Dagboek van Flupke en Lenie. Lenie genezen. Geen nieuwe eitjes meer

Gestart door Romy, 12 november 2006, 11:39:40

« vorige - volgende »

Dafrinja

Citaat van: Kimm op  5 april 2010, 11:25:57
hoi romy,

dat is nog eens een verassing :D
het eitje kan je ook even gaan wegen, dan weet je ook of het gewicht van lenie klopte.
ik ben benieuwd meis. hebben ze ook gepaard?

liefs kim


Voor zover ik weet zijn Lenie en Flupke 2 dametjes  ;D dus bevruchting zal er niet in zitten denk ik.  ;) Ik denk dat je dat bedoeld  :D :P
Sorry Romy als ik voor mn beurt gepraat heb hoor.  :-[

Fijne 2 paasdag iedereen!
Dafrinja

Anja

Dat is nog eens een verrassing Romy.

Mocht het zo zijn dat je de reservekooi moet gaan plaatsen dan zou ik niet Lenie maar Flupke verplaatsen.

Liefs,

Anja

Romy

Hoi Kimm

Dafrinja heeft dat juist gezegd. Flupke en Lenie zijn twee meisjes. Dus het eitje kan niet bevrucht zijn.

Over het wegen van het eitje : ik heb ooit gelezen dat het niet zo goed is om het eitje vast te nemen, omdat dan de porien van het eitje dicht kunnen gaan zitten. Maar ik besef terwijl ik dit schrijf, dat het eigenlijk niks uitmaakt, want het eitje is toch niet bevrucht  ::)

Hoi Anja

Dat is inderdaad een verrassing! Een paaseitje :)
Ik begrijp dat het beter is om een broedende vogel niet te verplaatsen, omdat ze dan kunnen stoppen met broeden.
Maar eigenlijk zou ik het voor Flupke wel zielig vinden dat zij moet verhuizen, omwille van Lenie die niet meer aardig is, dan lijkt het wel alsof Flupke gestraft wordt voor iets waar ze niet aan kan doen...
Daarom ben ik eerder geneigd om Lenie te verplaatsen. Ik heb de blauwe bak vandaag al eens uitgehaald om die wat meer op te vullen met houtsnippers, en toen is Lenie op m'n arm meegeweest (dus ze heeft wel steeds het eitje gezien). En ze is nu dus nog verder aan het broeden. Ik vermoed dat een verhuis naar de reservekooi dan niet zo erg zou zijn, en dan kan Flupke gewoon in haar grote kooi blijven. Lenie maakt toch geen gebruik meer van de ruimte!

Ondertussen lijkt het alsof Lenie wat meer gaan broeden is. Ze komt minder vaak van het eitje af, en komt zelfs niet meer alleen uit de kooi (wat ze vroeger altijd als eerste deed!). Op dit moment zit Flupke bij mij (en ze is enorm kroelerig!!!), en Lenie zit op haar eitje in de kooi, met de deur wagenwijd open. En ze komt er niet uit. Wel roept ze af en toe eens, alsof ze graag bij ons tweetjes wil zitten, maar ook niet van haar eitje af wil.

Ik heb nog een vraagje : maakt een popje een bepaald geluid als ze een eitje gaat leggen? Kan je maw zien aankomen wanneer het volgende eitje er bijna gaat aankomen?

Groetjes
Romy

Romy

Hoi iedereen

Slecht nieuws
Toen we Lenie even uit de kooi hebben gehaald, is Flupke erin gegaan en heeft ze (per ongeluk?) het eitje uit de bak gegooid. Het lag kapot onderaan de kooi.

Ik heb het getoond aan Lenie, en haar ook haar lege nest getoond. Ze lijkt het niet echt te snappen en roept de hele tijd  :-\ Ze verdedigt haar nest ook nog steeds tegenover Flupke...

We zullen nu kijken of ze morgen nog een eitje legt. Als dat het geval is, gaan we nepeitjes gaan halen, voor het geval dit nog eens zou gebeuren.

