19 juni 2025, 11:55:27

verstoten valkje

Gestart door lady, 17 augustus 2006, 15:42:30

« vorige - volgende »

lady

17 augustus 2006, 15:42:30 Last Edit: 17 augustus 2006, 16:08:53 by lady
hallo ik heb een jong valkje het is verstoten door de moeder ,het zit zo .mijn valk heb een paar keer eitjes gelegen ,maar verder niets mee gedaan ,ze leg ze niet in het broedhok ,ook niet in een schaal maar gewoon op de grond.nu op de dag dat mijn broer werd begraven, heb ze maar 1 ei gelegt en ging er niet vanaf,nu is er een jong geboren .de ouders deden er niets mee en vanaf de eerste dag geef ik hem of haar zelf te eten met nutribird.
het is nu 11 dagen en heb een groei achterstand denk ik het weegt nu 12 gram en heb nog geen veertjes alleen wat dons .ik doe erg mijn best en je ziet wel dat ze groeit ookal gaat dit langzaam nu wil ik weten heb dit jong een kans of is het valse hoop voor mij
groetjes lady

Riny

Hoy Lady
Je jonkie kan best heel erg goed er door heen komen, maar de kans bestaat ook nog dat hij of zij met 5 weken alsnog overlijdt.
Dat heeft dan vaak te maken met het feit dat het jonkie essentiele voedingsstoffen mist, die in geen enkel handopfokvoer zitten.
Deze voedingsstoffen kunnen ze alleen door de ouders krijgen.
Vaak is het ook nog zo, dat de ouders aanvoelen dat er iets met het jong niet in orde is, en het daarom niet voeden.
Het klinkt heel erg hard wat ik nu zeg, maar door ervaringen die ik opgedaan heb met handopfok ,grijp ik niet in onder de 14 dagen.
Denk niet dat ik er ongevoelig voor ben , want ik vindt het vreselijk moeilijk, om de natuur dan zijn gang te laten gaan.
Als je nog meer vragen hebt ,ik help je graag verder.
Groetjes Riny :D

trienke

Hoi lady

Hoevaak voer je hem? en hoeveel? 12 gram vind ik zelf weinig.

Groetjes Trienke

Lin

als een valkje 12 gram weegt met 11 dagen. dan kan je er beter niet vanuit gaan dat het overleeft.


Volg onze kwekerij ook op Facebook (klik op Like)

lady

nu weegt mijn valkje 14 gram,ik geef hem om de 4uur eten .
hij krijg dan tussen de 4 en 6 ml .het is een drukte maker en heb moeite om hem in de hand te houden.
ook zijn sinds vandaag zijn ogen een beetje open ,ik geef de moed niet op en hoop zolang voor hem te zorgen.wel lijkt het erop dat hij iets aan zijn pootje heb ,maar dat is weer voor latere zorg niet dan.ik hou jullie op de hoogte als jullie dat leuk vinden
groetjes lady

Lin

Geef je valkje maar om de twee uur en dan iets minder 2 cc/ml bijvoorbeeld.


Volg onze kwekerij ook op Facebook (klik op Like)

lady

mijn valkje weegt nu 21gram ,na ondekt te hebben dat het de verkeerde voer heb gehad ben ik blij dat hij het zo goed doet.ik heb op aanraden mijn valkje om de twee uur eten gegeven 2ml maar daar kwam weinig van terecht.hij wil niet wakker worden,dus geef ik hem maar weer om de 4 uur en daar doet hij het goed op,ook moet ik hem soms nog wakker maken,en wil hij maar 1of 2 ml maar hij groeit en dat is het voornaamste.
maar hoeveel mag hij nu hebben en waneer moet ik het gaan afbouwen.
zoals je leest ben ik een leek op dit gebied dus vraag ik het maar even .ik hoop dat het zo goed gaat ik heb hem vanacht voor het eerst niet gevoed en hij kwam pas vanochtend om 7 uur en heb toen 5 ml gegeten.mvg lady

M.

wat voerde je en wat geef je nu?

Ikzelf voerde nutribird a21 waar de jongen het hier heel goed op deden.

Hier ergens boven in de lijst van dit onderwerp staat een tabel met daarin welke hoeveelheden en hoevaak te voeren bij bepaalde leeftijden. Misschien heb je daar wat aan?

