8 mei 2025, 01:10:22

Over Skye en tam maken

Gestart door Skye, 31 december 2005, 15:38:35

« vorige - volgende »

Saskia

Ik was het bijna vergeten maar hier zijn de foto's van Skye uit mijn dagboekje.

Hier ligt skye helemaal vooraan  :-*


Het kopje in het midden is ook skye




Hier gaan de oogjes van Skye net open


En hier is ze geringd




lekker tussen twee broertjes in






Op deze foto weet ik niet meer wie wie is :P



Mariska

Hoi,

Wat een heerlijke foto's om te zien :-*
Dat is echt genieten :D ;)

En als Skye zo bij jullie komt poetsen en in slaap valt is ze zeker op haar gemak!!
Ik snap dat je na 3 dagen snel vind, maar dieren voelen dat heel goed aan hoor bij wie ze wel veilig zijn en wie niet ;)

En dat spelen kan wel even duren hoor.
Maar dat komt echt wel goed, geloof mij maar ;)
Ze heeft momenteel zoveel nieuwe indrukken op te doen dat ze daar waarschijnlijk nog niet aan toe is.
Dat heb ik hier ook al veel vaker meegemaakt.
En dan ineens zijn ze niet meer te houden ;D

Groetjes
Maris!!


Twila en Dakota (1 bonte man, 1 cinnamon bonte pop beide split witmasker, nog te reserveren. nu 1 jaar oud)

Salsa & Sueño (2 geelwang poppen en 2 split geelwang mannen te reserveren, nu 1 jaar oud)

Skye

Dankjewel Saskia voor het plaatsen van de foto's! Ik vind het ontzettend leuk om die foto's in mijn dagboekje te hebben! Voor mijn jongens was het ook erg leuk om die foto's op een rijtje te  hebben!
Manja, Trienke en Mariska, erg lief van jullie aanmoedigingen!

Skye krijgt in principe dezelfde voeding als ons agapornisje. dat lijkt me ook zo handig!
sMorgens geweekte pellets met groente/fruit. Alleen eet Skye natuurlijk nog geen pellets, zij krijgt een paar ongeweekte door haar zaadjes en wat geweekte in een apart bakje. Ik weet nog niet zo goed op welke leeftijd ik haar wat meer kan pushen om pellets te eten, maar nu nog niet. Met ons agapornisje heb ik me laten misleiden door dat vreselijke eigenwijsje!En die heb ik later wat dwingender pellets moeten leren eten!
sAvonds zaadjes.
Het komt er alleen op neer dat Skye de hele dag zaadjes eet en gierst uit mijn hand!
Dan 1x in de week eivoer en maaggrit/kiezel.
De eivoer wil ik nog wel eens een theelepel vruchtensap aan toevoegen. De pellets week ik trouwens in karvancevitam (heeft dezelfde voedingswaarde als roosvicee) of vruchtensap.
Wat betreft de zaadjes: ik heb parkietenzaad, ik denk dat dat wel kan, omdat ze uiteindelijk ook pellets zal gaan eten (hoop ik). Maar als ik naar valkparkietenzaad ga kijken, dan is dat eigenlijk hetzelfde zaad als wat ik heb maar dan met zonnepitten toegevoegd! Ik heb vanmiddag wat van mijn eigen parkietenzaad in een boterhamzakje meegnomen naar de grote winkel in de stad en goed vergeleken (ja een mens doet wat) en echt hetzelfde hoor! Ook in vergelijking met Puik! Alleen Beaphear was echt anders; maar die prijs ook: 5 euro voor een pond!
En ik heb vandaag zo'n hard blok gekocht (ben de naam even kwijt)
Hoop dat ze zo alles binnenkrijgt.
Fruit en groente eet ze nog niet. Ik hield haar vandaag een stukje appel voor, appel in de kooi vindt ze nl mooie vloerbedekking, boos bijt ze erin: ze rilde ervan! Wat heb ik een vieze appeltjes! hahaha

