Hallo,
Gisteren hebben we een jong valkparkietje opgehaald bij de dierenwinkel. Die kon hem via een fokker krijgen.
Eergisteren is hij uitgevlogen. We konden hem dus gisteren ophalen. Geen idee hoe oud hij nu ongeveer is eigenlijk.....??
Afijn, het zit zo....
Vanmorgen zag ik zowel witte normale poep als 1 klodder dikke slijmerige zwarte poep(?) in de kooi op het
plekje waar hij zat.
Aan zijn achterwerkje heeft hij nu weer zo'n klodder hangen!!! Wat kan dit zijn??? Dit is toch niet goed?
We hebben van de dierenwinkel compleetvoer en trosgierst.
Eten heeft hij wel gedaan, want het water was iets vies.
Toch heeft hij weinig gehad van wat we (1,5 schepje)
in het bakje hadden gedaan.
We hebben ook iets op de grond gezet.
Ik las ergens dat hij te weinig gegeten heeft als de ontlasting zwart is? Maar het is dus ook dik en slijmerig..
Heb nu de trosgierst van plaats veranderd, dicht bij waar hij nu zit.... (hij veroert zich nog weinig)...
Hij eet er nu dus van en dat is opzich wel positief.
Kan iemand wat tips en informatie geven?
Hoi,
Als je valkje pas eergisteren is uitgevlogen, vraag ik me af of hij al wel zelfstandig kan eten.
Valkjes vliegen uit, worden nog door de ouders gevoerd en zijn meestal zo ongeveer met 7 weken zelfstandig.
Zwarte ontlasting duid erop dat je valkje niet of te weinig eet.
Slijmerige ontlasting is ook zeker niet goed.
Mijn advies is om contact op te nemen met de kweker en te vragen of dit valkje wel al zelfstandig is. Misschien moet je valkje nog terug naar de kweker om door de ouders verder gevoerd te worden.
Want zelf papvoeding geven is als je daar totaal geen ervaring mee hebt absoluut geen goed idee.
Succes!!
Groetjes Anke
Hallo,
Hij heeft wel iets gegeten, want het water was wel vies...
Maar het zal wel niet veel geweest zijn.
Hij eet nu af en toe trosgierst zie ik net.....
En uit mijn hand wil hij wat compleetvoer (dus geen pap ofo, dat hebben we niet) eten......
Dat heb ik net geprobeerd en dat ging wel.
Ik kan je wel een foto laten zien hoe hij er uit ziet...
Hij heeft nog wel veel geel enzo maar heeft wel mooie veren enzo..
Hallo,
Het is prettig dat je valkje in ieder geval wel iets eet.
Houd goed in de gaten dat je valkje aankomt en niet afvalt.
Ik ben wel benieuwd naar de foto.
Als ik jou was zou ik toch via de dierenwinkel contat zoeken met de kweker om te vragen hoe oud je valkje precies is
Succes!!
Groetjes Anke
(http://www.valkparkiet.org/upload2007/punkie.JPG)
ik geloof dat hij gelukt is.... de foto :)
Ik zal het in de gaten houden en eens navragen hoe oud hij precies is...
Bedankt voor de zo snelle reactie!
Ik weet ook niet of hij al wel 'durft' te eten... (als zou hij zelfstandig kunnen eten...) Hij zit er natuurlijk net een klein dagje ofzo
Hay
Eet hij echt of is het meer spellender wijs ?, want net uitgevlogen valkjes zijn nog niet zelfstandig.
Vind dit echt onverstandig hoor van zo'n kweker die een 1 dag uitgevlogen valkje al laat ophalen.
Maar goed het is nu niet anders.
Je kunt hem het beste elke morgen wegen op een digitale weegschaal zo kan je goed in de gaten houden of hij niet te veel afvalt.
Ook moet je er eivoer bijzetten, want dat hebben jonge valkjes elke dag nodig en dat is lekker zacht dus dat is makkelijk te eten.
