18 juli 2025, 17:55:52

Typisch gedrag handgevoerde valk?

Gestart door Maaisiej, 14 januari 2013, 16:30:16

« vorige - volgende »

Maaisiej

Hallo,

Mijn valkje van 3 maanden is echt een ontzettende schat, maar hij kan helaas echt geen seconde zonder ons.
Zodra hij in zijn kooi zit en hij ziet ons begint hij heel hard te krijsen, hij gilt dan ook zo hard dat het pijn doet aan je oren. Echt om gek van te worden!
Ik weet niet goed hoe ik dit gedrag af moet leren, hij lijkt zichzelf gewoon niet te kunnen vermaken in de kooi terwijl er genoeg speeltjes hangen en voer etc. Gaat dit gegil na een tijdje vanzelf over?

Ik lees veel over een 2e valk nemen, maar bij mijn ouders heb ik nog 2 grasparkieten staan, eerste 3 jaar had ik er 1 maar nu ze met z'n tweeën zijn 'besta' ik zeg maar niet meer voor ze en maken ze met zn tweeën ook heel veel lawaai.


*Yvon

Hoi hoi

Wat je kan proberen is om dit gedrag te negeren.
Maar dan ook echt negeren,niet eens naar kijken.
Probeer wat minder aandacht te geven zodat hij/zij minder aanhankelijk wordt.
Hopelijk gaat dit helpen,vaak wint de aanhouder. ;-)

Groetjes Yvon

Klik op de foto en zie onze site.
Ons dagboekje is 
< hier >

BiancaS

Hoi, jammer dat je twee grasparkieten je niet mee zien staan. Gelukkig heb ik daar andere ervaring mee. Wat betreft het krijsen denk ik inderdaad net als de vorige reactie dat negeren zowieso het beste helpt. Kan zijn dat je valkje een ander valkje nog niet eens aankijkt omdat het een "mensen-valkje" is geworden. Daarom ben ik altijd voorstander van 2 valkjes tegelijk in kooi. Hebben ze ook nog lol aan elkaar als je van huis bent. En ja...dan kunnen ze evengoed heel tam zijn maar dat valt of staat met hoeveel tijd je in ze steekt. Succes!

Maaisiej

hmm ja hij is zo tam dat ik denk dat hij niet minder tam zal worden. Maar als 2 valkjes nog meer lawaai gaan maken kan ik dat risico niet nemen, dat vinden mijn huisgenoten niet leuk (woon in een studentenhuis).

Dat gillen is zo moeilijk te negeren omdat het pijn aan je oren doet haha :p Zijn er nog andere manieren?

BiancaS

Ik hoop dat er iemand reageert die ervaring heeft met schreeuwgedrag van een tam valkje. Ik heb daar (gelukkig) geen ervaring mee.
Wat zegt de kweker ervan? Toen 1 van mijn valkjes overleed ben ik met mijn overgebleven popje (ook meer mensenvalkje) naar haar kweker toegegaan en gekeken of ze klik had met een andere valk (paar maanden jong). Er was 1 valk die ze accepteerde en dat werd Chico. Chico zit nu bij haar in de kooi en het is geen koppel maar ze accepteren elkaar wel in de kooi. Nu zit ze niet meer alleen. Misschien zou je dit eens kunnen overleggen met de kweker?

Maaisiej

Hmm ja dat zou wel een idee zijn, heb goed contact met de kweker. Hij brengt ook al zijn vogels met de hand groot.
Ben dan alleen bang dus dat het nog meer lawaai gaat worden. De valk die ik nu heb is een man (als het goed is) en 3 maanden oud.

BiancaS

Lawaailoos worden valkjes nu eenmaal niet. 's Ochtends en ' avonds hebben ze hun kwetteruurtjes. Mijn mannetje herhaalt zijn riedeltjes liedje en fluitjes, mijn popje "twiet" er tussendoor. Mijn twee mannetjesgrasparkieten kwetteren heeeeeeeeeeeeeele dag door (en niet zachtjes) Zelfs 's avonds tijdens GTST maar goed...ik sluit mijzelf daarvoor af. Zolang het vrolijke vogelgeluiden zijn is het "normaal" te noemen. Schreeuwen vind ik van andere orde. Als jouw valkje schreeuwt om een partner (jullie dus) gaat ie minder schreeuwen als ie valkje als partner heeft. Hoeft niet perse man en pop te zijn. Kan ook twee poppen of mannen. Er moet gewoon een interesseklik zijn. Mannen produceren over het algemeen meer geluiden. Voorheen had ik twee popjes en dat bleef bij paar keer per dag "twiet twiet" en dat was het dan.  ;D. Hopelijk staat je kweker open voor overleg. succes