17 juni 2025, 00:49:46

Teuntje, Tony & Bibi

Gestart door Ineke, 17 juni 2006, 20:16:18

« vorige - volgende »

Riny

1 juli 2006, 09:15:54 #75 Last Edit: 1 juli 2006, 09:19:25 by Riny
Hoy Ineke
Heel blij ben ik dat Tony aan je verwachtingen voldoet.
Maar die Teuntje ,die nu ineens zijn vrouwtje bijt.
Ik kan me voorstellen dat je daar niet blij mee bent.
Hopelijk leert hij het weer snel af.
Ik citeer hier onder een berichtje van Gerda.
Misschien heb je daar iets aan.

Wanneer Spikey mij beet, trok ik niet terug, maar duwde mijn vinger juist verder in zijn snavel. Daardoor kon hij geen grip krijgen. In die zelfde beweging duwde ik hem weg en zei dan op korte toon: 'Nee Spikey'. Daarna negeerde ik hem eventjes.
Dit herhaalde ik zo nodig.

Groetjes Riny :D

Ineke

1 juli 2006, 11:27:31 #76 Last Edit: 1 juli 2006, 11:31:21 by Ineke
Ach Riny, Tony is nog geen week hier, dus Teun zal wel bijtrekken. Hij stapt wel gelijk op de handdoek als ik die om mijn hand doe, maar ik ga jouw/ Gerda's tip proberen. Ik gebruikte die handdoek, omdat ik niet wil dat Tony handen niet leuk vindt als ie Teun zo te x ziet gaan. Bij Lars stapt ie trouwens sneller op, daar is ie toch wat neerbuigender tegen! Het lijkt wel alsof ik hier de broek aan heb, maar dat is niet zo ;D
Tony voldoet RUIMSCHOOTS aan de verwachtingen, t is een sociaal, lief vogeltje. Sinds gisteren strekt ie ook altijd zijn vleugels macho, je kent t wel. En hij maakt nu veel geluidjes, hij heeft zelfs Teun van zich weg geblazen toen ie hem pikte.

Gerda schreef "Valkjes zien volgens mij in het eerste half jaar geen verschil tussen ventjes en popjes!!" en ik denk dat dit klopt, dat t macho gedoe van Teun bij zowel n mannetje als ook vrouwtje is. Ik heb m niet meer non stop zien rammelen met zijn etensbakje, hij lijkt rustiger te worden.
Vanochtend hebben ze samen ontbeten :D Als Teun vandaag aardig is voor Tony mag ie vanaf vannacht permanent erin blijven. Na de eerste nacht samen :) zet ik m niet meer apart, dat is te verwarrend. Maar ik zie elke dag dat ie minder dominant is. Als Tony helemaal is ingeburgerd, ze samen buiten de kooi kunnen vliegen, weet ik zeker dat Teun weer normaal gaat doen.
Tony heeft gisteren aan mijn vinger gesabbeld :-* Eerst voorzichtig, toen alsof t n speen is. Vanmiddag wordt weer met gierst geoefend en worden de jongens nat gesproeid, jippie, wat n feest! En niet te vergeten t Birdie deuntje...dat is de nieuwe prikkel voor Teun als ik met Tony oefen.
Ik ben heel blij dat ik toch die kooi gekocht heb, ze kunnen er echt in vliegen! Het is veel ruimte voor twee deugnieten en nu kan ik met n gerust hart ook n dagje weg, zonder naar huis te willen om de vogels nog te laten vliegen. De laatste tijd hadden we veel feestjes en we kregen al opmerkingen dat t lijkt alsof we kinderen hebben, omdat ik altijd vroeg naar huis wilde om Teun nog te laten vliegen :D Zijn kooi is dan wel groot voor 1 vogel, maar t is meer n klimkooi en hij moet toch elke dag zijn vleugels goed kunnen strekken.
De nieuwe kooi moet alleen nog wat speelser worden ingericht, zodat ze samen ook kunnen ravotten.
De jongens zitten nu samen op de grote papegaaienstok en doen elkaars geluidjes na 8)



Ineke

Citaat van: Rob op 30 juni 2006, 22:56:01
Citaat van: Gerda op 26 juni 2006, 19:38:34

Hoi Ineke,
Eigenlijk is het 'Tineke' van Marilyn leuker (Teuntje, Tony en Tineke  ;D ;D), maar goed!!

