17 mei 2025, 22:22:54

pikken naar nieuwe valkparkiet

Gestart door Lieke, 22 november 2005, 19:24:28

« vorige - volgende »

Lieke

hallo,

Ik heb een mannetjes valkparkiet van 1 jaar oud, nu hebben we een paar weken geleden een nieuwe valkparkiet gekregen van (nu) 9 weken oud. steeds als ze uit de kooi zijn probeerd het mannetje het jonge valkje te pikken. net heeft hij net boven de snavel van de jonge heel hard gepikt. Hij is niet gewond of zo maar het is helemaal niet leuk dat hij dat steeds doet :( weet iemand waarom hij dat doet en hoe ik dit probleem moet oplossen?

Groetjes, Lieke

es

Hoi Lieke,
Is dit al vanaf het begin ??? ik heb nog niet zoveel verstand ervan maar het lijkt mij alsof hij toch probeert plaats te bepalen zo van ik ben hier de baas. :-\ ik weet het natuurlijk niet zeker.
Misschien dat je ze even niet tegelijk los moet laten, en even aankijken hoe hij reageerd als de ander alleen los is.
Ik hoop dat je nog andere reacties krijg, lijkt me echt lastig zo. :-\
Groetjes Esther

Tara

Hoi Lieke,

ze zijn niet samen opgegroeid en dat maakt het ook weer wat moeilijker.

Hier binnen is Seraiyo ook de baas, hij 's hier 't langste binnen, en ook 't meest verwend geweest. Hij's heel dominant tegenover andere valkjes, maar accepteert ze en gaat ook alleen maar even dreigen ofzo als de anderen iets verkeerd doen, maar niet echt aanvallen, da's 't voordeel dus, ze zijn samen opgegroeid.

Stel je even voor in de plaats van de valk zelf, jij woont op jezelf, al een hele periode, en plots komt iemand gewoon jouw huis binnengewandeld, en zegt; ik wil jouw partner zijn. Wat ga jij denken?
Je zal wss ook een beetje schrikken.

Het is een normale reactie dat Truffel de nieuwe valk ziet als een indringer. Het beste is de valkjes in een aparte kooi zetten, als dat mogelijk is, en ze eventueel samen laten uitvliegen, ofwel de nieuwe valk in een nieuwe kooi, en na een poosje Truffel bij de nieuwe valk doen, want daar is hij geen baas.

Groetjes, Tara