11 mei 2025, 08:06:44

Rui? Of wat is er aan de hand?

Gestart door grietje, 6 maart 2014, 12:12:53

« vorige - volgende »

grietje

12 maart 2014, 20:55:06 #15 Last Edit: 14 maart 2014, 19:05:06 by OmelissaO
...

grietje

 Het is geen vogelarts, maar ze is bezig zich te specialiseren in vogels. Haar intresse is er groot naar. Na haar gesproken te hebben dacht ze toch aan een mogelijke breuk.  Dus morgenmiddag gaan we naar de dierenarts. Ben benieuwd...

grietje

Gelukkig viel alles mee.
Na goed voelen was het maken van een foto niet nodig. Ze kon geen breuk ontdekken. Ze heeft een spier of pees verrekt en daarvoor geef ik nu 2 keer daags een week lang een pijnstillend en ontstekingsremmend medicijn. Hopelijk kan ze snel weer vliegen, voorlopig nog even rustig aan.

grietje

Weer even een kleine update...

Na een week van het geven van pijnstillers was er niet veel veranderd, op advies van DA mee gestopt.

Nu zijn we 4 weken verder en er is niet veel veranderd tov 4 weken terug. Het valkje is erg 'happy' en begint eindelijk weer terug naar het oude gewicht te gaan. Eet/drinkt/speelt/klimt goed, maar heeft nog steeds een hangende vleugel waar ze niet mee kan vliegen. Enkel het strekken doet haar pijn.

Geen idee wat er nu precies is, maar aangezien de vogel het verder prima na haar zin heeft, laten we het rusten en zien we wel of en wanneer het goed komt/beter wordt.

Monky

Fijn om te horen dat ze weer wat aangekomen is en weer meer energie heeft.

Ik hoop dat het weer goed komt met de vleugel en dat ze weer zal kunnen vliegen. Maar ik denk dat het inderdaad belangrijker is dat ze er in elk geval geen pijn aan heeft.

Bedankt dat je nog even terugkwam om te vertellen hoe het met je valkparkietje ging. Ik was erg benieuwd :-)

Groetjes,
Monky

Tamara8

Fijn dat je ons op de hoogte houdt!
Het enige wat mij wel opvalt is dat de dierenarts nog niet gespecialiseerd is in vogels. Naar mijn ervaring heeft dit veel te maken met het advies wat je hebt gekregen.
Ik was toen der tijd (mijn vogel heeft dus ook een gebroken vleugel) naar de dierenarts geweest die ook niet gespecialiseerd was in vogels geweest in die zei ook dat de vleugel echt niet gebroken is, kreeg ook pijnstillers mee of ook nog ontsteking medicijnen (weet het niet meer zo goed). Maar uiteindelijk kwam ik voor andere zaken bij een vogelarts en die zei: Je vogel heeft 2 (!!) breuken in de vleugel waar nu niks meer aan gedaan kan worden omdat het al verkeerd gegroeit is.

Mijn advies is dus om toch nog naar een vogelarts te gaan. Dat de vleugel nog steeds hangt is een slecht teken en misschien kan er toch nog iets aangedaan worden als het wel gebroken is.

Succes!

grietje

Hoioi,
Dankjewel voor je bericht.
Net nu het zo lekker gaat, maakt ze een vliegpoging (van een tafel naar de grond). Nu heeft ze weer zoveel last dat het 'happy' zijn ver te zoeken is. De dierenarts wil graag verder kijken, misschien toch een foto maken en sowieso spalken zodat ze het meer rust kan geven.
Deze week dus toch maar even langs de da.
Groetjes

grietje

Het is alweer even geleden. De vleugel heeft een maand in de spalk gezeten. De houding van haar vleugel is weer goed en zoals het hoort. Haar vleugel is nog maar 4 dagen los en dus nog erg stijfjes, maar ik kan als zien dat het een stuk beter gaat dan daarvoor.
Af en toe probeert ze wat te fladderen, maar vliegen moet nog een week lang voorkomen worden zodat ze tot goed tot rust komt.