Groetjes, Gerda



Maken we er toch Euntje, Ony en Ineke van  :P ;D ;)

Hahaha, dat is weer goeie galgenhumor ;D


Riny

Hoy Ineke
Toen Tony nog in de buitenvoliere zat, vond hij het leuk als ik met mijn neus over zijn borst kriebelde.
Fijn dat het zo goed gaat en al je gemaakte zorgen, voor niets blijken te zijn.
Groetjes Riny :D

Ineke

Vanochtend zagen we dat Teun bloed op zijn snavel had en Tony had n gaatje tussen zijn neusgaten! We vroegen ons dus af of we Teun niet apart zouden moeten zetten als we weggaan en 's nachts. Maar ja, verstoren we dan niet de rangorde en maak je t dan niet erger ??? Dus even Riny gemailed en dat stelt weer gerust :D Dank je wel Rrrrrriny

Naderhand zagen we, dat Teun ook twee gaatjes in zijn gezicht heeft. Tony heeft zich dus verweerd

Teun doet alles na wat Tony doet: Tony op de grond, Teun ook. Tony op n stokje, Teun ook daarop. Na de kattengras foto van Gerda (mag toch wel, he??? - hij is zo leuk)

zette ik vandaag n bieslookplantje in de kooi. Tony ging er gelijk op af, Teun er achter aan. Maar die had weinig animo, Tony vond t wel interessant.

Die lieve Tony is zo goed van vertrouwen, hij blijft maar toenadering tot Teun zoeken.
Als Tony met neergebogen hoofdje naar Teun gaat dan krijgt ie weer n oplawaai.
Vandaag stapte ie even op mijn vinger! Hij is niet bang voor handen. Hij spreidt zijn vleugels vaak, dat is mooi om te zien.
De kooi kent ie al goed, hij zit op elk stokje en schommelt graag. Over n weekje komt t kiemapparaat  ;D en n n paar leuke spulletjes, zoals deze schommel:


De jongens struinen nu samen over de grond. Toen we net thuis kwamen, zaten ze zich te wassen, misschien gaat t vannacht goed...

Riny

Hoy Ineke
Als je wat zaadjes zaait in een pot ,krijg je ook groenvoer wat ze lekker vinden.
Gewone valkparkietenzaadjes.
Leuke schommel , waar heb je die besteld??
Groetjes Riny :D

Ineke

Awel :D ikku hebbu t een n ander besteld vandaag :)
Veel groente, fruit en notensnacks en ook nog wat speelgoed.
Bij De Vogelkelder
http://www.de-vogelkelder.nl/papegaaienwinkel/index_main.htm
Ik weet niet of t zo is als op de afbeelding, hoe snel ze leveren...want heb daar nog nooit besteld. Deze zaak had t meeste dat ik wilde en t goedkoopste, want die schommel werd elders voor 21 euro verkocht (hier voor 11,95). Dit leek mij ook nog handig voor die verticale spijlen:


Gerda


Hoi Ineke

Je mag mijn foto's altijd lenen hoor!!

Fijn dat Tony zich niet op zijn kop laat zitten. Vaak als de rangorde is vastgesteld hoeft er geen fysieke actie meer te volgen. Dan weten ze wel wat ze aan elkaar hebben!!!

Teuntje moet natuurlijk enorm wennen. Tony was natuurlijk al andere valkjes gewend en dat scheelt!!

Hopelijk houden de mannen (??) het rustig vannacht!!

Liefs, Gerda

Ineke

Dank je Gerda, n hart onder de riem. Jullie zullen er wel om lachen, maar wij vinden t hier n beetje eng en gaan elke morgen sluipend de trap af...Ennuh, bedankt voor t lenen van de foto's, dan heb ik nu mede publicatierecht (niet voor feesten en partijen en commerciele doeleinden ;D).
Riny, dat met t gewone zaad had ik al ns geprobeerd, maar dat was niet gelukt. Was 's nachts en misschien dat die 24 uur inweken dan niet werken :D

Riny

Citaat van: Ineke op  2 juli 2006, 21:28:53

Riny, dat met t gewone zaad had ik al ns geprobeerd, maar dat was niet gelukt. Was 's nachts en misschien dat die 24 uur inweken dan niet werken :D