Mariska

Hoi Skye,

Graag gedaan hoor de aanmoedigingen ;)

Alleen ik las net je verhaaltje en het is wel belangrijk om grit en maagkiezel altijd aan te bieden.
Ze pakken dit naar behoefte en wij kunnen niet zien natuurlijk wanneer dat is.
De meeste hebben het in een apart bakje in de kooi hangen ;)

En je bedoeld wss een mineralenblokje ;)
Sepia zou ik er ook in hangen.
En groente en fruit gewoon aan blijven bieden, de aanhouder wint hoor ;)
Het is vaak een beetje uitproberen wat ze lekker vinden, maar hier eten ze praktisch alles.
Ik geef ze elke dag 2 of 3 soorten groente, fruit, kruiden, cracker, eitje, pasta enz enz.
Je kan het zo gek niet bedenken wat ik ze hier allemaal geef ;D
Maar dat is goed voor ze.
Als je maar GEEN AVOCADO geeft!!
Dat is giftig.

Succes verder ;)

Groetjes
Maris!!


Twila en Dakota (1 bonte man, 1 cinnamon bonte pop beide split witmasker, nog te reserveren. nu 1 jaar oud)

Salsa & Sueño (2 geelwang poppen en 2 split geelwang mannen te reserveren, nu 1 jaar oud)

Mariska

Trouwens, een zoete zachte appel vinden ze hier het lekkerst ;)


Twila en Dakota (1 bonte man, 1 cinnamon bonte pop beide split witmasker, nog te reserveren. nu 1 jaar oud)

Salsa & Sueño (2 geelwang poppen en 2 split geelwang mannen te reserveren, nu 1 jaar oud)

ManjaV

Hey, gave foto's zeg, van eitje tot klein valkparkietje :D
Echt superlief!

Groetjes,
Manja


MIKKI, MIJN EERSTE VALKJE...

Geboren 072005 / bij mij 092005 / afscheid 02092007 "Altijd in mijn gedachten"

Bezoek ook mijn website: www.everyoneweb.com/HobbykwekerijMikki

Lin

Hey,

Wat leuk dat je een verhaal bent begonnen. er kwamen eerst niet veel mensen inhet dagboek van Saskia, maar volgens mij nu wel wat meer. Erg leuk om te lezen hoe het allemaal met skye gaat. Mijn eerste valkje was ook een lutino. Ik blijf je zeker volgen!

Hier is een verhaal die ik samen met rianne heb geschreven over tam maken:

http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,12896.0.html

Maar volgens mij ken je dit verhaal wel. Als je vragen hebt horen we het wel.

Groeten, Lin

p.s. nog de beste wensen!


Volg onze kwekerij ook op Facebook (klik op Like)

Skye

Het grit heb ik er gelijk ingehangen Mariska!
En Lin, dat artikel over tam maken had ik inderdaad al gelezen, maar wel leuk dat je er even op gewezen hebt en dat je op mn dagboekje gereageerd hebt!

Gisteren en vandaag is Skye zich wat aan het "lang maken"; de dagen ervoor zat ze nog een beetje als een pluizenbolletje. Maar ik vond haar nu ze zo lang was, toch wel erg mager en heb haar op de weegschaal gezet. Ze weegt 76 gram, dat lijkt mij zo weinig! Ik voelde overigens geen bot op dr borstje, maar ja ik durf ook nog niet hard te drukken!
Vanaf vandaag stapt Skye in 1x op (op mijn vinger) in haar kooi! Niets geen wegfladderen of stapje opzij meer. Goed he?
Ik heb Skye overigens gewiekt en nu viel me wat op aan haar (afgeknipte) veren. Haar veren zijn lichtgeel maar op een paar veren vallen duidelijk gele spots te onderscheiden! Wat betekent dit? Ik heb eens gelezen dat je zo kon zien dat het een popje is, maar dan pas vanaf 6 maanden. Wie weet hoe het zit met gele spots op een lutino van 6 weken?