Zwarte ontlasting wil zeggen dat hij zich zelf aan het verteren is :-\. en dat is alles behalve goed.
Kan je hem eens wegen??
Hij eet echt van het trosgierst..
Of hij heeft dat door en het bakje nog niet echt, of hij vind dat lekkerder........
Uit mijn hand eet hij ook!
Wel de kleinste zaadjes enzo... Hij vist wel naar speciale zaadjes maar eet ze ook echt op.
Verbazingwekkend dat ik nu al met me hand in de kooi kan en dat hij dan eet... Hij gaat ook echt op m'n hand zitten.
In het compleet voer zit trouwens ook ei e.d...
We hadden 't zelf al over eivoer, maar de dierenwinkel zei dat hierin ook eivoer zit.
Gisteren heeft hij trouwens echt nix gegeten bijna.
Hij was 's morgens naar de dierenwinkel gebracht en 's middags hebben we hem opgehaald.
Dus een dag weinig voedsel.
Hopelijk is de ontlasting vandaag/morgen beter nu hij wat eten wil enzo.....
Kunnen jullie aan de foto een beetje zien of hij nog 'te jong' is om zelfstandig te eten?
Hoi Hoi,
Het feit dat je valkje trosgierst eet, betekent niet dat hij zelfstandig is.
Als je valkje echt eergisteren is uitgevlogen dan is hij gewoon echt nog niet zelfstandig.
En zal hetgene wat hij zelf eet waarschijnlijk niet genoeg zijn om aan te komen. Vaak spelen die kleintjes in eerste instantie meer met het voer dan dat ze echt wat eten.
Dus is het verstandig om zoals Chantal aanraad hem eivoer te geven wat hij makkelijk eten kan.
Groetjes Anke
Oke dank je, zal dat er als extra bijdoen en kijken wat er gebeurd. Zo maar even naar de dierenwinkel dus! Bedankt!
Hoi hoi
Je moet echt een bakje met eivoer erbij zetten, en als het even kan ook de trosgierst en eventueel grasparkietenzaad, dat is wat kleiner en kan wat beter gepeld worden door je valkje.
Ik ben het wel met Chantal eens, een valkje wat 1 dag is uitgevlogen is nog helemaal niet zelfstandig genoeg. Zwarte poep is helemaal niet goed, dus het advies van Chantal zou ik echt opvolgen als ik jou was. En hou je valkje heel goed in de gaten.
Succes ermee.
mara
Hallo,
Ik heb nu eivoer in een bakje zitten (beetje natgemaakt).
De gewone compleetvoer (zitten inderdaad grove zaden in dus nog niet zo handi.......) heb ik op de grond gezet op een klein schaaltje.
Volgensmij kan ik de eerste tijd beter dat eivoer nemen inderdaad. Gaat veel makkelijker!! Thanks
Heel erg bedankt voor de tips!! Ik zou hem goed in de gaten houden en hoop dat de kleur van de poep snel anders word.
Hoi hoi
En wegen! Je moet je valkje in dit geval elke morgen wegen zoals Chantal ook al gezegd heeft.
mara
Hallo Claudia,
Dat je valkje nu nog veel eivoer nodig heeft wil niet zeggen dat hij het andere voer niet meer nodig heeft hoor. Dus je moet hem allebei geven. Ook moet je voor zorgen dat je het eivoer aan het einde van de dag er weer uithaalt en 's morgens vers nieuw eivoer geeft. Natgemaakt eivoer kan namelijk beschimmelen en dat is weer gevaarlijk voor je valkje, het mag er nooit langer dan een dag in staan.