Hoy Ineke
Ik bedoel gewone zaadjes in een potje potgrond zaaien.
Dat gaat groeien en dan hoef je niet de hele tijd nieuwe bieslook of zoiets te kopen.
Je moet ook aan die arme Lars zijn portemonnee denken.
Anders heeft hij over een tijdje een portemonniks!!
Groetjes Riny :D

Ineke

 ;D Portemonniks
Die plantjes kosten maar 0,50 (aanrader, bij de Aldi, vers van de pers). Ik betaal alles van de vogels, want dat is mijn hobby en Lars mag meegenieten ;D
Als tegenprestatie  :) mag ik meegenieten van de komende ritjes deze zomer in de corvette, dat is zijn hobby. Aangezien de laatste hobby duurder is mag ik best wat spulletjes bestellen


GOED EXCUUS OF NIET?

Ineke

3 juli 2006, 08:18:01 #86 Last Edit: 3 juli 2006, 08:32:35 by Ineke
Vanochtend zaten ze heelhuids samen op n stok :D

Het lijkt erop, dat ze hun posities hebben bepaald. Ik heb Tony ook al twee x naar Teun horen blazen :D dus die kleine rakker is beter gebekt dan we dachten :) Hij neemt met alles t voortouw en Teun sjokt erachter aan.
Vandaag zitten ze in de herrie, we krijgen nieuwe kozijnen.

Riny

Citaat van: hippysuus op 16 juni 2006, 14:03:02
Bij de lidl hadden ze kleine bakjes met gepelde zonnebloem, pompoen en pijnboompitjes. Ze zijn bedoeld voor in de sla maar mag Mupke die ook hebben denk je?




Citaat van: Gerda op 16 juni 2006, 14:11:18

Hoi Suus,

Om je laatste vraag te beantwoorden. Het zijn erg vette zaden. Dus niet te veel geven!! Af en toe eentje of twee, als beloning ofzo!!
Ik heb die bakjes ook en gebruik het voor over de sla enzo (voor mezelf). Dan krijgen de valkjes er ook af en toe eentje



Ivy

Hoi Ineke!
Zo, jouw Arthur is ook al bewoond! Ik heb een beetje bijgelezen, is Teuntje nog steeds zo stout?
Ik ga Tony's ex-buurmannetje hopelijk deze week nog ophalen als het weer niet zo warm is... die is, hoorde ik, wat minder vriendelijk dan Tony  :-X maar ik verheug me er toch op!  :D

Nog veel succes met leren opstappen! Het zal vast gauw lukken met Tony.
Groetjes, Ivana




Mischka&Brokkie, Jelle&Jessie, Sammy&Joepie, Leia&Bobby, Makker&Nicky & Moppie

Ineke

Citaat van: Riny op  3 juli 2006, 09:47:29
Citaat van: hippysuus op 16 juni 2006, 14:03:02
Bij de lidl hadden ze kleine bakjes met gepelde zonnebloem, pompoen en pijnboompitjes. Ze zijn bedoeld voor in de sla maar mag Mupke die ook hebben denk je?




Citaat van: Gerda op 16 juni 2006, 14:11:18

Hoi Suus,

Om je laatste vraag te beantwoorden. Het zijn erg vette zaden. Dus niet te veel geven!! Af en toe eentje of twee, als beloning ofzo!!
Ik heb die bakjes ook en gebruik het voor over de sla enzo (voor mezelf). Dan krijgen de valkjes er ook af en toe eentje




Dank je wel schatje, maar dat had ik al gelezen ;D die zaadjes heb ik namelijk ook, maar worden niet gegeten door de pietekes. Wist al dat t vet was. De walnoten doen t beter hier. Ik geloof dat die ook nog goed zijn voor de spijsvertering en de lever. Krijgen ze 1x p/week.

Ivy met de vier eitjes :D Teun is nu veel rustiger en liever. Tony heeft gisteren heel even op mijn vinger gezeten toen ie voorover helde voor t gierst. Als de werklui hier weg zijn ga ik verder met oefenen en kijk ns of ze weer natgesproeid willen worden. Net de tuin gedaan. Vanaf morgen ben ik aan de grote schoonmaak, eigenlijk debiel want t weer is veel te mooi. Maar ja, er moet dringend de bezem doorheen en t is nog n goeie sport ook :)
Geniet nog van je vakantie en ik zal straks op Sammy proosten!