4 mei 2025, 20:45:02

Bodem bedekking buitenvoliere

Gestart door Rianne, 31 oktober 2005, 13:39:03

« vorige - volgende »

Rianne

Hallo,

ik had laatst een discussie met iemand over wat je het beste op de bodem kunt doen. Ik dacht grove kiezels, en hij zei 'zand'. Wat hebben jullie als bodembedekking en wat zijn jullie ervaringen daarmee?

Paul

Hoi Rianne,

Als je een goeie afwatering in de volliere maakt kan je kiezels gewoon schoonspuiten en de ontlasting en rommel loopt dan weg en het is weer schoon.
Zand moet je elke keer vervangen en met een grote volliere mag je wel een vrachtwagen afhuren elke keer  :P
Maar ervaring heb ik er zelf niet in met het gebruik omdat ik ze binnen heb.
Maar Peter en Lique hebben ook kiezels en dat ziet er best mooi uit.

Groetjes, Paul

Kirsten

Hoi Rianne,

Ik heb ardennersplit,. een soort kiezel dus en dat bevalt me prima. Ik heb eronder beton en kan het verder goed schoonspuiten. Ik heb het sinds dit jaar, maar ben er erg tevreden over.

Groetjes
Kirsten


Onze hobbykwekerij en webshop vind je hier!

--------------------------------

x.dEMOtape.x

ik heb vanonder dals (van die dikke vierkante tegels weet je wel) tegen gravend ongedierte, daarover een laagje beton om alles mooi glad te hebben en daarover een laagje zilverzand (heel fijn wit zand).
Het zand is wel mooi an grof vuil kan je mooi wegharken maar etensresten enzo zijn een probleem dus ik raad je aan om dit niet te nemen (tenzij je het geluk hebt om over een grote reserve en veel tijd te beschikken want voor een voliere van een tiental vierkante meters heb je pakweg tien volle emmers nodig)

Bianca

Ik heb zand maar ben er niet helemaal over te spreken net als mijn voorganger hier boven.
het moet vaak vernieuwd worden en zaad blijft idd liggen (ik zeef het dus dan is dat wel minder maar wel een hoop werk)
Ik wil ook voor volgend broedseizoen het één en ander vervangen en veranderen.
Zo ook de bodembedekking, maar hier laat ik ook nog even mijn gedachtes over gaan.....

Groetjes Bianca

Ervaring is de optelsom van alle vergissingen die je hebt begaan.

*Esther*

Ik las iets over de afwatering in een voliere
Wrs wordt hier buiten bedoeld? Hoe werkt dat dan, geultjes oid? En spuit je de kiezels dan niet alle kanten op??
Binnen in het nachthok heb ik beukensnippers maar hoe vaak verschonen jullie dat?
Hebben jullie ook allemaal de buiten zijden, op de voorkant na dicht?
Het leek mij anders te winderig voor de vogels.
Crosser

M.

Mijn vogels zaten eerst in een houten voliere bij de buurman en die had buiten schelpenzand. het lijkt mooi, maar na een regenbui dikke knoeiboel.

Ik denk dat kiezels op zich zouden kunnen, maar ik heb er voor gekozen om omgekeerde grindtegels als bodem te leggen.
Je gaat er met een veger over heen  of met de waterspuit en klaar is het.
Binnen heb ik beukensnippers als bodembedekker en voor binnen bevalt me dat prima.