Ik hoop maar dat Lenie er niet te hard aan tilt...

Is het trouwens normaal dat ze nu meer van het grintblokje pikt? Van de sepia heb ik haar nog niet zien eten. Maar misschien is het beter als ik die wat dichter bij haar nest hang?

Groetjes
Romy

Marian

Hoi Romy,

Las eerst het leuke nieuws over het paaseitje, maar dit werd al gauw overschaduwd door je laatste berichtje.
Ben gauw gaan lezen bij 'spoed'.
Ook hier wil ik je zeggen dat ik hoop dat Lenie weer snel en goed mag opknappen!
Wat kun je dan zo ineens zorgen hebben om je lieve meisje :-\, maar wat goed dat je zo snel hebt gehandeld!!
Sterkte meid! Ik denk aan je en duim voor Lenie :-*

Liefs, Marian

Kimm


ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Romy

Hoi iedereen
Hoi Kimm, ik had net m'n berichtje getypt!

Het lijkt de goede kant op te gaan met Lenie.
Ze heeft de laatste uren niet meer overgegeven, en heeft zaadjes gegeten die ze heeft binnengehouden. Haar poepjes zien er ook terug redelijk normaal uit, in tegenstelling tot de gele van vanmorgen.
Of dat nu aan de druppeltjes ligt, of dat ze gewoon beter is geworden, dat weet ik natuurlijk niet. Al lijkt het me wel erg sterk dat ze door 1x druppeltjes eigenlijk al veel beter is geworden. De dierenarts sprak over zichtbare beterschap over 2 dagen!

Ze is wel nog niet 100% ok. Zo zit ze nog met haar kop vooruit te slapen, ipv in haar veren. En echt veel (zoals normaal) eet ze ook nog niet. Maar de beterschap is er, en ik hoop dat het zich doorzet!

Lenie zit dus voorlopig in de kleine kooi, die naast de grote van Flupke staat. Het is erg lief om te zien dat ze dan toch proberen dicht bij elkaar te zitten :)

Momenteel zijn ze eruit, en Flupke zit bij me. Lenie zit op de grote kooi. Ze heeft al gevlogen, en dat zag er behoorlijk uit. Wel lijkt ze dus snel moe te zijn, maar dat vind ik maar normaal als iemand herstellende is! Dat vergt veel energie, en dus ook veel slaap.

Ik ben ontzettend opgelucht dat het terug beter lijkt te gaan. De Da had er ook goede hoop op, gelukkig :)

Groetjes
Romy

Kimm

dat zijn positieve berichten zeg. fijn dat ze niet meer heeft overgegeven, dat is al echt belangrijk!
laat lenie niet teveel los de komende dagen. dit kost teveel energie. ;)
die druppels worden erg snel opgenomen in het bloed. ik hoop dat als je morgen wakker wordt, jij nog meer verbetering ziet bij lenie.
je hebt het erg goed gedaan meid :)
beterschap lieve lenie  :-*

liefs kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Romy

Hoi Kimm

Dankjewel voor je lieve woorden!
Ik ga Lenie wel gewoon uit haar kooi laten, zolang ik zie dat ze niet veel gaat vliegen.
Want dat doet ze nu ook niet, ze zit op haar gemakkie. Ik vermoed dat ze meer stress zou krijgen als ze niet meer uit haar kooi zou mogen.
Maar we letten er wel héél goed op dat ze zich daardoor niet vermoeit hoor. Ze heeft veel rust nodig nu, zodat ze snel kan genezen.

Ik ben erg blij dat ik snel beslist heb om naar de Da te gaan, én dat ik er zo snel terecht kon! Om 13u heb ik gebeld, en om 15u kon ik er al terecht.
Het is echt een schat van een DA, en ze kent haar vak erg goed. Het is best wel een eindje rijden, maar dat heb ik er zeker voor over.

