9 mei 2025, 12:36:57

uitbouw bouwen

Gestart door Qwerty de Heer, 22 juli 2010, 20:43:49

« vorige - volgende »

Qwerty de Heer

Hallo,

Mijn vogels komen de kooi niet uit  :(. Toch wil ik dat ze hun vleugels gebruiken. Andreya en Alakazoom slapen zowat de hele dag, en ik denk dat dat komt door verveling  :( :(.

Ik denk aan een uitbouw ofzo, dat ik een paar uurtjes per dag aan de kooi kan bevestigen. Maar ik moet die uitbouw na gebruik wél ergens kwijt. Zou ik het zo kunnen bouwen dat het opgevouwen kan worden, met scharnieren ofzo? En hoe met dat dan met de onderkant?

Daarnaast weet ik niet zo goed welke materialen het best zijn, en heb ik voor klussen geen talent (ik sloop iets eerder dan dat ik het maak  ::)). 

Ik hoop dat jullie ideeën/tips hebben, me kunnen uitleggen, etc zolang ik maar iets aan heb betreffende deze 'probleem'.

Rianne

Misschien een stomme vraag, maar kunnen ze niet los in de huiskamer vliegen?

Qwerty de Heer

Dat is géén stomme vraag. Ik leg het uit waarom dat niet kan.

1 De woonkamer is nogal groot. We hebben de vogels wel eens los laten vliegen, maar terug komen in de kooi duurde te lang (ze bleven uren in de woonkamer) en vangen is een heel gedoe en maakt de vogels ook nog eens bang.

2 Mijn vader en moeder zijn allesbehalve oplettend betreffende ramen en deuren. Die gaan zonder nadenken open. En nee, ik wil mijn vogels nog laaaaaaaaaang niet kwijt.

3 De woonkamer grenst aan de open keuken. Straks wordt daar iets gekookt, en beland een valk of gras in de pan. Dat wil ik niet.

4 Ik wil ze best in mijn kamer (of een andere kamer) laten losvliegen, maar de kooi de trap opkrijgen is onhandig, ik kan vallen, de vogels kan zo iets overkomen enz..

Dus de conclusie: De vogels kunnen niet in een ruimte in huis vrij rondvliegen.

Toch wil ik dat ze dat wel kunnen. Niet alleen omdat ze me zoveel geven, het zijn vogels en die horen te vliegen,  of niet soms?

lowietje

Hallo qwerty,
Omdat je schrijft dat de woonkamer groot is,is het dan geen optie om een kleine binnenvolliere te maken i.p.v een uitbouw aan de bestaande kooi zodat de vogels meer bewegingsvrijheid krijgen en jij voor voldoende uitdaging kan zorgen in de vorm van takken en knaagslingers.Er zijn standaard panelen op elk gewenst formaat te krijgen waarmee je gemakkelijk een eigen binnenvolliere in elkaar kan zetten deze hoeft dan niet zo gek veel groter te zijn als wat je nu hebt maar je kan dan wel de hoogte in als je begrijpt wat ik bedoel,een aanbouw aan de bestaande kooi lijkt me niet verstandig omdat deze te groot moet worden en dan niet meer inklapbaar te maken is.Het is natuurlijk wel mogelijk om een aanbouw met panelen te maken en deze elke keer in en uit elkaar te schroeven.
suc6  en groetjes louise

Qwerty de Heer

Ik begrijp wat je bedoelt. Toch wil ik de oude niet vervangen, omdat:

1 Mijn vader heeft hem vorig jaar gekocht. We wilden (toen voor onze grasjes) een grotere kooi. Maar die zijn nogal duur. En dus kocht mijn vader een kooi die hij ergens in de aanbieding had gezien. Ik vind  het dus niet echt netjes om het nu al weg te gooien.

2 Daarnaast is weer van kooi veranderen veel stress en dat doei ik liever de grasparkieten niet aan, het zou beteken dat ze voor de 2e keer in korte tijd  van kooi veranderen.

3 Als laatste is de kooi hoog en diep, en niet echt breed. Ik heb liever een brede kooi/volière dan hoog. Nu klimmen ze alleen.

Conclusie: Volière is blijkbaar niet handig.

Maar dat laatste, een aanbouw met panelen, zou dat niet kunnen? Zijn die panelen klein of groot? Als ze niet zo groot zijn is het nogal lastig de uitbouw elke keer in en uit elkaar te halen. Zijn panelen duur? En waarvan zijn panelen gemaakt?

lowietje

hoi qwerty
Kijk eens op marktplaats bij hokken en kooien daar kan je misschien ideetjes opdoen of in ieder geval info opvragen over formaten en prijzen van panelen(als je al een idee hebt hoe het er uit moet komen te zien) moet volgens mij geen probleem zijn om hem zo te maken dat je hem gemakkelijk in en uit elkaar kan halen
suc6 louise

Rianne

Ik denk dat de kooi een overbodige ruimte wordt als je er een aanbouw aan maakt. Je kunt ook een binnenvoliere maken waar je de kooi in zet, dan is de kooi nog in gebruik en is de overgang naar de nieuwe ruimte ook niet zo groot.
Volierepanelen van aluminium zijn vrij prijzig, misschien dat er iemand is die ze voor een leuk prijsje van hout maakt?

Qwerty de Heer

Een volière met een kooi erin? Is dat wel handig, ik bedoel, schoonmaken moet wel makkelijk blijven.
Panelen van hout zijn dan wel goedkoper, maar zijn die wel bestand tegen de knaaglust van valken en grasjes?

Ik weet het niet. Ik ga er nog wel over nadenken.

Wat ik nu wel ga doen is even op marktplaats kijken. 

Qwerty de Heer

Ik heb nagedacht en op marktplaats.nl gekeken. Op marktplaats.nl worden er door verschillende mensen panelen aangeboden. Ik denk erover om de aanbouw dus van panelen te maken.

Panelen, die van aluminium bedoel ik, zijn stevig. Althans, daar ga ik wel van uit en de vogels kunnen toch geen metaal slopen?
Panelen zijn kant en klare stukken kooi die alleen maar in elkaar gezet hoeven te worden. IK heb blijkbaar geen klustalent nodig.

Alleen is er 1 eerder genoemde punt: het is nogal prijzig.

Maar er is me iets niet helemaal duidelijk. Er worden ook brute aluminium panelen aangeboden. Op internet zijn zowel positive als negative informatie te vinden, dus vraag ik het aan jullie: brute aluminium goed of niet?
Daarnaast vind ik ook iets over geanodiseerd aluminium, het schijnt zelfs beter te zijn dan brute, maar wat is het verschil?