13 mei 2025, 07:47:09

Vrije keuze of niet

Gestart door Raymond, 27 april 2009, 13:46:20

« vorige - volgende »

Raymond

Zoals sommige weten krijgen wij in Juni een nieuwe buitenvoilere en krijgen we er 6 nieuwe valkjes bij.

Nu hebben wij 4 valken waarvan er 2 een koppel zijn en de andere gewoon vriendjes.

Wij vragen osn af hoe jullie kweken. Laten jullie het over aan het lot wie aan wie koppelt of zetten jullie er twee apart in een kleine kooi en zodra ze beginnen met paren terug in de grote voilere e.d.?

Wij hebben straks twee geelwangen, die we graag wel bij elkaar willen houden en dat geldt hetzelfde voor de witmasker en bonte witmasker. Dit ook omdat ik mede heb gehoord/gelezen dat je witmaskers beter niet kan combineren met geelwangen.

De laatste twee mogen hetzelf aanzien, een bonte en een bronze fallow.

We horen  het graag.


Klik op de banner voor onze website

Klik hier voor ons huidige dagboekje

Rianne

Hoi Raymond,

dat ligt eraan hoe serieus je wilt kweken. Ik heb wel bewust naar mutaties gekeken en geprobeerd alles te koppelen zodat er leuke jongen uit komen.
Apart zetten is idd een goede optie om vogels aan elkaar te koppelen. Geelwang en witmasker is idd geen goede combi, het gebeurd wel eens dat je een geelwang split witmasker hebt zonder dat je het weet. Zonde als je dan witmasker geelwang kweekt, want hier zie je niks van.
Aan het lot overlaten kan goed gaan maar ook niet altijd. Ik heb een bont opaline geelwang pop in de voliere en daar heb ik dit voorjaar een bonte geelwang man bij gezet. Hij koos natuurlijk voor een ander popje ::) Ze zijn inmiddels uitgeleend aan een vriendin en nu zitten ze apart.

Raymond

Dan ga ik tegen die tijd ook nog maar even kijken voor twee aparte (broed)kooien en zal daar dan de geelwangen meteen in samen doen. Zelfde voor de witmasker.

Hoelang zou je ze apart zetten, meteen vanaf de geboorte of kan dat later ook nog?


Klik op de banner voor onze website

Klik hier voor ons huidige dagboekje

Rianne

Vanaf geboorte is wat lastig ;)
Toen het nog mogelijk was, heb ik een koppel eerst samen een nestje laten krijgen voor ze naar buiten konden. Dat ze dan partners voor het leven blijven is geen garantie, het is hier nog goed gegaan, op 1 koppel na. Deze heb ik vorige week buiten gedaan en het mannetje ging meteen bij een ander vrouwtje zitten. Zijn eigen popje zit nu dus steeds alleen. Wil je echt mutatie gericht kweken, kun je ze ook alleen naar binnen halen tijdens de kweek.

Raymond

True, vanaf dat ze aankomen bij ons.

NU nog een andere vraag, jij spreekt over naar binnen en buiten halen voor de kweek?

Wij hebben een buitenvoilere met binnen en buitenverblijf, maar in de woonkamer nemen we geen valkjes meer. Teveel stof e.d.


Klik op de banner voor onze website

Klik hier voor ons huidige dagboekje

Rianne

Misschien apart zetten in het binnenverblijf? Je bestaande koppel hoeft niet naar binnen, tenzij die ook vreemdgaansneiging hebben. :)

Raymond

UHm ja maar binnen en buitenverblijf zijn gewoon gekoppeld dmv vlieggaten. dus ze kunnen zo heen en weer.

Ik zal daar toch aparte kooien voor moeten aanschaffen denk ik zomaar.

Of ik zit er helemaal naast nu.



Klik op de banner voor onze website

Klik hier voor ons huidige dagboekje

Rianne

Je kunt broedkooien neerzetten, deze kun je ook op elkaar plaatsen, afhankelijk van constructie. Maar in een gewone kamervoliere kan het ook :)