## Binky's friends deel 2. ## ** 01-10-2006 t/m 01-10-2008 **

Gestart door Caroline, 1 oktober 2006, 00:01:44

« vorige - volgende »

Rob S


Anja


Agnes


Groetjes van Agnes en de Veluwse valkjes.

*Petra*

Hoi Caroline,

Proficiat met je tweede donsje!
Jammer van de andere eitjes, maar misschien maar beter om te kijken nu wat je WEL hebt, in ieder geval je 2 donsjes!! Succes!! 

Groeten Petra


Jonge tamme valkjes zoeken goed huisje !

Caroline



Ik heb het vermoeden dat of Eros of Chica, kleine Boyke bijten, hij had vandaag allemaal wondjes. De rotzakken.

Ik kijk het nog 1 dagje aan en leg hem dan bij Pablo & Coco, ik kan niet toestaan dat ze er gewoon gaten in zitten te bijten, echt steeds 2 wondjes, van de boven en de ondersnavel.
En hij is vandaag pas 8 dagen, dus veel te jong om te gaan handvoeren.

Ik heb nog een paar leuke foto's met de kids, die durven beide geen valkjes vast te houden, nu mogen ze elke dag eventjes Boy in hun handjes houden. Vandaag durfde Thomas ook voor het eerst.

Je ziet op de foto wat witte poeder, dit is meel, op zijn koppetje zaten 2 puntjes die nog bloedde, daarop heb ik wat meel gedaan om het broeden te stelpen. Je ziet ook op de foto's de wondjes.


Die koppetjes spreken boekdelen.






Gemeen hè, het is zo'n lieffie.


Thomas zegt: "Het kiekelt!!"

Verder nog geen nieuw donsje maar het eitje piept als de beste.

Allemaal weer bedankt voor de leuke reacties en het meeleven.

Ik hou jullie weer op de hoogte van de (piep)eitjes en natuurlijk de donsjes (die hopelijk nog komen). 

Groetjes



Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

Angel_Rob

Achossie arm ding  :(
Hopen dat ze het niet nog een keer doen

Wat een schetige foto's  :D

:-* :-*
Liefs Angèl en Damian


carco

Raar dat de ouders lijken te pikken.
Maar het ziet er inderdaad als een flinke wond uit: zielepoot :-\
Spannend hoor wat het andere piepei gaat doen.

Groetjes: Caroline.
Klik op het plaatje voor onze site!




Caroline



Ik heb op een ander forum, de tip gekregen van Nel en Kirsten om Boyke pap bij te gaan voeren, omdat hij niet bedelt happen de ouders hem om hem te poren dit wel te gaan doen, zonder dat hij bedelt kunnen zij hem niet voeren. Ze willen hem dus niet bewust pijn doen.

Dus om 11 uur heeft hij een 1 ml. spuitje NutriBird A21 aangevuld met druivensuiker gekregen, om aan te sterken zodat hij goed gaat bedelen.

Ik hoefde hem niet te dwingen, hij nam ieder hapje gewillig, welliswaar zonder te bedelen.

Overleggen naar het andere koppel durfde ik nu ook niet, stel dat ze hem afstoten, dan ligt hij de hele nacht koud, nu verwarmt zijn moeder hem in ieder geval nog, en beide ouders hebben hem net ook nog een beetje gevoerd.

Ik kijk het gewoon even aan, en help hem mocht het nodig zijn.  ;)

Trusten!!



Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

*Yvon

Hoi hoi

CitaatIk heb op een ander forum, de tip gekregen van Nel en Kirsten om Boyke pap bij te gaan voeren, omdat hij niet bedelt happen de ouders hem om hem te poren dit wel te gaan doen, zonder dat hij bedelt kunnen zij hem niet voeren. Ze willen hem dus niet bewust pijn doen.

Maar dan vraag ik me af,als jij hem ook een papje geeft,heeft hij dan nog een reden om te bedelen?
Dan heeft hij toch al voeding gehad en niet echt honger meer?
Is het dan niet beter om alleen druivensuiker met water te  geven ??
Tis maar een vraagje hoor.  ;) :D
Ik weet  het niet...

Groetjes Yvon[/color]

Klik op de foto en zie onze site.
Ons dagboekje is 
< hier >

Inger m

Hoi,
Dat wat Yvon zegt, daar zit ook wel wat in.

Maar het is toch niet goed als een jong sowieso niet bedelt. ieder jong heeft behoefte aan voedsel. Als een jong om een bepaalde reden niet bedelt, kan daar ook een oorzaak voor zijn.

Probeer de ouders ook veel rust te geven. Ik zie dat je ze al vrij jong uit de nestkast neemt. Vooral voor jonge oudervogels (eerste nest) kan dit ongemerkt stress geven. Ik heb valkparkieten gehad, die hun jongen na verstoring idd verwonden. Met name bij grotere soorten komt dit gedrag ook voor. Het kan geen kwaad om de jongen met rust te laten.

