22 mei 2025, 15:12:46

Giardia bij valkparkiet...

Gestart door lynette, 17 januari 2011, 22:33:05

« vorige - volgende »

lynette

Hallo,

Helaas zijn er bij mij afgelopen week 2 valkparkieten overleden aan de Giardia darm parasiet. Dit is vast gestelt door sectie bij een gespecialiseerd vogelarts in waalwijk.

De ziekteverschijnselen begon met bol zitten en diaree en vermageren. De vogels aten wel goed maar door verstoorde darmfunctie konden ze geen voedsel op nemen.

Ik heb de overige "zieke" vogels in een plastic caviabak gezet met daarboven een elstein warmtestraler waar de temperatuur op constant 26 graden is . Ik heb ze ivb de slechte conditie en vermagering heb ik ze aan de dwangvoeding gezet met kropnaald met nutribird a21.

Giardia is te vinden in Verse ontlasting van de vogel. Gezien onder de microscoop.

Nu is het zelfs mogelijk dat deze Giardia ook besmettelijk is voor andere dieren zoals de kat, hond En zelf voor de mens.

De valkparkieten zitten aan Ronizol poeder dit word vermengt in het drinkwater van de valkparkieten. Dit de gedurende 7 dagen lang. Na 2 weken moet ik opnieuw ontlasting laten testen of dat de parasiet is verdwenen.

Of dat mijn andere huisdieren zijn besmet is nog niet bekend. Ik ben vandaag met mijn katten voor controle naar de dierenarts geweest en 1 daarvan is ziek. deze heeft klinische verschijnselen van Giardia. Maar dit kan pas bewezen worden met een ontlastings onderzoek van 3 dagen ontlasting van die kat.

Volgens andere dierenartsen en zo te lezen op Google is er nog weinig bekend over giardia bij kromsnavels.

Als ik meer nieuws heb zal ik een update plaatsen.

Groetjes Lynette



Kweekseizoen 2012 is bijna begonnen

Caroline

Verschrikkelijk ....

Sterkte meis.  :-*
Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

Saar

Ik zal duimen voor de poessies en de vogeltjes meis :-*

Larissa

hey meid

Sterkte, hoop dat alle valkjes,poezen gauw weer beter worden

groetjes Larissa

lynette

Dankjewel voor jullie reactie.

de ziekste vogel is weer bijna zo goed als zijn eigen ik weer :D
Hij kroelt weer met zijn vrouwtje en zit weer op stok.

Nu nog 4 dagen medicijnen en dan over 2 weken opnieuw ontlasting laten testen op giardia.

Groetjes


Kweekseizoen 2012 is bijna begonnen

Rianne

He gadver, wat zul jij in spanning zitten. Veel sterkte er mee.

Annouschka

Hoe gaat het nu?

Van Giardia bij een vogel had ik nog nooit gehoord, bij honden en katten komt het wel soms voor, dat weet ik.

lynette

Dankjewel dames,

De katten en hond zijn giardiavrij. De valkparkieten zijn helemaal beter en weer op gewicht.

Giardia komt indd amper voor bij kromsnavels. En ik heb altijd die hele zeldzame gevallen  ::) Was ik maar die ene die de hoofdprijs won bij de staatsloterij  ;D

En het ziekste mannetje is al weer druk met de "kolder" in zijn kop  :o stelletje wipkippen  :-[


Kweekseizoen 2012 is bijna begonnen