Het is voor mij alweer even geleden dat ik de kleintjes hoefde te voeren en die van mij waren al wat groter dus ik weet t zo niet meer. Dat zou ik op moeten zoeken.

lady

hallo m
ik zelf was op vakantie ,dus heb mijn dochter het eerst gevoed.
die heb bij pets need voeding gehaald voor een pas geboren valkje.dat is een dierenzaak in delft .ze had babyvoeding voor lorie,s dat had ze nodig volgens de verkoopster.
mijn dochter( net zo,n leek als ik) dacht hier goed aan te doen .nu heb ik in den haag nutribird a21gehaald en ik moet zeggen dat dit heel anders is dit is veel voedzamer dan die andere voeding.
nu moet ik het om de 4 uur wakker maken om te eten ,maar hoop doet leven TOCH ::) ::)


Lin

ik zou persoonlijk om de twee uur geven zoveel als hij mag. Want dat is vrij weinig wat je dan nu op een dag geeft. 2x op een dag is dat dus dan? als je valkje zoveel slaapt dat je hem echt moet wakker maken elke keer dan lijkt hij mij verzwakt. ALs je nu vaker geeft en snachts niet dat is handiger dan kan hij ook meer opnemen.


Volg onze kwekerij ook op Facebook (klik op Like)

lady

hallo allemaal
mijn valkje weegt nu 27 gram ,het is nog veel te weinig.
ik heb het eerst weer om de 2 uur geprobeert,maar nee geen trek .toen om de drie uur en ook dat wil ze niet zo graag .moet ik nu om de 3,5uur of om de 4 uur doen .ook raakt haar krop niet leeg en ik ben bang dat het dalijk kropverzuring zal krijgen.verder is het een heel druk baasje ,de groei van de veren gaat ook goed ,alleen denk ik dat ze vreemde pootjes heb en dit de reden is dat pa en ma haar/hem links lieten liggen .ze reageert ook als je er tegen praat dan is het net alsof ze je aankijkt.moet ik gewoon doorgaan met om de drie uur eten geven en dan krijg het 3ml maar het knoeit aardig met eten dus eet het ongeveer 2.5ml hoop dat ik goed bezig bent en wil jullie ook nog even hartelijk bedanken dat ik met mijn vragen bij jullie terecht kan groetjes lady

Riny

Hoy Lady
Op zich is het een goed teken dat je valkje aan komt.
Overdag hoeft het kropje niet helemaal leeg te zijn voor je gaat voeden.
Ik gebruik altijd de nacht om de krop helemaal te laten legen.
''s morgens moet het kropje helemaal leeg zijn,anders geef je alleen water met druivesuiker.
Als het kropje dan helemaal leeg is, de eerste papvoeding.
Overdag zie je zelf wel welke tijd het beste tussen de voedingen kan zitten, maximaal 4 uur.
Zou je misschien een foto van de pootjes kunnen plaatsen ?
Groetjes Riny :D

lady

25 augustus 2006, 20:24:25 #12 Last Edit: 25 augustus 2006, 20:33:50 by lady
Riny zal even 2 foto's plaatsen van het valkje.

Die ene foto is denk erg slecht gemaakt maar misschien kunnen jullie zien dat de pootjes van het valkje erg verschillend zijn, dat is denk ook de reden waarom het valkje verstoten is.

Hij kan zich makkelijk redden met die pootjes want hij rent als een gek hehehehe

Groetjes Lady


lady

Zoals jullie kunnen zien is dit het verstoten valkje,
Hij heeft inderdaad rare tenen  :-\ Maar ik moet zeggen dat hij snel kan rennen ermee.
Hij doet het erg goed, soms eet hij wat meer als de andere keer. Maar als je geluid maakt tegen hem piept hij terug en rekt dan ook zijn kopje naar je toe.
Hij vindt het heerlijk om tegen iets aan te leunen, zo slaapt hij altijd.
Ik weet dat zijn gewicht nog veelste laag is maar hij doet het naar verwachting goed.

Groetjes Lady

ziet hij er een beetje uit als een andere baby valkje op die leeftijd? Hij is nu 19 dagen oud.