Lin

Hey,

Pas na de rui weet je zeker of je een pop hebt. Je ziet dan onderin de staartveren een visgraat patroon. en de vlekken onder de vleugels zegt nog niks over het geslacht.

Groeten, Lin


Volg onze kwekerij ook op Facebook (klik op Like)

Rianne

Hoi,

zowel mannen als poppen hebben die vlekjes als ze klein zijn. Er kunnen wel een paar ruien overheen gaan voor ze weg zijn. Of ze blijven juist ;)
76 gram is niet zo erg veel, eet Skye wel goed? Misschien kun je hem extra verwennen met trosgierst of snoepstaven. :)

Skye

Lin en Rianne, bedankt voor jullie reactie! Het geslacht is voor mij niet echt belangrijk, maar het is wel leuk als je het al kon zien. Hoewel ik in de toekomst graag een gepareld valkje zou willen hebben, dan zou het wel handig zijn als Skye een mannetje is en dat er een gepareld popje bij zou kunnen, maar echt belangrijk is het niet.

Ik geef Skye nu maar extra gierst, maar na die dagen vasten eet ze echt als een bootwerker hoor!

Ze heeft vandaag voor het eerst op onze speelplaats gezeten, die is vrij klein (was immers voor een aga), maar ze vond het reuze leuk en begon gelijk met het touw te spelen. Na ruim 5 minuten nam ze de kuierlatten en heb ik dr maar weer bij me genomen. Langzaam opbouwen. Maar wel fijn dat ik nu af en toe ook wat speelmomenten zie! :)

Mariska

Hoi Skye,

Wat heerlijk dat het zo goed gaat :D
Helaas zeggen die vlekken nog helemaal niks ;)
En ik zou het gewicht wel goed in de gaten houden.
Het is inderdaad niet echt veel.
Weet je wel zeker dat hij al goed zaadjes kan pellen en er niet alleen mee speelt ;)

Groetjes
Maris!!


Twila en Dakota (1 bonte man, 1 cinnamon bonte pop beide split witmasker, nog te reserveren. nu 1 jaar oud)

Salsa & Sueño (2 geelwang poppen en 2 split geelwang mannen te reserveren, nu 1 jaar oud)

Skye

Hoi Mariska, ja volgens mij eet Skye wel goed. Maar met hoeveel procent zekerheid kan je dat zeggen/zien? Toe ik Skye bij Saskia ophaalde at ze al een week zelfstandig. Misschien is eten nog wel vermoeiend voor dr, dus ik geef ik dr nu toch ook maar gierst in de kooi. Tot nu toe gaf ik dat alleen als ze bij me zat. En ik overweeg dr wat meer eivoer te geven.

Mariska

Ja die 2 dingen zou ik zowiezo doen.
Dat eet makkelijk en komt er hopelijk wat bij.
Een snoepstaaf is ook geen gek idee.
En van zonnepitten komen ze ook aan want die zijn vet ;)


Twila en Dakota (1 bonte man, 1 cinnamon bonte pop beide split witmasker, nog te reserveren. nu 1 jaar oud)

Salsa & Sueño (2 geelwang poppen en 2 split geelwang mannen te reserveren, nu 1 jaar oud)

Saskia

4 januari 2006, 16:26:15 #29 Last Edit: 4 januari 2006, 16:29:51 by Saskia
Jammer dat je hem al gewiekt hebt,en dat terwijl je hem pas 5 dagen hebt!
Ik ben geen voorstander van wieken en al helemaal niet als dat alleen is om hem tammer te maken.Hij word vanzelf tam als je er genoeg mee bezig bent en als hij eenmaal gewend is aan z'n nieuwe situatie.
Als ze beginnen te vliegen is het normaal dat ze wat afvallen omdat dat veel energie kost.Nu hij niet meer goed kan vliegen zal hij ook wat meer aankomen.
Als hij de pellets echt niet lust zou ik het bij gewone parkietenzaadjes houden aangevuld met groenten en fruit en eventueel wat vitamine druppels,dat is hij ook gewend.
Pellets kun je er dan eventueel naast aanbieden.