12 mei 2025, 00:24:15

Fot's van alle mutaties

Gestart door Barbara, 20 mei 2003, 06:41:53

« vorige - volgende »

Barbara

Hoi allemaal,

voor iedereen die graag eens foto's wil zien van alle mutaties en combinaties daarvan, incl. de nieuwste kleur 'emerald', moet hier eens gaan kijken: http://www.parrotpages.com/tielMutations.htm

Misschien kennen sommigen de site al, maar de rest wild eik hem miet onthouden!

Je kan hier aanvinken welke mutaties en combinaties je wilt zien en dan krijg je een berg foto's ervan. Vaak zijn er een aantal al weer verwijderd, maar er zijn er genoeg om eindelijk eens een btje een indruk te kunnen krijgen van wat nou wat is. Natuurlijk hebben we hier ook wel de mutatieposter, maar die is natuurlijk wel ene btj eonscherp en de plaatjes zijn klein, dus voor de mensen die meer willen weten, is dit de perfecte site! Je kan ook je eigen foto;s aanmelden om er in te zetten als voorbeeld van een mutatie!

Ellen

Oke............bedankt.
Ik ga gelijk eens kijken hoe een witmasker er nu uit ziet.
Ben ik toch wel nieuwsgierig naar.
Groetjes Ellen.

Ellen

Nou Barbara.......dat is niets teveel gezegd.
Leuke site  en ik weet nu zeker dat mocht ik er weer een
valkje bij nemen........ga ik kijken voor een geparelde.
Die vind ik toch wel erg mooi hoor.
Ik denk dan aan een pop. Maar dat is nog even toekomstmuziek.
:-)

Gr. Ellen.

Remco_Ultee

Handige site bedankt. Nu zag ik toch even een stukje staan ik zal het even citeren:
"It is important to keep your cockatiel's wings trimmed. This helps with safety and personality. They are very strong flyers.  We have heard too many stories of pets that have flown away.  For the new owner you should purchase a bird that has been clipped.  It is important to watch the bird after it's first molt. The previously trimmed feathers will be replaced with new ones allowing the bird full flight again."

Ik denk er toch serieus over na om dat nieuwe valkje (wat ik vanavond waarschijnlijk ga kopen bij een kweker in de buurt) te laten kortwieken. Want ik kan niet in de voliere stappen, dus als ik het hok dan schoon moet maken zal het altijd een gevaarlijk karweitje zijn.

Maar als ik dat zou laten doen, dan kan hij toch nog wel gewoon vliegen? Het is dan tochniet zo dat hij echt vreemd vliegt ofso.

En als hij ontsnapt, dan kan ik hem zo weer vangen omdat hij niet ver komt toch?

.....

Ellen

Nou Remco,

Als je je vogel kortwiekt is het de bedoeling dat hij niet
meer vliegt.
Lijkt me sterk dat hij dan nog kan vliegen.
Misschien dat ik het verkeerd heb, maar anders heeft
kortwieken volgens mij geen zin.
Gr. Ellen.
Sucses met je nieuwe aanschaf, spannend hoor.

Mandy

Hoi Remco, :)

Wat voor een volière heb jij dan? Want als dat valkje straks geknipt is kan tie gewoon helemaal niet meer vliegen hé. Als tie dan bovenin wilt zitten, en vogels willen dat graag, dan kan hij er alleen klimmend komen. En stel dat ie ergens van schrikt, bv grote overvliegende vogels, dan zou tie van z'n stokje kunnen vallen en z'n val niet kunnen breken door te fladderen. En als tie tijdens z'n val langs andere stokjes en speelgoed komt kan tie zich nog bezeren ook. Oftewel, het lijkt mij niet zo'n goed plan, een volière is er ook juist voor dat ze lekker kunnen vliegen, toch? :-/
Met knippen komen de veren wel terug hoor, maar dan meestal na de grote rui in het voorjaar. Zou het nou om een parkiet in een gewone kooi binnen gaan dan zijn de gevaren al wat minder. Maar vaak wordt het dan gedaan om 'm tam te maken. Er zijn hier veel tegenstanders, weinig voorstanders en een aantal die niet voor of tegen zijn. Ik hoor bij de laatste groep. Als iemand nou bv een parkiet na veel tijd, moeite en geduld nog niet tam heeft weten te krijgen dan kan ik best begrijpen dat iemand voor even de vleugels geknipt wil hebben. Of soms gebeurt het om ongelukken te voorkomen omdat een valkje bv blind is.
Denk er nog maar goed over na. ;)
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

Remco_Ultee

20 mei 2003, 14:48:54 #6 Last Edit: 20 mei 2003, 14:49:47 by Remco_Ultee
Ow..ik dacht dat hij dan nog een beetje kon vliegen. Nee dan doe ik het niet, een vogeltje moet wel kunnen vliegen he.

Die voliere is ongeveer 1.5 m hoog en 1.3m diameter, heeft een puntdakje en is voor net iets meer dan de helft dicht dmv. planken. T'is een mooi ding hoor, ik kan alleen nog niks erin zetten anders zou m'n vader dat zien he, t'is een verassing.

Ik denk er ook over om een 1 of 2 hokjes te maken waar hij dan nog beter in kan schuilen als het bijvoorbeeld hard waait. Er zit ook plexiglas voor al het gaas, dus voor dat laatste beetje tocht zou hij dan zelf kunnen kiezen om in dat hokje uit de wind te zitten.

En onderweg naar huis snoei ik wel ff een wilg, die staan hier overal  8)

Ben benieuwd of die man mooie valkjes heeft, hij heeft geparelde en witte jongen.

Ellen

Jeetje Remco spannend hoor om je vader zo te verrassen.
Wat een leuk idee.
Volgens mij is het een mooie voliere.
Sucses ermee en als het mogelijk is zou je eens een foto
kunnen plaatsen als alles klaar is.
Gr. Ellen

Remco_Ultee

Dankje:) Ja ik zal veel foto's maken enlaten zien hoor!!