Je moet ook elke morgen even je valkje wegen. Een gezond volwassen valkje weegt tussen de 80 en 100 gram. Je valkje mag niet afvallen. Als je valkje veel minder dan 80 gram weegt is hij inderdaad zichzelf aan het verteren en moet hij door iemand met pap worden bijgevoerd (trek dan eerst maar eens aan de bel bij die kweker, want hij heeft dan een jong verkocht dat nog niet zelfstandig is). Ik zou zowiezo eens proberen contact op te nemen met die kweker om wat meer over je valkje te weten te komen. Misschien weet hij ook de geboortedatum nog wel. En misschien is je valkje nog wel helemaal niet pas 1 dag uitgevlogen. Dierenwinkels zeggen wel eens zulk soort dingen omdat ze denken dat dat beter verkoopt.
Verder vind ik je valkje op de foto er wel goed uitzien. Ik krijg nou niet direct het idee van een ondervoed valkje. Is de ontlasting echt zwart of eerder heel donder groen? Maar als eerste zou ik nu vooral zijn gewicht wel eens willen weten.
Groetjes, Sanna
Hoi,
Ja heb nu vanalles in z'n kooi...
Compleetvoer, eivoer en trosgierst...
Die trosgierst gaat er behoorlijk aan, de rest tsjah....
Met moeite en wat hulp van mij eet hij er wat van.
Geloof dat ie nu erg moe is van alles en zit nu te slapen.
Heb geen idee hoeveel hij weegt. Ik heb geen idee hoe ik hem kan wegen.
De ontlasting is echt dik en slijmerig....tis één klodder eigenlijk. Het is zwart en volgensmij donkerbruin/groen als je het uitsmeerd. Net lag er ook weer één en er zat wel heel iet wit bij, niet veel..
Hoi hoi
Heb je een digitale weegschaal? Dan kun jij je valkje wegen door er een kommetje met een keukenhanddoek op de weegschaal te plaatsen en daar je valkje in te zetten. Daarna het kommetje met de handdoek even apart wegen zodat je weet hoeveel dat weegt, en dan heb jij je gewicht van het valkje.
Mara
Ik zou verhaal gaan halen bij die dierenzaak / kweker. Dit is niet goed. Als consument heb jij bijvoorbeeld het recht dat jou een gezond dier verkocht wordt. Dit houdt ook in een zelfstandig dier. Dit valkje, daar is vanalles mis mee. Die kweker kan hem beter nog even terugnemen en bijvoeren met pap totdat hij echt zelf goed eet en zijn ontlasting in orde is. Want ik denk niet dat hij het gaat redden zo. Het zou niet eerlijk zijn dat jij dan de dierenartskosten zou moeten betalen.
Groetjes, Sanna
heb fokker aan de telefoon gehad en
hij is nog erg jong inderdaad.
dus net uitgevlogen ja....
Dus word veel voer (vanalles) aanbieden en hem veel met de hand aanbieden zodat hij gaat eten e.d.
Uitzichzelf eet hij alleen nog maar trosgierst.
Dus denk dat ik er mee uit de voeten kan zo.....
Eens kijken hoe dat gaat.
Hier bedankt voor de reacties!! :)
Hoi hoi
Ik wil niet vervelend zijn, maar als je valkje geen zaadjes eet, dan eet hij die ook niet als jij ze elke keer met de hand gaat aanbieden. En wat is vanalles? Ik denk dat je valkje gewoon nog behoefte heeft aan pap in dit geval. Want jongen die zijn uitgevlogen worden evengoed nog door de ouder gevoerd.
Verder vind ik wel dat Sanna gelijk heeft...
mara
Hmmm....
Dus hij had nog 2 weken bij de ouders moeten blijven?
Fokker zei dat ik um gewoon nog met de hand bij moest voeren. Tot hij zelf gaat eten..
Hij pikt wel nu de kleinste zaadjes uit de compleetvoer enzo als ik dat aanbied..... En eivoer gaat ook redelijk.
Bij de ouders kreeg hij ook eivoer hoorde ik.
Nouja ik wacht ff af of het beter word...
Gisteren heeft hij echt een hele dag niets gehad denk ik...Dus dan is die ontlasting ook niet gek toch?
Als morgen de ontlasting nog zwart is dan zou ik heel rap pap gaan halen, want anders zou het wel eens het einde van je valkje kunnen betekeken :-\
Ik weet niet waar je woon, anders wil ik het je wel voordoen.
