8 mei 2025, 00:40:16

joepie endelijk een jong...

Gestart door caroliendewit, 3 juni 2004, 01:57:45

« vorige - volgende »

caroliendewit

Hallo,
Eindelijk is het zover, na 4 mislukte nesten heb ik eindelijk een jong valkje met nog de kans op nog eens 5 jongen als alles goed gaat!!! :D :D :D
Het 1e jong is nu 2 dagen oud en groeit als kool. De ouders voeren hem samen en als hij piept dan zijn ze gelijk wakker en voeren ze hem. Echt errug leuk om te zien zo'n klein hummeltje.
Ik hou jullie op de hoogte!!!!
Groetjes Carolien

marianca.

Hallo carolien,

Wat leuk zeg :) :).Ik heb ook van 2 koppels jonkies dus ik weet hoe blij je bent :).Hopen maar dat alles goed gaat maar met al dat goede advies op dit forum moet dat lukken :D :D.

groetjes
marianca

Paul

Hoi Carolien,

Wat super dat je een kleintje hebt nu :-)
Die is in elk geval al binnen nu de andere eitjes nog maar daar zullen er ook zeker nog van uitkomen hoor.
Zie je dat de aanhouder wint het is dan uiteindelijk toch gelukt:-)
Elk volgende nestje zal ook zeker weer goed gaan nu hoor de ouders weten nu hoe het moet in elk geval.
Succes met de kleine en degene die nog gaan komen.

Groetjes, Paul

Marianne

Hoi Carolien,

Gefeliciteerd met je jong.
Heel veel succes en dat het maar een heel mooi valkje mag worden.
Ik ben heel benieuwd naar foto's van het kleintje.

Groetjes Marianne
Ook de valkgroetjes van Bassie, Dobey, Pino, Yuko, Zazou, Dory, Koda, Kazoo, Jut en Jul !!!

carco

Hoi nogmaals gefeliciteerd, ik heb ook al bij spoed gereageerd.
Hoe is het dit keer gegaan, weer op de grond gebroed of toch maar in een broedkastje: ik heb zelf een broedkast gekocht en wil hem in mijn kooi inproviseren, maar tot nu toe schijnt het gelukkig even niet nodig te zijn.
Groetjes: Caroline.
Klik op het plaatje voor onze site!




Joyce28

gefeliciteerd met je nieuwe aanwinst  :)
dat ie lekker mag groeien,en dat er meerdere uitkomen

Mandy

Gefeliciteerd hoor, hopelijk blijft het goed gaan en heb je straks een mooie gezonde valk en misschien nog wel meer! ;)
Groetjes van Mandy en de hele beestenboel.
Wil je ons zien, kijk dan op; www.mandysbeestenboel.nl

caroliendewit

Hallo allemaal,
Bedankt voor al jullie reacties. Het gaat heel goed met de jongen. Het zijn er inmiddels al weer 3!!!! Het zijn echt schatjes. Er liggen nu nog 3 eitjes die in ieder geval ook bevrucht zijn en waarschijnlijk zeer binnenkort uit gaan komen. De ouders zijn er nu al lekker druk mee en onwijs beschermend. Ze geven ze in ieder geval goed te eten en ze zitten er erg continu (afwisselend pa en ma) op. Het leuke is dat nr 1 gele donsveertjes op zijn ruggetje heeft en nr 2 grijze donsveertjes. Nr 3 is ook geel dus ik ben erg benieuwd wat de rest wordt. Ik ben ook benieuwd wat voor soort het wordt omdat pa een wildkleur is en ma een witmasker valk. Het is in ieder geval heel spannend. Weet iemand trouwens hoe lang het duurt voordat hun oogjes open zijn?
Oke, ik hou jullie op de hoogte  :) :)
Groetjes Carolien

Tara

Hoi Carolien,

oh, wat fijn, al 3 jongen, gefeliciteerd hoor!

De oogjes gaan meestal met een dag of 10 al open, dus nog even geduld :-).

Groetjes, Tara

Paul

Hoi Carolien,

Ik had ook al op je andere berichtje gereageerd.
Maar als ik het zo hoor is het dus inderdaad geen gele dons wat sommige hebben :-)
Meestal noemen ze dat wit maar door het vuil zal dat wel wat grijs eruit zien.
In elk geval heb je mazzel want dan is het wildkleur mannetje split voor wirmasker anders kan je geen witte dons krijgen :-)
Wel heel erg leuk vind ik dat altijd verschillende kleurtjes dons :-)
Succes met de kleintjes.

Groetjes, Paul

caroliendewit

Hoi allemaal,
Bedankt voor al jullie reacties. Het is heel erg leuk om al die verschillende jongen te krijgen. Het gaat in ieder geval nog steeds goed. Ik heb alleen het idee dat het laatste jong nog niet zo goed gevoerd wordt, maar die vannacht pas uit het ei gekropen en die heb ik dus ook nog niet zo goed kunnen bekijken. Het is wel erg leuk om te zien dat er qua grootte al zo'n verschil zit tussen het 1e en het laatste jong!!
Ik hoop dat het allemaal goed blijft gaan. Pa en ma doen het in ieder geval samen en wisselen elkaar regelmatig af. Vaak als ma op de jongen zit en er gaat er een piepen omdat 'ie wil eten komt pa er ook gelijk aan en gaan ze met z'n tweetjes de jongen voeden.
Ik hou jullie op de hoogte!! ;)
Groetjes Carolien

caroliendewit

Hallo allemaal,
Ik heb vanavond nog eens goed gekeken naar de jongste van het stel, maar volgens mij wordt hij nu wel goed gevoerd, ik zag in ieder geval eten in de krop zitten. Dus dat gaat goed. Hij is nu nog erg klein, dus misschien dat ik het daarom wel dacht omdat die andere al bijna een week is en dus een veel grotere krop heeft.
Groetjes Carolien

Paul

Hoi Carolien,

Zeker de eerste dagen denk ik soms ook dat ze amper gevoerd worden maar je hoord dan wel piepjes en dan zit het meestal wel goed.
Na een paar dagen word die krop vaak pas echt mega groot en dan zie je het inderdaad duidelijker dat er goed gevoerd word.
Fijn dat je nu in elk geval ziet dat het jong wat zo klein was goed gevoerd word.
Dan zal het zeker vanzelf wel goed komen allemaal :-)
Je ziet ze vanzelf naar buiten huppen als ze groot genoeg zijn  :)

Groetjes, Paul

caroliendewit

Hoi Paul,
Ik denk ook wel dat het allemaal goed gaat. Het is natuurlijk ook een groot verschil tussen de jongkies en vooral tussen de eerste en nummer 4. Inderdaad is het een hele grote krop bij de oudste. Hij groeit als kool. Ik denk niet dat de laatste 2 eitjes nog uit gaan komen, die hebben ze een beetje opzij gegooid. Maar dat vind ik ook niet zo verwonderlijk aangezien die jongen ook steeds groter worden en misschien vinden ze vier jongen ook wel meer als genoeg. Aan de ene kant vind ik het wel jammer omdat we toch een kleine kans op een albino hadden, maar aan de andere kant vind ik het ook wel best zo. 4 jongen voor de eerste keer groot brengen is al druk genoeg.
Groetjes Carolien