19 juli 2025, 11:23:16

De Valkjes van Irene.

Gestart door imv, 25 augustus 2005, 20:36:03

« vorige - volgende »

caro

Hoi Irene,

Ik wil jullie veel sterke wensen.


Groetjes

Caro
Hobbykwekerij " Het Valkjesparadijs "



http://members.lycos.nl/hetvalkjesparadijs/

Caroline

Jeetje, wanneer houdt dit een op!!!!

Arme Róbin.  :'( :'(

Heel veel sterkte!!!

Liefs Caroline
Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

*Yvon

Hoi

Tis toch ook niet te geloven.  :'( :'(
Wat een pech jullie hebben.
Ik weet gewoon niet wat ik moet zeggen.
Vind het zo erg voor jullie allemaal.
Had je ook aan de da gevraagd of het niet besmettelijk was?
Moet er niet aan denken........

Heel veel sterkte !!

groetjes Yvon

Klik op de foto en zie onze site.
Ons dagboekje is 
< hier >

imv

Hoi Yvon,
Ja, het is besmettelijk. Waarschijnlijk is het coccidiose geweest, een parasitaire darminfectie.
Dit is de meest voorkomende doodsoorzaak bij jonge konijntjes omdat hierbij de darmflora nog niet volgroeid is.
Het is besmettelijk via de ontlasting van het besmette konijn.
Volwassen konijnen hebben geen last meer van deze infectie omdat hun darmen volgroeid zijn.

Toch maak ik me wel zorgen om Kiko. Hij heeft ook helemaal niets gegeten. Ik heb hem wel zien drinken. Vanmiddag heb ik hem even uit het hok gehaald en aan Bambi laten zien. Hij wilde meteen tegen Bambi aan gaan liggen  :'( :-*

Róbin heeft Reggie alweer naar beneden gebracht..ze is bang dat Reggie wat mankeert  :-\. Dus die houdt mij nu even gezelschap  ;) Straks neem ik Reggie weer mee naar boven en is Róbin wat meer gerustgesteld (hoop ik)

Morgenochtend ga ik een nieuw konijntje halen. Deze krijgt uit voorzorg een ABkuur om de bacterie in de darmen te doden. Dan gaan de konijnen ook weer een tijdje naar binnen...
We zullen zien. Nu snel Reggie even zoeken, die heeft zich onder de bank verstopt :$

Groetjes,
Irene

*Yvon

Hoi hoi

Ga je weer bij de kweker?
Ik weet niet of je het wat lijkt,maar misschien kan je er 1 bij een opvang halen?
Ik heb wel een paar sites voor je.
Laat het me maar weten als je wilt.
Suc6 en sterkte.
Kan het me wel voorstellen dat Robin beetje bang is,of is er echt iets met Reggie?

groetjes Yvon

Klik op de foto en zie onze site.
Ons dagboekje is 
< hier >

imv

Hoi Yvon,
Nee, Reggie mankeert niets. Maar ze gedraagt zich natuurlijk wat anders dan een valkje.. en Róbin vertrouwt helemaal niets meer. 

Ik krijg van de fokker een nieuw konijntje die meteen een abkuur krijgt. Opvang heb ik ook aan gedacht, maar ik weet dat Róbin zó verliefd wordt op zo'n heel klein jonkie...Diverse sites van opvang had ik vóór Bambi al van Kirsten gehad. Er zitten echt lieverds bij.
Dus toch maar weer bij de fokker proberen. En dan duimen...


Ik ga nu Róbin zo ver zien te krijgen dat ze de taxi straks instapt.. ik voorzie drama  :'( :-\

groetjes,
Irene

Inger m

Hoi,
Ik heb zojuist het stukje gelezen over het konijn. Als je een konijn preventief een AB kuur geeft doodt je juist alle goede damflora. Een konijn is afhankelijk van een goede darmflora, omdat deze bacterien de vertering ondersteunen. AB is daardoor juist eerder funest bij konijnen dan gezond.

Bij coccidiose praat je niet over bacterien, maar eencellige parasieten. Tegen de coccidien (zo heten ze) helpt AB helemaal niet, maar zul je een anti-coccidiose middel moeten geven. Voor konijnen wordt ondermeer Toltrazuril Drops gegeven. Vraag de dierenarts om advies. Laat je niet afschepen met AB (zoals TS-preparaten).

Hoe oud zijn de konijntjes? De beste leeftijd is 8-9 weken of ouder. Helaas worden ze vaker te jong dan te oud verkocht.
Volwassen konijnen kunnen ook coccidiose krijgen, maar zijn er in het algemeen veel minder gevoelig voor.

Zelf zou ik dus geen AB kuur geven, maar het juiste middel tegen coccidiose. Een mestonderzoek zou ook te overwegen zijn, omdat je natuurlijk niet 100% zeker bent van de coccidiose.

Ik denk dat je met een preventieve AB kuur meer kapot maakt, dan dat je er goed aan doet.

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

carco

Citaat van: Inger m op 23 augustus 2006, 07:28:08
Hoi,


Bij coccidiose praat je niet over bacterien, maar eencellige parasieten. Tegen de coccidien (zo heten ze) helpt AB helemaal niet, maar zul je een anti-coccidiose middel moeten geven. Voor konijnen wordt ondermeer Toltrazuril Drops gegeven. Vraag de dierenarts om advies. Laat je niet afschepen met AB (zoals TS-preparaten).





gr Inger


Dit is ook het middel dat gegeven werd, is dat ok niet preventief te geven dan??