Ik ben het met de andere eens. Een valkje wat net 1 dag is uitgevlogen is nog niet zelfstandig.
De kweker geeft aan dat je het valkje met de hand moet voeren. Dat wil volgens mij zeggen dat je haar pap met de hand moet gaan geven.
Heb je nu je valkje intussen gewogen?
Groetjes Anja
Ik zou òf het valkje terugbrengen of je moet hem gaan bij pappen.
Dit valkje kan echt nog niet zelfstandig zijn en alleen zaadjes aanbieden heeft totaal geen nut omdat hij veel te weinig binnenkrijgt.
Ook is alleen trosgierst niet goed daar dit geen volledge voeding is maar snoep.
Het zou inderdaad even handig zijn misschien om te vertellen waar je woont zodat er mensen zijn die je kunnen helpen evt.
Groetjes: Caroline.
hallo,
Jammer dat ik het nu pas lees, maar mijn advies zou zijn gelijk terugbrengen naar de kweker.
Onverantwoord dat hij zo´n jong valkje zonder enige uitleg meegeeft aan iemand die er ook geen verstand van heeft.
Vind dit eigenlijk niet kunnen.
groetjes Margreet
Ik woon zelf in Dinxperlo...
Vlakbij Doetinchem Winterswijk enzo....
ja ik woon zo'n dik uur van je vandaan, maar ik hoop dat er mensen zijn die je kunnen helpen die dichterbij wonen.
Ik zou zeker morgenvroeg pap(nutribirds 21) gaan halen, want je valkje stikt van de honger :-\ .
Als je je valkje wilt behouden zal je zelf moeten gaan handvoeden.
waar kan ik dit kopen??
In een standaard dierenwinkel??
Gewoon voeren op een lepeltje of op mijn hand?
Want hij eet wel uit mijn hand enzo...
je kunt dat bij de meeste dierenwinkels wel kopen.
Je kunt het op een lepeltje geven, maar ik vind een spuitje fijner, dus niet op je hand geven.
Wat heel belangrijk is om van te voren je valkje te wegen , dan te gaan voeren 10% van zijn gewicht en het na het voeren weer te wegen.
Bedankt!
Nutribird 21 dus...
Spuitjes verkopen ze ook in de dierenwinkel erges??
Nou, nu gauw slapen, vroeg opstaan en morgen
gauw werk er van maken!!
Bedankt he!
Spuitjes kan je bij de apotheek halen.
Ik denk dat een 5 ml. spuit het makkelijkste is.
Groetjes: Caroline.
Hallo Claudia,
Eigenlijk wil ik je heel sterk afraden om zelf te pappen. Probeer iemand bereid te vinden die ervaring heeft (bijvoorbeeld de kweker??). Ik zou hem zo bij je op willen halen om het voor je te doen totdat hij zelfstandig is, maar helaas ga ik maandag a.s. een weekje op vakantie, dus dat gaat niet lukken. Plaats anders een oproepje in het board 'Handopfok'.
Kun je nou echt niemand vinden, lees dan volgend artikel héél goed door!!!
http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,19918.msg301256.html#msg301256
Handopfok is een stuk moeilijker dan je zou denken wanneer je het nog nooit gedaan hebt, zeker wanneer niemand het je heeft voorgedaan. Er kan een heleboel misgaan, wat verschrikkelijk is wanneer je er al zo veel tijd en moeite in gestoken hebt en je al zo aan het beestje gehecht hebt.
Heel veel succes en sterkte, ik hoop dat hij er goed doorheen komt. Hoe is zijn ontlasting nu? Is hij nog alert en beweeglijk? Het allerbelangrijkste is nu dat je hem weegt. Koop desnoods even een digitale keukenweegschaal bij de Blokker. De hoeveelheid pap die hij moet hebben is namelijk afhankelijk van zijn gewicht.
