7 mei 2025, 03:23:02

Wat te doen???

Gestart door Chell, 16 oktober 2013, 12:49:27

« vorige - volgende »

Chell

Hallo allemaal, ik zit echt met een dringende vraag en wordt langzamer hand knetter gek haha.

Onze Bibi, ja tis een man maar we dachten toen nog vrouw vanwege de visgraat onder de staart en nog niet echt geel koppie.
Goed 2010 hebben we Bibi uit een DW gehaald, ik vind DW's helemaal niks maar hij zat er alleen, zonder speeltjes en mijn verjaardag kwam eraan en mijn wens was een valkje. Goed in dit tijd hadden we nog andere dieren. Bibi was dus alleen, maar was erg leuk met onze andere dieren *Nee altijd onder toezicht!*
Hij kwam lekker los en uiteindelijk vond hij speeltjes ook leuk.
We merkte al vrij snel wel dat Bibi het niet leuk vind als een ander dier "ZIJN" kooi betreed. Hij begint dan te blazen en doen. Om die reden hebben we nooit een 2e valkje genomen. Eenzaam is hij zeker niet aangezien hij 24/7 los mag en altijd erg leuk is met andere dieren (samen eten, elkaars eten stelen haha). Nu is onze hamster Mattie 5okt j.l. overleden. Bibi is nog als enigste over. Ik merk dat hij eenzaam is/verdriet. Hij is veel meer aan het knuffelen/hij was al erg aanhankelijk aan mij maar tis  sinds mattie dood is ja anders, kan het niet goed omschrijven. Hij zoekt soms ook naar Mattie. Ik wil dus heel graag een vriendje voor hem erbij maar ik kom er maar niet uit WAT.
Bijna alle dieren moeten per 2, dit snap ik maar om eerlijk te zijn hebben we liever 1 dier, dit kan dus een hamster zijn maar dit is voor mij nog te vers. Alle dieren die ik mij kan bedenken moeten persee per 2 en mijn angst is dan ook dat als ik 2 neem ze meer aan elkaar hechten waardoor Bibi dan toch weer alleen is. Wie o wie weet een diertje wat een leuk vriendje voor bibi kan zijn? Zelf zat ik aan een grasje te denken maar ook deze moeten weer samen.

PS: Dat Bibi alleen zit is puur omdat we hem "gered" hebben uit de DW. Hij was zelfs bang voor speeltjes en dus hebben we hem eerst tijd gegeven te wennen, beetje tam te maken, tegen de tijd dat hij wat gewend was, niet mer zo bang en ook leuk met de andere dieren om ging kwamen we er achter dat hij dus geen andere dieren in "zijn" kooi wilt vandaar geen 2e valk!
Groetjes uit Breda!
Michelle & Maikel en de beestenboel:
Zack, Sneezy, Jip, Puk (mannelijke ratten bende)
Di-Jo & Noa (man en vrouw agapornis)
Bibi (valkparkiet)

carco

Geen ander dier in zijn kooi is iets heel anders dan een soortgenoot in zijn kooi hoor.
Zal wel afgezaagd klinken, maar ik zou toch voor een valkje erbij gaan.

Groetjes: Caroline.
Klik op het plaatje voor onze site!




Rianne

Sorry, maar ik denk dat jullie zijn gedrag toch behoorlijk verkeerd geïnterpreteerd hebben. Ik zou ook gaan blazen als iemand besluit om mij met een gorilla te laten samenwonen. Wat niet betekend dat ik niemand in mijn huis wil.

mermaiddream88

Je hoeft echt geen 3x te zeggen "Hij zit alleen omdat.."
Ik denk dat niemand je oordeeld omdat je een valkje alleen hebt zitten hoor ;).
Valkjes kunnen zich prima alleen redden, mits ze genoeg aandacht,speeltjes en afleiding krijgen.
(Natuurlijk is 2 altijd beter).
Gras kan ook prima met een valkje, al kunnen grasjes wel wat pittiger zijn.
Ik raad dan wel een valkje erbij aan, mocht hij nu eenzaamheid vertonen..

1 ding snap ik niet: Zat je hamster nou bij hem in de kooi?
En hoe oud is je valkje?
Wil je een ander diertje er toch bij doen, is een jonge valkje het beste lijkt me.
Eerst apart zetten en aan elkaar leren wennen, daarna pas erbij (dit geeft de kans om nieuwe valkje aan omgeving en iedereen te wennen en je kan hem dan nog makkelijk tam maken).
ik heb zeer zelden gelezen dat dit niet goed gaat dus ik zal me daar niet druk om gaan maken.

Maar ik haal eruit dat je liever geen diertje erbij wil hebben?
Probeer anders je valkje extra aandacht te geven.
Misschien knapt hij dan snel op van het gemis en komt alles weer goed.