6 mei 2025, 20:40:46

3 moeilijke dingen, bij aanschaf..

Gestart door Blackfox, 18 februari 2008, 21:52:09

« vorige - volgende »

Blackfox

Ik wil een (of 2) valkje(s) kopen..
maar nu vind ik het moeilijk om te kiezen, 1 of 2..
ik heb alle voor en nadelen gelezen in een topic hier, en ook uitgeprint,
ik wil zowieso, als ik er 2 neem dan wel van het zelfde geslacht..
dus wat zou ik moeten doen..

en nu 2:
ik heb thuis 3 honden,,
een west highland white terrier, en 2 cairn terriers..
maar nu is mijn vraag(ja je weet het waarschijnlijk al)
kan ik hier wel een of 2 valkjes bij nemen,,
ik heb hiervoor een hamster gehad, en daar konden ze goed mee overweg(mijn hamster was een vriend van een van de cairn teriers.)

en nu 3:
dit is denk ik een wat moeilijkere vraag..
als ik heb net heb, zou ik dan de vleugeltjes wieken of niet..
ik ben zowieso van plan om dat, als ie wat ouder is niet meer te doen.. maar is het in het begin niet verstandig om dat te doen????


Rianne

Wil je wat meer  rust in huis zou ik 2 popjes nemen. Vind je wat druk gefluit niet zo erg en vind je het leuk om ze deuntjes te leren, kun je 2 mannen nemen. Een man en een pop is natuurlijk het leukst, komen er eitjes, vervang je die door 2 nepeitjes. En wil je een keer jongen, doe je dat niet :)

Honden willen wel eens happen naar een valkje als die bijv langs komt vliegen of als ze denken dat ze er mee kunnen spelen. Een valkje overleeft zoiets meestal niet. De honden apart zetten als de valkjes los zijn is dan het beste. Dan kun je ze ook 1 voor 1 bij de valkjes halen om er aan te laten wennen en zien hoe ze er op reageren.

Om wat voor reden zou je ze willen kortwieken? Als je de gordijnen dicht doet kunnen ze al niet tegen het raam vliegen. Mee naar buiten nemen raad ik af, ik vind een valkje daar te klein voor.

Blackfox

bedankt voor je reactie =]
kijk ik zou er het liefst een willen, maar dan ben ik weer bang dat hij zich ongelukkig voelt,
ik ben berijd hem zoveel als ik kan aandacht te geven,,
maar een kennis zij ook al:
neem er eerst eentje, kijk eerst hoe dat gaat, dan pak je er eentje bij, als maatje..
dus dat kan natuurlijk ook,
en over mijn honden, ja dat is wel een goed idee, om ze 1 voor 1 te laten komen, maar voor een hond ben ik zowieso niet bang, dat is een dierenvriend, maar de andere 2  weet ik nog niet zo net..

Nick_66

Wij zitten met hetzelfde dillema. 1 of 2 valkjes. Moeilijke keuze. Overdag zijn we allebei aan het werk en dus is het zielig als zo'n diertje alleen zit. Onze helaas overleden valkje (man) was altijd alleen en dat ging eigenlijk heel goed. Hij was er aan gewend. Zodra wij thuis kwamen, ging de kooi open en kreeg die de volle aandacht.  Twee mannetjes kan leuk zijn, maar het kan blijkbaar ook botsen. Ik vind dat wel een risico.

In ieder geval, wij zijn er voorlopig nog niet uit wat we gaan doen.

Ivy

Hoi.
Ook twee mannetjes kunnen goed samen - naar mijn mening is het meer afhankelijk van de karakters van de valkjes dan van hun geslacht. Niet elke man+pop verdragen elkaar goed, dus ook deze combi is geen garantie voor succes. Wel zou dit zeker mijn voorkeur hebben, het voelt iets natuurlijker aan.

Om eerst eentje te nemen en deze volledig tam te maken - daar is niets mis mee. Na een paar maanden zou je dan de tweede valkje kunnen nemen.

Ik zou geen valkje alleen houden. Ook al heeft hij veel aandacht van mens - mens kan nooit een soortgenoot vervangen.

Succes met de beslissing!
Ivana




Mischka&Brokkie, Jelle&Jessie, Sammy&Joepie, Leia&Bobby, Makker&Nicky & Moppie

kimmie

Citaat van: Nick_66 op 19 februari 2008, 22:47:44
Wij zitten met hetzelfde dillema. 1 of 2 valkjes. Moeilijke keuze. Overdag zijn we allebei aan het werk en dus is het zielig als zo'n diertje alleen zit. Onze helaas overleden valkje (man) was altijd alleen en dat ging eigenlijk heel goed. Hij was er aan gewend. Zodra wij thuis kwamen, ging de kooi open en kreeg die de volle aandacht.  Twee mannetjes kan leuk zijn, maar het kan blijkbaar ook botsen. Ik vind dat wel een risico.

In ieder geval, wij zijn er voorlopig nog niet uit wat we gaan doen.


Je kan ook eventueel 2 broertjes of zusjes uit het zelfde nest nemen...
Die kennen elkaar al...

Veel succes met het maken van jullie keuze...
Groetjes Kim, Karel en Lady