Groetjes, Sanna
Hoe is het nu?
Groetjes Dafrinja
Onvoorstelbaar ... mijn mond viel open ! Dit lijkt als 2 druppels water op mijn slechte B film :( Ik zou inderdaad snel alarm slaan, de tranen staan in mijn ogen ! Ze kunnen helemaal niet zonder voer en wegen is heel belangrijk.
Hierdoor ben ik er gelukkig achter gekomen dat mijn valkje dus ook veel te vroeg de deur heeft verlaten bij de kweker!
Heel veel sterkte,.... bahhh ik heb er een heel naar gevoel over en hoop echt dat je valkje het red !! Probeer haar alsjeblieft bij iemand te brengen met ervaring. Die dierenwinkel en kweker deugen niet ... Onvoorstelbaar dat je dit zo ontzettend vaak leest :'(
Laat je nog wat horen en wat weegt je valkje nu !?
Groetjes Karin
Vanmorgen pap gekocht!
Heeft zelf hooguit 1 theelepel gehad..
Voeren lukt niet echt, heb ook met spuitje geprobeerd.
Ontlasting is trouwens iets anders.
Niet meer zwart maar donkergroen en met wat wit er bij!
Dus is wel anders. Zelf eet hij wel trosgierst en mini zaajdes.
Maar hij heeft inderdaad wel extra pap nodig.
Dus heb met een fokker in de buurt contact gehad en ga om 17.00 uur eventjes langs......
Wil me uitleggen hoe ik moet voeren met spuitje en
wou hem misschien een paar dagne daar houden en kijken of hij gezond is verder...
Citaat van: Clauheid op 21 september 2007, 15:47:20
wou hem misschien een paar dagne daar houden en kijken of hij gezond is verder...
Oh, dat is heel erg fijn Claudia! Het is al super dat z'n ontlasting nu beter is. Ik denk dat hij door het oog van de naald is gegaan. Veel succes straks!
Groetjes, Sanna
Dank je wel, ik hou jullie nog wel op de hoogte enzo.
Ben benieuwd wat hij zegt en of hij wel/niet daarblijft dit weekend.
Succes!!!
Groetjes Dafrinja
Hoi Claudia
Heel veel sterkte ermee. IK ben benieuwd wat die kweker zegt. Het is neem ik aan een andere kweker dan waar dit valkje vandaan komt?
Mara
Hoi Hoi,
Goed dat je nu naar een kweker gaat die jou en je valkje kan helpen!
Ik hoop dat je valkje het gaat redden zo
Groetjes Anke
hoi hoi,
Hoe is het nu met je valkje. Is hij nu bij de kweker?
Groetjes Anja
andere kweker ja.
heeft hem bekeken e.d. en hebben hem weer thuis nu.
geen pap meer nodig. nu hem van de trosgierst afhelpen en zorgen dat hij ook na een tijdje wat anders gaat eten.
we hoefden ons geen zorgen te maken.
hij ging het wel redden en heeft een boel tips gegeven enzo.
Misschien een rare vraag: maar hoe weet deze kweker na het kijken van je valkje dat hij geen pap meer nodig heeft?
En dat hij wel zelfstandig is?
Groetjes: Caroline.
Hoi Clauheid,
Ik dacht dat ze een nachtje zou blijven, misschien wel 2 nachtjes ... in ieder geval om jouw valkje even goed te kunnen observeren ::)
Ik vraag het gewoon nog een keer en hoop nu toch echt dat je gewogen hebt of een digitale weegschaal hebt aangeschaft ... Ik heb een hele goede, een digitale ... en voor € 14.95 heb je er al één !
Het is zo ontzettend belangrijk dat je het gewicht van je valkje in de gaten houd ( wat je hier ook al meerdere keren hebt kunnen lezen ) Maar helaas heb ik nog geen gewicht van je valkje hier gelezen ....