Ik hoop inderdaad ook dat ik morgenochten kan opstaan en zien dat Lenie nog beter is geworden. Dat verwacht ik ook echt wel hoor :)
Ze moet nog 4 dagen, net na de middag, haar druppeltjes krijgen. Dus dan wordt ze zeker terug helemaal de oude!

Ik ben zooooooo ontzettend opgelucht  :D

Groetjes
Romy

Romy

Hoi iedereen

Tot mijn grote verbazing lag er deze middag een eitje in de kooi van Lenie!
Ze was deze morgen ook weer terug haar happy-zelf :) Deze middag is ze ietsje rustiger, maar waarschijnlijk is dit omdat er al een groot deel van de medicatie van gisteren is afgewerkt. Straks rond 15u30 geef ik de volgende druppeltjes.

Ik heb haar uiteraard ook gewogen :
Zaterdagavond woog ze 91 gram. Nadat ze haar eerste eitje legde woog ze 81 gram. Het eitje zelf heb ik niet kunnen wegen. Ze zat daartussen wel erg veel op het eitje.
Gisterenavond woog ze 82 gram. Nu, na haar tweede eitje weegt ze 79 gram. Het eitje zelf weegt 5 gram.

Momenteel zit ze dus niet op het eitje. Toen ik thuis kwam zat ze er ook niet op, dit dus in tegenstelling met toen ze het eerste eitje had gelegd.

Ik ben ervan op de hoogte dat popjes afvallen als ze eitjes leggen. Weten jullie ook hoeveel dat ongeveer is?

Groetjes
Romy

Marian

Hoi Romy,

Hé fijn, wat een goed bericht!
Lenie weer de oude :D
En toch ook weer een eitje gelegd.
Ik weet niet hoeveel een popje afvalt door het leggen van eitjes, maar daar krijg je vast nog wel een antwoord op ;)
Heb je Lenie ook weer goed zien eten en drinken?
Geniet maar weer lekker van haar en Flupke 8)

Liefs, Marian

Kimm

hey romy,

ik ben heel erg blij dat het beter gaat met lenie  :D geweldig hoor!
toch weer een eitje.

liefs kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

Monky

Hey Romy,

Wat een opluchting dat Lenie weer haarzelf is. Het was toch wel even schrikken.

Geef haar maar een dikke knuffel van mij en Flupke natuurlijk ook... we moeten wel eerlijk blijven  :)

Groetjes,
Monky

Anja

Hoi Romy,

Het doet me goed om te lezen dat Lenie vooruitgang boekt. Gelukkig maar.

Geef ze allebei maar een lieve kroel van me.

Liefs,

Anja

Romy

Hoi iedereen

Ik schreef het ook al bij spoed : ik vind het ontzettend prachtig van jullie dat jullie na zo lange afwezigheid (van mezelf uiteraard) toch nog zo hartelijk aanwezig zijn op het forum, dankjewel daarvoor!

Het gaat dus inderdaad al héél wat beter met Lenie. Nu kan ik eigenlijk wel zeggen dat ze momenteel terug de oude is. Ze eet terug goed (ik heb zelfs de indruk dat ze haar schade heeft ingehaald deze namiddag  ;))
Ze is ook terug gewoon actief zoals ze anders altijd is!

Deze namiddag heb ik haar de 2e dosis medicatie gegeven. Dat ging perfect, gelukkig. Nog 3 dagen en dat zit er ook al op.

Ik ben nu wel benieuwd of ze nog gaat broeden. De hele namiddag heeft ze niet op het eitje gezeten. Ik weet dat ze meestal pas vanaf het tweede of derde eitje broeden, maar met haar vorig eitjes, daar broedde ze wel meteen goed op.
Het wordt dus nog even afwacht of ze nog meer gaat leggen of niet... Zowieso ga ik wel neppers halen, en blijft ze apart zitten, zodat Flupke de kans niet krijgt om ze terug uit de bak te gooien. Ondertussen kan ik haar poepjes en eetgedrag ook goed in de gaten houden.

Groetjes
Romy