4 mei 2025, 11:26:35

blazen

Gestart door Deborah, 14 juli 2005, 16:02:05

« vorige - volgende »

Deborah

m`n lutino blijft maar blazen als je bij um in de buurt komt? zo dit pure angst zijn of gwn dat ie wil zeggen van .. rot op???
kun je dat afleren?of moet hij gewoon te weten komen dat ik um niks doe? graag advies en informatie...

Sam1990

Hey,

Ik heb ook sinds een week een valkje en ben het beginnen temmen. In het begin deed hij dat ook. Gewoon de eerste dag laten wennen aan zijn omgeving. Dan elke dag een uurtje met je hand in de kooi met trosgierst in de hand. Vanaf de derde dag een klein beetje opdringen. Hij gaat dan op je hand komen zitten. Dan zal hij ook blazen.

Als je hem niet wilt temmen zal hij dat na een tijdje ook niet meer doen mar hij moet je leren kennen.

Paul

Hoi Deborah,

Ik denk dat dat zelf verdwijnt als je valkje zich wat zekerder voelt.
Ook jongen in het nestblok blazen vaak maae echt bang zijn die niet maar het is in de natuur een reden om vijanden weg te jagen.
Ik heb wel eens horen zeggen dat ze dan een slang nadoen om zo hun vijanden bang te maken.
Zo snel je valkje echt gewend is zal dat blazen steeds minder worden.

Groetjes, Paul

Deborah

ok bedankt...maar het gaat steeds beter met hem..vandaag heb ik de kooi open gezet en wou hem wat trosgierst voeren...hij schrok van iets en vloog recht de kooi uit..ik vind dat niet erg..hij moet er toch aan wennen...alleen het nadeel is dat als ze de eerste paar keren vliegen in een bijna onbekende omgeving dat ze overal tegen aan botsen...daarna heb ik een handschoen aangedaan om hem te pakken...hij bijt nogal erg hard..en toen ik hem voorzichtig vast had mocht ik hem aaien..had hij geen moeite mee..vind ik al heel wat..maar ik moet de andere ook nog zover krijgen dat ze niet zo bang zijn...maar ik kan ook niet te veel van ze verwachten eh binnen een dag...het heeft tijd nodig ..dat weet ik wel...iedere dag een beetje meer...hopelijk heb ik ze dan naar een paar maanden tam..met wat goed geluk..maar hoelang duurt het eigenlijk om een niet handtam valkje tam te krijgen..praten we hier over weken?maanden?of jaren?
???

hippysuus

Ik heb mijn vogeltjes altijd als volgt tam gemaakt: Ik ga samen met de vogel op de bank zitten. Ik zet de kooi gewoon naast me neer en begin dan zachtjes tegen ze te praten terwijl ik het deurtje van de kooi open heb...ze zijn dan steeds heel dicht bij. Ik heb gemerkt dat het het makkelijkst is om met de hand in de kooi te zijn als ze een beetje sloom zijn, in de ochtend of de avond dus. Vervolgens heb ik inderdaad met trosgierst in de hand de vogels tam gemaakt..en nog altijd vanaf de bank in de kooi die naast me staat.

Als ie op een gegeven moment makkelijk op je hand springt kun je proberen om de vogel uit de kooi te halen terwijl hij op de hand zit en trosgierst knabbelt.

Als ie wegvliegt dan rustig wachten tot hij ergens gaat zitten (natuurlijk meestal boven in de gordijnen zodat je op een stoel moet  :)) en dan met trosgierst in je hand voorzichtig naar hem toe gaan.

Met heel veel geduld, zachte stem en trage bewegingen krijg je alle valkjes tam, zelfs als ze al ouder zijn!