18 mei 2025, 16:00:19

valkparkieten onthouden dingen.

Gestart door greetjevandale, 22 februari 2010, 12:48:49

« vorige - volgende »

heeft een valkparkiet een lange termijn geheugen?

ja
5 (83.3%)
nee
1 (16.7%)

Totaal aantal stemmen: 6

greetjevandale

ik vraag me regelmatig af of een valkparkiet op de lange termijn dingen onthoudt...reacties aub!

Kimm

het ligt eraan wat. bedoel je iets specifieks?

groetjes kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

greetjevandale

eigenlijk van alles,
onthouden ze dat iemand of iets eng is?
dus simpelweg: weet een valkje van een jaar of 3 dat hij of zij ooit akelige dingen heeft meegemaakt? en zo ja, heeft dit veel invloed op bepaald gedrag?

Kimm

ja dat denk ik zeker van wel hoor.
ze kunnen bang zijn voor bepaalde personen of dingen. en dit kan zich ook weer uiten in bepaald gedrag.

groetjes kim

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

greetjevandale

ok bedankt !
ik heb nl. coco van ons afgeleerd aan het behang te gaan door een laserpen op het behang te schijnen...daar was ze erg bang voor, dus ja, ik zit zo af en toe met een schuldgevoel,maar het heeft wel gewerkt...ze gaat niet meer aan het behang.
vandaar mijn vraag.

Kimm

nou daar is niets mis mee denk ik hoor. als het gewerkt heeft en ze eet niet meer van je behang is het mooi en je hebt het op een vindingrijke manier gedaan :)

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

greetjevandale

btw, het gebruik van de laserpen pas ik nu natuurlijk allang niet meer toe, ze is een schat en ik was toenertijd op zoek naar een manier om haar af te leren aan het behang te gaan...mijn vraag vindt zijn oorsprong dus ook in de vraag of ik haar hiermee danig getraumatiseerd heb :'(

Kimm

als zij gewoon niet meer aan het behang komt en verder zich normaal gedraagt naar jou toe en zij nog steeds gek op je is, is er niets aan de hand lijkt mij hoor.

ik hou van je Pebbles! 14-11-2008/15-02-2010

greetjevandale

ok, dat is zeker het geval, en dus ben ik gerustgesteld.
dank je!
groetjes,
irma en cocobol