Wil je je valkje gezond groot brengen dan is het toch echt bittere noodzaak om te gaan wegen hoor ... Deze kweker deugt ook niet of heeft hij een glazen bol !? Je kan nooit in één dag zien dat hij geen pap meer nodig heeft, .... zelfs hele zelfstandige valkjes van een week of 9 kunnen zomaar ineens wat gewicht verliezen door verandering ...
Is ze dan toch sterk afgevallen wat je op het oog niet ziet dan hoeft er maar een verkoudheidje overheen te gaan en de schade is niet meer te overzien ....
Kan je niet langs een dierenarts voor een algehele check-up en voedingsadvies want die hebben vaak andere en betere tips en ook een weegschaal in huis ::)
Ik ben het dus met Carco eens en vraag me af wat voor tips je hebt gekregen van deze kweker ... Vergeet niet dat broodkwekers zo snel mogelijk van een valkje af willen en er het liefst zo weinig mogelijk tijd en energie in steken ...
Jij hebt dit valkje aangeschaft dus nu heb jij die verantwoording, zo denkt de kweker ... Niet leuk en eerlijk maar ik heb dit zelf ook helaas ondervonden ::)
Weet je nu eindelijk al hoe oud je valkje eigenlijk is !?
Succes en koop alsjeblieft een digitale weegschaal!
Karin
Citaat van: carco op 22 september 2007, 10:20:35
Misschien een rare vraag: maar hoe weet deze kweker na het kijken van je valkje dat hij geen pap meer nodig heeft?
En dat hij wel zelfstandig is?
Groetjes: Caroline.
HoI Carco
Dat vroeg ik me ook al af....
En verder ben ik het met Caro en Karin eens, er zijn nu al zoveel adviezen gegeven, en ook het weegadvies, maar ik heb ook nog geen gewicht gezien. IK hoop dat dit goed gaat komen.
Mara
Hoeveel weegt je valkje nu ?
Hoe is het nu met zijn ontlasting nu ? Hopelijk komt dit nog goed !!! Anders miischien beter bij een echte fokker gaan de volgende keer !!!Zou jammper zijn moest zo'n mooi valkje
sterven hoor !!!Grtjs
ik vind het een zeer raar verhaal van die kweker. Alsof iemand aan het uiterlijk van een valkje kan zien of die nog pap nodig heeft.
Ik ga de vraag nogmaals stellen:
Hoeveel weegt je valkje? Het is nu al zo vaak gevraagd en het advies gegeven om te wegen en volgens mij heb jij er niks mee gedaan. We zien nergens een antwoord op deze vraag. Of heb ik het mis. we willen je helpen en advies geven over hoe en hoeveel pap je zou kunnen geven maar ik heb het idee dat je liever een kweker geloofd die al aan het valkje kan zien dat ze geen pap meer nodig heeft dan de leden op het forum.
Begrijp me niet verkeerd hoor maar wij willen je alleen maar helpen en we hopen allemaal dat je valkje het gaat redden maar doe ons dan ook een plezier en weeg je valkje eens.
Heel veel sterkte.
Groetjes Anja
Ik had het niet beter kunnen verwoorden en ben het met Anja eens ! Echt dankzij dit forum en de lieve leden die alles voor hun valkje over hebben, heb ik nu goede hoop dat mijn Vicky het gaat redden !
Luister alsjeblieft naar de leden hier die er verstand van hebben ... de kwekers en de ervaren leden ! Je valkje gaat het echt niet redden zonder dat je het gewicht in de gaten houd ...
We willen je alleen maar helpen, nou ja ... Anja heeft alles al gezegd ...
Nogmaals sterkte voor het valkje !
Groetjes Karin
Ik ben met mijn valkje naar Gaanderen geweest.
Valkenkwekerij die ook allerlei andere vogels nog kweekt.
http://www.lutino.nl/
Volgensmij vrij bekende en goede kweker/fokker.
In ieder geval ook niet iemand die het voor het geld doet.
Had verder ook nog ander werk en kwam allemaal
erg positief over op ons!
