13 mei 2025, 12:02:06

Border Collie en valkparkiet

Gestart door Mandy_Zazu, 6 november 2012, 13:34:03

« vorige - volgende »

Mandy_Zazu

Hallo.

Heeft iemand ervaring met een border collie samen met een valkparkiet? Ik wil mijn hond niet iedere keer naar buiten of op de gang doen als mijn valkparkiet los mag. En ik zie heel vaak dat het goed gaat tussen hond en valkparkiet, alleen ben ik nieuwschierig naar andere ervaringen met border collies.

Alvast bedankt!

kwalletje

Ik heb hier twee labradors (bruin & wit) van twee en drie jaar. Retrievers zijn normaal goeie jagers, maar ze keken na twee dagen niet meer op of om naar Pino.

lily80

Hoi,
Zelf heb ik altijd borders gehad die heel veel deden drijven. Het maakte niet uit wat het was alles werd door het huis gedreven wat bewoog.
Mijn valkje is bij mijn vader geweest toen we een paar daagjes weg waren. Hij heeft ook een border collie die niet bij onze valk weg te slaan was. Onze valk is voor niemand bang en vond het wel gezellig iemand die de hele dag voor de Kooi zat te staren. Het ligt ook een beetje aan je border. De een is de andere niet. Maar het blijft altijd uit kijken valkjes zijn toch klein en erg kwetsbaar.

Helaas door een ongeluk ben ik mijn grijze roodstaart verloren. Mijn border nipte naar hem ( drijven) en maakte per ongeluk een heel klein schaaf wondje. Die ging onsteke en daardoor is jij overleden. We zijn gelijk na utrecht dierenkliniek gegaan maar dat mocht niet meet baten.

Ik heb me heel lang zo schuldig gevoeld en mis mijn grijsje nog heel vaak. Is nu 5 jaar geleden. Hij was echt ons kindje.

Groetjes Lil

Mandy_Zazu

Ik heb het geprobeerd.
Hond aan de lijn, vogel was al los.
Mijn hond leek zelfs een beetje bang voor Chico, hij ging sluipen en zocht en bleef laag aan de grond.
Toen Chico over hem heen vloog hapte hij wel, maar meer om zichzelf te verdedigen denk ik.

Binnenkort weer even proberen maar dan wat langer.
Hopelijk wennen ze zo aan elkaar!

Ellen*

8 november 2012, 08:26:21 #4 Last Edit: 8 november 2012, 08:27:52 by Ellen*
Ik heb geen ervaring met borders en valkjes, maar wel met een friese stabij en een grasparkietje. Ik wilde ook weten of het samen los kon, wij wilden ook niet steeds de hond naar achteren doen en ik dacht echt dat ik mijn hond door en door kende. Ik had het nooit moeten proberen...

Kenny (het parkietje) zat op mijn hand, ong. een meter vanaf de kooi, Dusty (onze hond) zat voor me, al kijkend van wat moet dat beest bij je. Kenny wilde terug naar de kooi vliegen en Dusty pakt hem zo uit de lucht. Twaalf jaar oud, maar zijn reflexen waren dus nog prima. Het is de redding van Kenny geweest dat Dusty een jachthond was, en dus zijn prooi niet mag bijten, alleen vast pakken. Kenny hield er nu 'slechts' een gebroken pootje aan over, maar ik was ontzettend bang hem kwijt te raken. Voor hetzelfde raakt hij in shock of zoiets... Ik heb ze daarna nooit meer samen los gehad. Je kunt nog zo goed uitkijken, maar in 1 onbewaakt ogenblik kan het mis gaan.

Er zijn ook mensen die katten en vogels samen kunnen houden. Het kan goed gaan, maar toch blijft dat altijd uitkijken, de aard van een kat blijft onvoorspelbaar.

Dus ja, het is aan jezelf wat je beslist. Heel veel succes  :)
Geniet nooit met mate!