Groetjes: Caroline.

Klik op het plaatje voor onze site!




Caroline

Heel veel sterkte, hopelijk gaat het een beetje met Róbin.

Liefs Caroline
Pablo, Rocky, Noa, Coco, Eros, Diégah, Amor, Perle, Ricky, Kouros,
Princess, Armani, J´adore, JOOP! Queenie, Van Gils, Giorgio,
Jim, Anaïs, Naomi, Dior, Jasmijn, Vlinder, Ashley, Juicy, Tommy,
Isabella, Azzaro, Lilly, Zara, Valentino, Dolce & Violet.


Regelmatig jongen.



KLIK op foto.

imv

Hoi Inger,
Bedankt voor je reactie.
Bambi heeft inderdaad Toltrazuril Drops gekregen. En die moet ik (volgens de dierenarts) ook aan het nieuwe konijntje geven. Is dat dan toch wel goed?

Groetjes,
Irene

hoi Caroline, we hebben dezelfde gedachten.. ;)

Inger m

Hoi,
Ja, dat kun je wel geven, maar je het het over AB en dat is iets anders. Verder keutels dagelijks verwijderen. Deze zijn niet direct besmettelijk, want de coccidien hebben een rijpingsproces. Als je de keutels dagelijks verwijderd en natte plekken in het hok voorkomt, dan verminder je de besmettingsdruk sterk. Coccisien houden nl. van natte, warme plekken. Verder is het heel belangrijk dat het konijn niet te jong wordt verkocht. Hoe jonger, hoe minder weerstand.

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

imv

Dank je wel Inger !  :-*

We hebben vanmorgen een nieuw konijntje gehaald. Ze is 8 weken oud. Het is een vrouwtje en ze heet Laila en is een lichtgekleurd, héél nieuwsgierig hangoortje. (foto volgt). Koppeling met Kiko was wederom geen probleem

Róbin is niet naar school gegaan. Ze was echt zó verdrietig dat ik haar echt de taxi niet inkreeg. De juf begreep het gelukkig helemaal. Ze is meegegaan om toch zelf een konijntje uit te zoeken en is gelukkig weer blij.

Denk je dat we Kiko ook uit voorzorg Toltrazuril moeten geven?
Laat het nu please please goedgaan... toen we thuiskwamen zag ik wel dat Laila 2 vuile oogjes heeft  :-\ Bambi had dat ook af en toe (beetje slaap in de hoeken).. kan dat kwaad?

Groetjes,
IRene

Inger m

Hoi,
Er zijn meerdere opties hoe jullie vorige nijntje aan coccidiose is gekomen. Het kan zijn dat ze al bij de fokker is besmet. Door de stress wordt de weerstand verlaagd en hebben de coccidien een betere kans, waardoor het konijntje uiteindelijk ziek wordt. Coccidien beschadigen de darmen (darmwand) en zorgen vaak voor een bloederige of slijmerige ontlasting.

Daarnaast kan het ook zijn dat jullie volwassen konijn is besmet. Dit dier kan hiermee leven en heeft een voldoende sterk immuunsysteem. Het jonge konijntje (met verlaagde weerstand) kan hierdoor uiteindelijk besmet raken en ziek worden.

Optie 1 (besmet bij fokker) is best waarschijnlijk, omdat coccidiose regelmatig voorkomt en moeilijk is weg te krijgen uit de omgeving. Hoe zag het eruit bij de fokker? Schone, droge hokken met veel ruimte? Of kon het net door de beugel. Dit soort factoren zijn ook belangrijk om rekening mee te houden.

Optie 2 (besmet door volwassen konijn) is eveneens mogelijk. Er is ook wat voor te zeggen om ze eerst een week of twee apart te houden, zodat het jonge konijn de tijd heeft om te wennen. Verder is het lastig om de omgeving vrij te krijgen van coccidien, omdat ze buiten het dier vrij goed in leven blijven. Een plastic hok is makkelijker schoon te maken dan een houten hok.

Ik heb onlangs twee jonge konijnen gekocht. Deze hebben zeker anderhalve week apart gezeten. Met name om ze zeer geleidelijk over te wennen op ander voer. Daarvoor het ik voer meegekregen van de fokker (erg belangrijk!) en langzamerhand ook op groenvoer gezet.

Het vuil in de ogen kan wijzen op infectie. Bij een ziek dier zie je vaak vuil in de oogjes, omdat ze hun ogen niet goed meer schoonmaken. Het is in iedergeval iets om zeer goed in de gaten te houden. Een gezond dier heeft in het algemeen schone oogjes. Niet gelijk zorgen maken...het dier is net verhuisd.

En om antwoord te geven op je vraag: Ja, ik zou het konijn wel Toltrazuril geven. Coccidiose kan een zeer snel verloop hebben.

gr Inger
Lots of people talk to animals. Not very many listen, though. That's the
problem.

imv


imv

Ehhh...
Ik wil het buitenhok zo goed mogelijk desinfecteren (de konijnen zitten nu in een kooi in onze huiskamer)..
Is dettol genoeg of weet iemand een beter middel om paracieten te doden?

Groetjes,
Irene