Dusjah
En nu? Zit het valkje bij die kweker thuis?
HOi Claudia
Dat is nog geen antwoord op de vraag, wat is het gewicht van je valkje. Je wilt graag advies, wij geven je dat. Maar daar moet je wat aan doen. Want dadelijk gaat je valkje dood en dan?
Mara
De kweker zal echt wel een goede kweker zijn maar wat ik me afvraag is, hoe kan hij aan het uiterlijk van een valkje zien of ze nog pap nodig heeft. Dat kan niemand.
De ontlasting was zwart en dat is een teken dat je valkje niet eet en zich aan het verteren is.
Vandaar dat het gewicht zo belangrijk is.
Ik krijg een beetje het idee dat je niet mee wilt werken en dan houdt het voor mij ook op.
Sorry.
Groetjes Anja
Hoi Clauheid
Ik krijg eerlijk gezegd ook het idee dat we hier zwaar in de maling worden genomen ... ::)
Ik zit hier werkelijk met mijn mond open, Clauheid weet je wat wegen en gewicht is !? Ik denk nou eindelijk zien we het aantal grammen van je valkje ...
Ik zit me hier enorm op te winden omdat ik bij wijze van spreken 's nachts ook aan jou valkje denk en het jouw volgens mij totaal niet interesseerd !?
Ja het komt goed zegt de kweker ... natuurlijk zegt hij dat het goedkomt, dat is toch logisch !? Hoe oud ben je als ik vragen mag en als je hier om advies vraagt ... praat er dan niet steeds overheen ! Je hebt vragen en antwoorden, jij vraagt, wij geven antwoord, andersom wordt dit ook verwacht !!
Ik stop er ook mee, zit me echt scheel te ergeren, sorry :-[
Karin ::)
Hallo allemaal,
zullen we eerste even een reactie afwachten voor we misschien te snel oordelen? :)
Lieve iedereen,
We mogen niet vergeten dat we hier met allemaal verschillende mensen op een forum zitten die allemaal over bepaalde dingen hun eigen ideeën hebben. We komen hier allemaal op het forum om informatie te vinden, advies te vragen en elkaar te helpen waar mogelijk. Maar niemand mag ooit een andere dwingen! Als iemand advies vraagt kan diegene dat krijgen, maar wat iemand daar uiteindelijk mee doet is aan die persoon zelf. Bovendien is niet vaak alleen maar 1 oplossing de juiste. Laten we elkaar alsjeblieft niet van het forum jagen. Er zijn meer manier om erachter te komen of een valkje te mager is of niet, wegen is er slechts een van. Ook wanneer je een valkje vastpakt kun je al vrij goed voelen of hij dik of mager is. Misschien hebben ze dat wel in Gaanderen gedaan, we weten. Laten we alsjeblieft allemaal respect voor elkaar blijven hebben en mensen hun eigen beslissingen laten maken zonder ruzie daarbij te maken.
Sanna / moderator
Hoi Sanna
In wat jij zegt schuilt een kern van waarheid, maar er wordt herhaaldelijk advies gevraagd en dat wordt door mensen die ook ervaring hebben met dergelijke gevallen, gegeven. Ik ben het met je eens dat er meerdere manieren zijn om te weten te komen dat een valkje te mager is of dergelijk, maar wegen is toch een van de beste methodes. Verder vind ik de opmerking van de kweker dat het valkje maar voer uit de hand aangeboden moet krijgen, ook erg kort door de bocht. Het valkje heeft al zwarte ontlasting en is dus al aan het balanceren op het randje. Een of meerdere keren per dag het valkje pap geven zou in dit geval ook niet verkeerd zijn, al zou het maar zijn om het valkje weer op gewicht te krijgen.
