16 mei 2025, 05:10:02

vraag over gedrag

Gestart door Suzanne3007, 12 november 2008, 12:12:37

« vorige - volgende »

Suzanne3007

Beste mede vogelliefhebbers,

Ik heb een verzoekje of jullie mij iets wijzer kunnen maken. Ik heb 2 valkjes Rox en Dex. Rox is nu flink in de rui, maar aan Dex merk ik niks.

Dex is wel enorm aanhankelijk. helemaal bij mij. Hij roept me steeds en als ik voor de kooi sta is het goed. Dat doe ik nu niet meer omdat ik hem niet zijn zin wil geven. Nou is hij ook vaak achter in zijn keel aan het rochelen en schudt hard met zijn kop op en neer. Dit doet hij ook als hij bij me zit.

Weten jullie wat dat is?


Anke

Hoi,
Ik denk dat hij bedelt :)
Groetjes Anke




Klik op de foto om mijn dagboekje te lezen...Kijk ook eens op de website van de Santpoortsevalkjes

Sanna

Klinkt mij ook als bedelen in de oren. Is hij op pap grootgebracht? Dat kan verklaren waarom hij wat later met de rui is en dat hij zo aanhankelijk is.

Groetjes, Sanna

Suzanne3007

bedankt voor jullie reactie. Ze zijn allebei uit hetzelfde nest en allebei inderdaad met pap grootgebracht.

Wat kan ik het beste doen als hij dat doet? Ze hebben voldoende eten en drinken in hun kooi.

Daarnaast heb ik nog een vraag. Rox en Dex moeten niks van fruit weten. Hoe kan ik ze dat toch leren eten? Ben bang dat ze zo veel voedingsstoffen missen.

Alvast weer bedankt voor jullie reactie.

Sanna

Hoi Suzanne,

Het bedelen moet je gewoon negeren, dat gaat vanzelf over. Fruit eten komt nog wel een keer. Meestal vinden ze nieuwe dingen errug interessant als ze het jóu zien eten, dán willen ze het graag hebben ;D. Nu is voorlopig het belangrijkste dat ze goed van hun zaadjes eten. In de loop der tijd leren ze vanzelf wel steeds meer lekker te vinden.

Groetjes, Sanna