Nb. Bij papegaaienjongen hebben ze gekeken naar het effect van oppakken. Hoewel ze er uiteindelijk tam van kunnen worden, geeft het oppakken in eerste instantie vooral stress bij de jongen. Bedenk dat vogels normaal gesproken in de nestkast nauwelijks extra prikkels van buitenaf krijgen en gewoon steeds liggen te wachten op de ouders en het voedsel. Ze moeten hun energie immers steken in de groei.

Succes!

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

Angel_Rob

Zit inderdaad wat in, maar ik denk dat het inderdaad beter is om bij te voeren anders is ie dadelijk nog minder op gewicht
Ik hoop dat ie snel helemaal op knapt en dat ie een mooie vogel mag worden  :D Maar dat komt vast helemaal goed bij jou  ;)

:-*
Liefs Angèl en Damian


Caroline



Eros & Chica, eerste ronde, 1 donsje,
nog 4 bevruchte eitjes, waarschijnlijk afgestorven.






Donsje 1 = 15 januari geboren = ♂ = (bonte) witmasker

Hoi Yvon, Inger en Angèl, bedankt voor jullie tips.

Wat betreft het eten, ik moest iets. Het is niet dat hij niet heeft gebedeld, hij werd alleen zo slecht gevoerd dat hij steeds zwakker werd en daardoor niet meer kon bedelen. Volgens schema's moest hij gisteren tussen de 30-35 gram wegen, dag 8 en hij woog 12 gram en vanmorgen trouwens nog steeds. Ma ligt er de hele dag bovenop, eigenlijk te broeden op de 4 andere eitjes die ze al hebben laten afsterven en Boy krijgt af en toe een hapje, net genoeg om te blijven leven maar te weinig om te groeien.

Ik kon 3 dingen doen, hem pap bij gaan voeren zodat hij weer sterker wordt om te bedelen bij zijn ouders, overleggen bij het andere koppel maar die hebben zelf nu net 2 dagen een donsje en zijn ook onervaren, dit is misschien een optie voor later maar eerst even kijken of zijn eigen ouders het weer gaan oppakken leek mij beter, en de derde optie was gewoon niks doen en gezien zijn achterstand had hij dan eind van de week niet meer gehaald. Ik heb dus gekozen om hem te helpen.

Ik weet dat dit niet de keuze van iedereen is, ik heb vroeger met de kanaries ook natuurbroed gedaan en Pablo & Coco laat ik ook zelf aanmodderen maar ik heb het bij Eros en Chica nu een week aangekeken, ze hebben al 4 eitjes in een laat stadium laten afsterven en kan het niet over mijn hart verkrijgen om dit kleintje ook dood te laten gaan als ik hem kan helpen. Het is vanaf het begin een sterk, levendig donsje, wat heel erg hard heeft gebedeld maar hij is nu moegestreden om een hapje eten te krijgen van zijn ouders.

Hij heeft net zijn tweede maaltijd van mij gekregen, zodra hij bij me zat en het spuitje voelde aan zijn bekkie,  begon hij te bedelen en deed zelf eten, het is dus geen dwangvoeren wat ik doe. Na zijn maaltijd woog hij 14 gram.

Hier een paar foto's.




Deze foto's zijn na zijn pap gemaakt vanmorgen, hij zit tijdens het pappen op een warmwaterkruik in een schaap van teddystof, lekker warm dus.




Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

Caroline





Pablo & Coco, tweede ronde,
2 donsjes, 1 afgestorven eitje,
nog 3 bevruchtte eitjes.






Ei 1 = 01 januari = bevrucht = 19 januari uitgeteld = afgestorven.
Ei 2 = 03 januari =  21 januari geboren =  ♂ of ♀ = (bonte) witmasker cinnamon (gepareld)
Ei 3 = 05 januari =  23 januari geboren =  ♂ of ♀ = (bonte) witmasker cinnamon (gepareld)
Ei 4 = 07 januari = bevrucht = 25 januari uitgeteld = piepei.
Ei 5 = 09 januari = bevrucht = 27 januari uitgeteld.
Ei 6 = 11 januari = bevrucht = 29 januari uitgeteld.


Donsje 2 is geboren, ook een witmaskertje, een (bonte) witmasker cinnamon (gepareld) man of pop. Hij was vanmorgen nog nat toen ik hem vond, beide ouders zitten de hele dag in het blok en ik hoor regelmatig voedergeluiden, donsje 1 woog vanmorgen 8 gram.

De nieuwe foto's van vandaag van de 2 witte donsjes van Pablo & Coco.




Coco met jonkie 1.

Ik hou jullie weer op de hoogte van de (piep)eitjes en natuurlijk de donsjes (die hopelijk nog komen). 

Groetjes





Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

Anja

Hoi Caroline,

Gefeliciteerd met het derde donsje.
Wat een super mooie foto's. De uitdrukkingen op de gezichten van je kinderen. Onbetaalbaar.
Ik hoop dat het goed komt met Boyke.

Groetjes Anja

Agnes


Groetjes van Agnes en de Veluwse valkjes.