goed te eten. :)
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

kuifjeraaij

Hoi Mandy

het ons gelukt dizzy is bijna tam ze kom al bij ons op de schouder been en krant zitten dus het gaat steeds beter

groetjes Corina :D

daan

Hoi Corina,

Goed zo, als je geduld hebt wordt het vanzelf beloond.
Leuk he. :)
Succes en veel plezier.

Doegies Daan :D

Mandy

Hartstikke fijn Corina! ;D

Zo zie je maar weer dat je met wat moeite, geduld en liefde een heel eind komt! :)

Maar alle valkjes die hier niet-tam weg zijn gegaan hebben de mensen allemaal tam gekregen hoor.
Het lukt sommige mensen zelfs nog om valkjes van 1 jaar oud tam te krijgen, dus jonkies van 6-8 weken helemaal natuurlijk! ;)
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Mandy

1 augustus 2003, 19:34:34 #113 Last Edit: 1 augustus 2003, 19:56:12 by Mandy
Vanochtend ben ik weer met Jil naar de dierenarts geweest en die heeft haar toch nog een kleine herhalingsinjectie gegeven om het laatste beetje ontsteking te laten genezen. Je zag er vandaag al eigenlijk vrij weinig meer van, maar goed, beter zo dan dat ze het over een paar dagen weer zo erg terug heeft! ;)

Het derde jonkie en tevens laatste jonkie van dit jaar is gisteravond geboren, dit zijn ze alledrie en het gaat ze goed :);


Ook met die twee van Z&J gaat het goed, de oudste wordt een wildkleurtje kan ik al aan de donkere pootjes zien;


Alleen heb ik wel weer een vervelend probleempje; een grasparkietje met spreidpootjes.

Ik heb dat het eerste jaar ook eens gehad en ws komt dat omdat de moeder er te zwaar op ligt. De pootjes blijven uit elkaar staan en groeien dan verkeerd waardoor tie straks nooit op z'n pootjes kan staan en je 'm in moet laten inslapen... :o
Wat ik toen en nu weer heb gedaan is een knijpringetje aan het andere pootje gedaan en er een stiekje tussen gezet. Dit moet dan ongeveer een weekje blijven zitten en hopelijk groeien de heupjes toch nog goed zo... :-/

Ziet er wel zielig uit hé... :(
Hij/zij is vandaag 9 daagjes jong en gaat zo te zien een groen parkietje worden.
Ze zien er heel anders uit als een valkje hé. ::)
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

daan

Hoi Mandy,

Wat een schatjes weer joh op de foto en lekker dat alles goed gaat. jeetje ik had dat nog nooit gezien spreitpoten en het is echt spagaat he. ik hoop dat het gaat lukken met dat elastiekje je weet het nooit toch, mis geschoten is altijd mis.
Succes

Doegies Daan

Karin

Hoi Mandy,

Ik las laatst iets over spreidpootjes op een amerikaans forum. Ze deden er iets van verband omheen of zo. Ik zal het eens opzoeken voor je. Mocht het met het elastiekje niet lukken dan kun je dat proberen.

Groetjes, Karin.
Groetjes, Karin





mijn website

mijn dagboek

De Bonte Parel hyves

Mandy

1 augustus 2003, 20:04:41 #116 Last Edit: 1 augustus 2003, 20:07:42 by Mandy
Oké, ben benieuwd. ;)

Maar ik denk wel dat dit weer zal werken net als drie jaar geleden. Toen had ik het uit een boekje gehaald en kreeg ik dat als tip. Alleen ringde ik toen nog niet zie je wel en dat was toch iets minder voor die pootjes want doordat ie toch telkens in die spreidhouding wilde liggen kwamen er striemen in de pootjes en van die knijpringetjes had ik toen nog niet gehoord helaas...;


Maar hij was er toch nog goed bovenop gekomen zie je wel (die licht-groene) :);
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Mandy

3 augustus 2003, 15:04:34 #117 Last Edit: 3 augustus 2003, 16:34:32 by Mandy
Ik voel me al niet lekker en toen kreeg ik ook nog eens dit mailtje via Anneke van haar vriendin Roos die dat wildkleur valkje (Magic) laatst bij me gehaald heeft;


Ik heb een verschrikkelijke mededeling en ik weet eigenlijk niet hoe ik moet beginnen.
 
Maar mijn lieve valkje is er niet meer.
Hoe het gekomen is ; we hebben hem 's avonds (nadat we alle katten uit de huiskamer hadden gedaan) uit zijn kooitje gehaald en hij zat heel lief op mijn schouder met me te kroelen.
Toen ging hij even een rondje vliegen en landde op de lamp, daar bleef hij eventjes zitten en vloog toen weer op, maar heel hard tegen de muur, hij viel toen naar beneden en bleef liggen.
Heb hem toen snel opgepakt en gekeken of alles nog heel was, hij was niet gewond of zo, heb hem toen even in zijn kooitje gezet, hij deed verder heel normaal. Kwartiertje later weer op mijn schouder gezet en gekroeld en toe vloog hij opeens weer tegen de muur!!!! (de zelfde muur)
Weer nagekeken en in zijn kooitje gezet en de uren lang in de gaten gehouden tot wel 03.30, want ik kon er niet van slapen, maar hij deed nog steeds normaal, ook als ik mijn hand in het kooitje deed ging hij gewoon op mijn vinger zitten.
 
De volgende morgen, zat hij heel raar op zijn stokje met zijn vleugels hangend, ben toen 's middags snel naar de dierenarts gegaan met hem, maar hij is daar gestorven.
 
Ik heb dit nog nooit meegemaakt, dat een valkje zomaar tegen een muur aanvliegt, er zit geen raam in of zo, gewoon een blinde muur boven de pc's waar ook dingetjes aan de muur hangen.
 
Ik ben er helemaal kapot van, want het was echt een heel erg lief valkje.
Heb jij dat wel eens meegemaakt ??


Vreselijk hé... :'(
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Speedy

Hoi Mandy,

Dit is zeker geen leuk bericht.
En je voelde je al niet zo lekker, hoop dat je koorts wel gezakt is, anders toch even naar de dokter voor jezelf.
Koorts kan ook zijn, dat je ergens een ontsteking hebt.

Wel triest hoor allemaal, bah wat een droevige berichten de laatste paar weken al.
Ja wat zou het geweest kunnen zijn? geen idee...hier vliegen ze echt niet tegen de muur, gelukkig niet.
En hun eerste vliegles was wel langs de muur naar beneden vallen.
Weet niet wat het dus bij dat valkje geweest kan zijn.
Gewoon domme pech...zielig hoor.

Nou sterkte,
Trudie

Mandy

Ja, dat denk ik ook, domme pech, want een verklaring heb ik er ook niet voor... :-/

Tja Trudie, weet je wat het met ons verpleegkundigen is, we zorgen wel goed voor een ander, maar voor onszelf...
Ik heb al drie nachten 39,5 bereikt en heb al sinds woensdag koorts, hoofdpijn en spierpijn. Maarja dan denk je, we nemen maar weer een paracetamolletje en het komt wel goed...
Wat een eigenwijze koppige :censuur ben ik ook hé, want ik weet ook wel beter, tuurlijk is er ergens een infectie, anders heb je geen koorts. Maar ik ben pas sinds gisteren een beetje gaan hoesten en dat doet veel zeer, ik ben eigenlijk bang dat ik een longontsteking krijg/heb... En nu voel ik me helemaal :censuur want nu ben ik ook misselijk en als ik iets vreselijk vind is het wel over m'n nek gaan, en gaan braken zonder maaginhoud is helemaal :censuur!
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl