3 mei 2025, 23:56:23

vlooien

Gestart door Izzy, 6 september 2012, 20:59:14

« vorige - volgende »

Izzy

Onze buren hebben last van een vlooienplaag, dankzij hun katten.
Hun dochter speelt geregeld bij ons en ja hoor, ook wij hebben een aantal vlooien gevangen in ons huis.
Nu is mijn dringende vraag of die vlooien op mijn valk kunnen gaan zitten? Kan een valk op deze manier besmet worden met vlooien of houden kattenvlooien het bij katten?

Larissa

Hoi Izzy

Ik heb gauw ff gegoogled voor je en ja ze kunnen ook op vogels leven

http://nl.wikipedia.org/wiki/Vlooien

groetjes Larissa

carco

Nooit geweten dit.
Jakkie  :-\
Klik op het plaatje voor onze site!




Izzy

Bedankt voor je antwoord Larissa. Ik had zelf op google gelezen dat je honden- katten- en vogelvlooien hebt, ik nam aan dat dat verschillende beestjes waren.
Voor honden en katten heb je zo'n pipetje dat je in de nek moet leegdrukken, ik zal de vogelarts vragen hoe ik dit bij mijn valk moet aanpakken.
Ik weet niet of ze last heeft, ze krabt niet meer of minder, maar het zit me niet lekker! >:(

Izzy

Ik heb dr Feld gebeld en ik hoef me gelukkig geen zorgen te maken. Kattenvlooien gaan nooit op vogels zitten. Vogels hebben uberhaupt geen last van vlooien, kunnen wel luizen krijgen.
Ik ben helemaal opgelucht!
Bedankt voor je snelle reactie!

Marl1

Hoi Izzy,

Ik weet niet of kattenvlooien op vogels gaan zitten, maar vogels kunnen wel degelijk vlooien hebben! Kattenvlooien kunnen in principe op mensen ook niet overleven, maar ze zitten er wel op.... Eigen ervaring. Ook jouw ervaring, via je dochtertje. Ook een hond heeft meestal kattenvlooien. Ik zou je aanraden om de link, die Larissa je gegeven hebt, te lezen. Daar, op Wikipedia, zal het vast wel staan!

Sterkte ermee!