Verder heb ik het al te vaak gezien en gelezen dat ondanks advies van bijvoeren en dergelijke valkjes sterven terwijl het misschien helemaal niet nodig was geweest. Dat stuit mij persoonlijk tegen de borst als je begrijpt wat ik bedoel. Ik ben zeker niet uit op ruzie of iemand van het forum te jagen, maar als er advies gevraagd wordt, en dat wordt gegeven, dan moet er ook in alle redelijkheid een antwoord gegeven kunnen worden. Als ze geen digitale keukenweegschaal in huis heeft, kan dat toch ook gezegd worden? Er kan toch ook gezegd worden dat de kweker het valkje in de handen heeft gehouden en dat het valkje duidelijk voelbaar borstbeentje heeft. Daar is helemaal niets mis mee hoor.
Maar verder, voordat we te zeer een wel niet discussie krijgen of te zeer off topic gaan, hoop ik dat dit valkje het wel gaat redden.
Mara
ok leuke berichtjes..
en inderdaad heb dus geen digitale keukenweegschaal
in gaanderen heeft hij inderdaad bij het borstbeen gevoeld...
tsja wat moet ik er verder van zeggen
ben zelf van huis maar mijn zus houd hem in de gaten.
en hij eet redelijk goed dusss...
de ontlasting is ook niet zwart meer maar donkergroen met wit
tsjah...
Hoi Claudia
Als je dat gezegd had, dan was er misschien heel wat misverstanden voorkomen.
FIjn dat de ontlasting van je valkje weer beter is. Kun je nog het borstbeen voelen? Of heeft de kweker je laten zien hoe je dat moet voelen?
Succes er verder mee. En mijn berichtje was geen verwijt naar jou toe, ook al lijkt het er wel op. Maar je moet ook mij en ons begrijpen, wij maken ons zorgen om een valkje dat zwarte ontlasting heeft....
Succes ermee en heel veel sterkte.
Mara
Citaat van: Anja op 22 september 2007, 17:57:47
De ontlasting was zwart en dat is een teken dat je valkje niet eet en zich aan het verteren is.
Groetjes Anja
Feld zei dit ook tegen mij, maar eigenlijk is het een darmbloeding heb ik begrepen. (bijmenging van gestold bloed in de ontlasting). Maar of die bloeding nou ontstaat door voeding tekort weet ik niet.
Citaat van: Lin op 24 september 2007, 07:38:08
Citaat van: Anja op 22 september 2007, 17:57:47
De ontlasting was zwart en dat is een teken dat je valkje niet eet en zich aan het verteren is.
Groetjes Anja
Feld zei dit ook tegen mij, maar eigenlijk is het een darmbloeding heb ik begrepen. (bijmenging van gestold bloed in de ontlasting). Maar of die bloeding nou ontstaat door voeding tekort weet ik niet.
Hoi Lin,
Dank je wel voor de uitleg.
Groetjes Anja
ja precies dat zei die kweker ook
darmbloeding bijvoorbeeld
dus als het aanhield moest ik zeker naar de dierenarts.
maar tis nu beter dus ik hou het in de gaten
Hoi Clauheid,
Fijn dat het beter is nu !!
Gr, Karin
Ja zeker!
Allemaal ontzettend bedankt voor het meedenken en de tips en adviezen e.d....
Tgaat nu eigenlijk vrij goed!
Ben vandaag thuisgekomen na een paar dagen weg.
Ontlasting (plop op mijn broek toen hij bij me op schoot zat :P) was groen met wit...ook niet heel donker groen meer.
Dus eigenlijk best erg positief!!!
Hij eet nu ook regelmatig en als je in het bakje blaast zie je duidelijk lege zaadjes.
Ben nu druk bezig met 'tam maken'...
Uit de kooi en op me hand gaat goed.
Alleen met eten is wat vertrouwder nog dan zonder...
Regelmatig blijven oefenen denk ik :)
Fijn dat het de goede kant op gaat. Gelukkig maar hè.
Ik hooop ook voor je dat ze supertam gaat worden. Met veel geduld gaat dat je zeker lukken.
Groetjes anja
Hoi Claudia,
Fijn dat het nu goed gaat met je valkje!
Succes met tam maken!!
Groetjes Anke