6 mei 2025, 06:42:16

bang voor handen ?

Gestart door natascha01, 16 februari 2006, 10:49:52

« vorige - volgende »

natascha01

mijn valkje is erg bang voor handen lijkt wel zit uren met mn hadn in de kooi en met rostgierst toostjes en snoepballetjes voor haar maar ze eet het wel maar zo gouw ik beweeg is ze weg .. als ze rond vliegt en ze is ergens beland waar ze niet wil mag ik haar pakken maar ze zal echt geen stap op mn hand zetten ze zit op mn schouder en mn hoofd maar mag haar dan ook niet pakken ik heb geduld hoor blijf wel proberen maar vind het wel apart dat ze zo vrezelijk bang is

groetjes natascha

Gerda

Hoi Natascha,

Sommige valkjes zijn bang voor handen. Je hebt Kobus nog niet zo lang, dus misschien moet hij nog aan je wennen.
Kijk maar even bij het Item 'tam maken', daar staan goede tips over hoe een valkje te laten wennen aan al het nieuwe om hem/haar heen.
Neem rustig de tijd. Misschien is Kobus een paar keer vastgepakt, waardoor hij handen niet zo prettig vindt!!
Hij komt uit een dierenwinkel toch?? Was hij niet door iemand anders gekocht en toen teruggebracht??
Hij heeft in zijn korte leventje dus al wel wat meegemaakt.
Laat hem maar lekker rustig wennen bij je. Stapje voor stapje.

Groetjes, Gerda

natascha01

ja das inderdaad ook weer zo . ja het schijnt dat hij terug gebracht was door schreeuwen nu ik hoor hem alleen maar :wat moet je!  zeggen haha en hij heeft van mij het bewuste bouwvakkers fluitje geleerd die fluit hij veel .. maar schreeuwen nee dat moet ik nog mee maken haha maar je heb gelijk ik moet hem de tijd geven haha wil zo graag met hem knuffelen en kroelen haha denk dat iedereen dat wel heeft in het begin ..maar hij leert wel snel vind ik ik hoop dat hij ook meer woordjes gaat leren lijkt me erg leuk ..

bedankt voor je reactie
groetjes natascha

M.

Heel veel geduld hebben. Blijf hem eten aanbieden, en verplaats het lekkers anders eens op je hand.

pak bv als hij trosgierst erg lekker vind, dit tussen je wijs en middelvinger, zodat hij wel deels op je hand moet stappen wil hij het hebben..

Ik heb laatst een valkje gekocht, dat vanuit de buitenvoliere gelijk bij de mensen binnen is gekomen. Deze mensen hebben op internet gezocht hoe ze een vogel moesten wieken (dit had de verkoper ze gezegd te doen, dan werd ie wel tam ::) ) en deze hebben mijn moppie dus zelf gewiekt, maar veel en veelste kort waardoor hij echt niets meer kon en kan.

Mijn uk is daardoor dus absoluut geen fan van handen, maar door hem af en toe eens rustig te proberen te aaien en heel zacht met hem om te gaan, laat hij het wat vaker toe. Ik kan wel met mn neus in zn nekje blazen of over zn rug kriebelen, maar als die hand er aankomt is het direct mopperen.
Opstappen op de hand wil hij ook niet.. dus je moet alles erg rustig aanpakken. Forceer het niet, het valkje moet het in zn eigen tempo kunnen doen anders verpest je het..

Het lijkt heel makkelijk gezegd, maar je moet het ontzettend rustig aanpakken, en het kost veel tijd.. Probeer gewoon eens wat dingen en doe het stap voor stap.

Riny

Hallo
Met bovenstaande ben ik het helemaal eens.
Vooral heel geduldig zijn ,anders bereik je precies het tegenovergestelde.
Je schrikt ze dan namelijk af.
Groetjes en veel succes.Riny :D

natascha01

oke bedankt voor de tip ik doe het ook rustig aan maar inderdaad soms  iets te ongeduldig en denk ik ik ga proberen hem te aaien en dan loopt hij weg soms denk ik ook is mn kooi te groot als ik aan de ene kant in de kooi ga gaat hij helemaal aan de andere kant zitten haha wel slim bekeken van m .... maar blijf het rustig aan doen .

groetjes natas

Riny

Hoy Natas
Je zult zien als jij je hand heel stil in de kooi houdt met wat lekkers erin, dat hij wel nieuwsgierig wordt.
Aaien zou ik hem pas doen als die niet meer bang is voor je handen.
Anders schrik je hem misschien af.
Groetjes Riny :D