19 mei 2025, 10:17:31

eitje verplaatsen of laten liggen?

Gestart door mlanghou, 28 maart 2009, 12:55:02

« vorige - volgende »

mlanghou

Beste mensen,

mijn vraag lijkt een beetje op het topic voor mij, maar ik ben toch erg geinteresseerd in jullie mening....

Ik heb twee hele mooie valkjes. Ze hebben 2,5 / 3 jaar geleden 3 gezonde jongen gekregen. Het bijzondere daaraan was dat ze de eitjes niet in het blok hebben gelegd maar op de bodem van de kooi - direct onder het blok. (blok hing ca. 6 cm boven de bodem.)

Sindsdien nog wel pogingen gedaan. De eitjes hebben ze de afgelopen twee jaar wel in het blok gelegd, maar ze waren niet bevrucht  => er kwam in ieder geval niets uit. En vorig jaar hadden ze wel één jonkie, maar die voerden ze niet.

Nu waren ze toch weer zo druk aan het paren dat ik het blok maar weer in de kooi heb gehangen (op zijn vaste plek..). De afgelopen weken zaten ze ook vaak op en in het blok. Nu heeft het vrouwtje zojuist haar eerste eitje van dit jaar gelegd - midden op de bodem van de kooi. Zij zit vooral nog even bij te komen op een stok bovenin de kooi. Maar het mannetje is wel al een paar keer bij het ei wezen kijken.

Wat adviseren jullie?
Afwachten of ze weer op de bodem gaan broeden?
Kijken waar ze het volgende eitje leggen?
Of toch verplaatsen naar het blok?

(oh ja, ik heb zo'n zeskantig verticaal blok. De voorkant laat ik eruit, anders gaan ze er niet in en dit belemmert hen niet in hun broedlust - ze staan op een hele rustige plek. Ik heb geen nestmateriaal op de bodem van het blok - zit wel een uitholling in. Op de bodem van de kooi liggen houtsnippers).

Ik hoop dat jullie snel reageren!

groetjes,

Miranda, Punk en Beebob

Anke

Hoi,
Ik zou het eitje in het blok leggen.
Hopelijk snapt de pop dan dat ze de andere eitjes ook  in het blok moet leggen.
Groetjes Anke





Klik op de foto om mijn dagboekje te lezen...Kijk ook eens op de website van de Santpoortsevalkjes

Zyra

Ik zou ook het eitje verplaatsen het blok in, en dan op de bodem van het blok ook wat houtsnippers leggen (ik gebruik zaagsel, maar houtsnippers kan ook) misschien dat ze daarom niet in het blok wilt?