6 mei 2025, 15:36:47

van 1 naar 3

Gestart door bloem9080, 8 oktober 2006, 13:08:00

« vorige - volgende »

bloem9080

hallo allemaal

ik had al 1 valkje en heb er vandaag 2 bij gehaald, nu heb ik 2 vrouwen en 1 man,

de vrouwen heb ik op de nieuw ingerichte kooi gezet en dat gaat prima, maar de man zit nu beide vrouwen te bijten en weg te jagen.

kan ik hem beter even apart laten en de vrouwen al lekker samen zetten of wordt hij dan nog bozer omdat hij zn vrouwtje mist?

ze zijn allemaal van de leefdtijd 6 a 7 maanden dus mischien dat ook wat puper problemen zijn of hebben valkjes dit niet?

ik wil graag een tip hebben dan kan ik hier verder met koppelen ;)

p.s. ik weet dat je ze mischien beter met 2 kooien kan laten wennen maar ik heb 1 mooie kooi en 1 kleine en hoop ze dus vanavond samen te hebben. ik heb ze op de kooi aan mekaar laten wennen

groetjes bloem binkie en nieuwe kuifje en micky.

ze hebben geen ziektes enz. dus daarvoor hoeven ze niet apart.

Anja

Hallo,

Een tip over koppelen heb ik niet want daar heb ik geen ervaring mee.

Wat ik je wel kan vertellen is dat het heel verstandig is dat je de nieuwe valkjes wel apart kan zetten. Dit is ook voor het wennen. Je kan de kooien naast elkaar zetten zodat ze elkaar wel zien.
Het gedrag van je man komt omdat hij eerst alleen zat en nu komen er in zijn kooi 2 bij.
Om dat te voorkomen zou je de inrichting van de kooi kunnen veranderen zodat het voor alle 3 nieuw is.

Valkjes kunnen zeker wel puber problemen hebben.

Groetjes Anja

bloem9080

ik had een vrouwtje en daar is een koppel bij gekomen.

ik heb ze nu 15 min samen in de kooi die inderdaad opnieuw was ingericht en lijkt goed te gaan. zitten lekker rustig te eten.

toch bedankt voor je tip is altijd even afwachten hoe zoiets gaat

Anja


Blij te horen dat het goed gaat.

Mocht je nog vragen hebben dan stel ze maar gerust.

Groetjes anja

angelina

Hoi,

Als ik het goed begrijp heb je er nog een pop en een man bijgekocht?
Maar waarom geen quarantaine periode?
Niemand kan je de zekerheid geven dat ze niks onder de leden hebben. Voor het zelfde geld hebben ze dat wel en wordt jouw eerste valkje daardoor ziek.
Dat je ze snel wil laten wennen aan elkaar kan ik in komen maar je kan beter voorkomen dan genezen.
Er staat genoeg over quarantaine op deze site.
Lees er eens over. Misschien toch niet zo'n gek idee ze even een paar weekjes in een andere ruimte te zetten totdat je zeker weet dat ze niet ziek zijn.
Bovendien kan je ze op die manier ook eerst eens goeed aan jou laten wennen wat ook weer voordelig kan werken.

Greetz Angelique

Love birdies

bloem9080

hallo

ik gene van wie ik ze heb heeft ze kort daarvoor mee naar de dierenarts genomen omdat hun een papagaai kregen.

ze zitten nu al vanaf eerste moment samen en gaat nog steeds erg goed.

toch bedankt voor de tip

bloem