15 mei 2025, 19:37:46

waterige ontlasting

Gestart door Sjeufke, 8 mei 2010, 12:08:22

« vorige - volgende »

Sjeufke

Hoi hoi,

Het is me al een aantal keren opgevallen dat Pjèrke, een van mijn valkjes, hele waterige ontlasting heeft. De eerste keer een paar weken gele..den al. Omdat ik weet dat dit kan voorkomen als ze pas gedronken hebben en omdat ze verder niet ziek toont heb ik daar in eerste instantie niet zo heel veel aandacht aan besteed. Ik heb haar wel wat extra in de gaten gehouden en ik merk nu dat ik haar alleen maar dat soort poepjes zie produceren en geen vaste.  :-\  Ze toont nog steeds niet ziek, maar ik heb wel al besloten maandag met haar naar de dierenarts te gaan (van der Sanden).
Toch zou ik graag willen weten of jullie adviezen voor me hebben.

Groetjes, Karin

Caroline

Alleen maar waterige ontlasting is inderdaad niet goed.

Bij sommige bacteriën en schimmels in de darmen hoeft de valk in het begin nog helemaal geen ziektebeeld te tonen daarom is het altijd raadzaam om in deze situatie in ieder geval een mestonderzoek te laten doen, dus de ontlasting opvangen en laten onderzoeken.

Dierenarts van der Zanden ken ik persoonlijk niet. Is dit niet een dierenarts die gespecialiseerd is in vogels zou ik persoonlijk, telefonisch contact op nemen met een vogelarts of een dierenarts die wel gespecialiseerd is in vogels, en deze vragen of je hem/haar de ontlasting van Pjèrke mag opsturen voor onderzoek, de meeste doen dit wel.

Links in het rijtje zie je dierenarts staan als je hierop klikt kom je bij gegevens van vogelartsen.  ;)

Succes en beterschap voor Pjèrke.  :)
Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

Sjeufke

Hoi Caroline,

Bedankt voor je reactie en advies!
Dr. Vandersanden is volgens mij wel gespecialiseerd in vogels (www.dapvandersanden.be). Hij staat in elk geval genoemd op de site van 'parrotbunch'. Hij schijnt wel een apart persoon te zijn, dus mocht hij me niet bevallen dan kan ik altijd nog jouw tip opvolgen (ontlasting opsturen).
Hier in Nederlands Limburg (ik woon in Munstergeleen/Sittard) weet ik helaas verder geen arts gespecialiseerd in vogels.
Ik ga Pjèrke vanavond uit de volière halen en apart zetten, zodat ik haar ontlasting op kan vangen. Zal ze niet zo leuk vinden, maar het moet nu toch maar even. Het is zo'n (knuffel)schatje! Moet ik haar maar wat extra aandacht geven. En duimen dat het goed komt met haar!

Caroline

Ja, lijkt me inderdaad wel een geschikte dierenarts.  ;)

Succes!!
Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

Sjeufke