Valkparkiet.com

Algemeen => Voeding => Topic gestart door: louise op 19 mei 2006, 15:37:31

Titel: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: louise op 19 mei 2006, 15:37:31
hoihoi,

Ik geef mijn valkjes eivoer, maar ze eten het niet echt, hoe kan ik het aantrekkelijker maken??

Ik dacht aan appel erbij doen??

groetjes louise
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Lin op 19 mei 2006, 15:41:40
Ja dat kan je doen, mengen met fruit en een beetje water. Vaak geven mensen voor het kweken, tijden en na het kweken en met de rui als extra kracht. Je kan ook mengen met wat siroop.

Groeten, Lin
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Marianne op 19 mei 2006, 15:42:37
Hoi Louise,

Een ander merk proberen misschien?!
Maar daar ben je nu niet mee geholpen natuurlijk.
Je kan je eivoer droog geven(evt. door het gewone vooer heen) maar een beetje vochtig gemaakt is nog lekkerder.
Wel even in de gaten houden want dan is het niet zolang houdbaar natuurlijk.
De eivoer van Sluis vinden ze hier het lekkerst (ruikt een beetje kruidig).

Groetjes Marianne
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Inger m op 19 mei 2006, 22:06:50
Hoi,
Huiskamervogels eten vaak betrekkelijk weinig eivoer. Ze hebben vooral extra nodig als ze in de rui zijn.

De optie mengen met water kan, maar als ze er weinig van eten, kun je het iedere dag weggooien. Het mag aangemaakt met water niet langer dan een halve dag blijven staan in verband met bederf.

gr Inger
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: nick01 op 21 mei 2006, 09:20:55
niet langer als een halve dag ???
is dat niet een beetje aan de krappe kant.
bijna iedereen die ik ken die vogels kweekt geeft t 1 x daags en dat staat dan een dag.
ik doe t zelf ook zo en ik heb nog nooit klachten gehad en ook nog nooit klachten gehoord.
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Riny op 21 mei 2006, 10:11:37
Citaat van: nick01 op 21 mei 2006, 09:20:55
niet langer als een halve dag ???
is dat niet een beetje aan de krappe kant.


Hoy Nick
Je kunt me voor gek verklaren, maar als het warm is ververs ik het 3x daags.
Lees hier maar eens op het forum zo doen de meeste mensen het, zeker als ze jonkie's hebben.
Groetjes Riny :D

Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: nick01 op 21 mei 2006, 12:37:26
ik wil je niet per se voor gek verklaren maar ik vindt t persoonlijk overdreven.
en ik heb er helemaal geen tijd voor om t te verversen vanwege mijn werk.
wij doen in onze familie 1 x daags en alle jongen worden gewoon groot en gezond en ook mijn kennissen om me heen gaat t prima warm weer of niet.
maar goed ieder voor zich maar ik vindt dat t wel leuk moet blijven.

Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Ivy op 22 mei 2006, 10:50:55
Hoi Nick.
Gebruik je dan wel natgemaakte eivoer? Ik laat het ook altijd niet langer staan dan een halve dag... maag goed, iedereen heeft zijn eigen manieren :)
Groetjes, Ivy
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Rianne op 22 mei 2006, 12:18:27
Hoi Nick,

als je het de hele dag laat staan, droogt het ook weer wat op, en eten ze het niet meer. Je kunt dan over de dag verdeeld 2 keer een kleinere portie geven.
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: nick01 op 22 mei 2006, 12:32:37
ik kweek al een aantal jaar vogels.
en al die jaren doe ik t op deze manier , met rul gemaakt eivoer.
nog nooit problemen gehad met t eivoer.
t enige probleem waar ik al die jaren al mee worstel is de luchtvochtigheid.
en zo nu dan kan er altijd een jong dood gaan dat kan gebeuren.
en droog of niet ze eten t gewoon op.
maar ik heb zoveel dingen die ik wel doe die een ander nooit zou doen.
ik geef meteen vanaf de eerste dag al eivoer maar ook groenvoer en fruit , wat sommige echt afraden maar goed bij mij gaat t altijd goed.
ook geef ik t hele jaar door eivoer en ook zonnebloempitten ook vanaf de eerste dag.
ik heb gewoon t idee hoe meer je de vogels gaat proberen te sturen en dingen op te dringen hoe slechter t gaat dus ik laat ze veel zelf uitzoeken als ze iets niet willen eten dan niet ik geef afwisseling genoeg.
ik ben ook totaal geen voorstander van pellets (ik zal nu veel commentaar krijgen) maar in de natuur zie je de vogels toch ook niet vliegen met zakjes harrods onder de vleugel ;D.
ik ben er van overtuigd dat als je ze veel afwisseling geeft dat dat dan voldoende is , op een paar uitzonderingen na ik hou soms wel rekening met aminozuren en bepaalde vitamines als ik dat nodig vindt.
maar nogmaals t is mooi dat ieder t anders doet maar je ziet ook dat t bij bijna iedereen gewoon goed gaat dus wat is de juiste manier dan??
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Theetje op 22 mei 2006, 16:05:49
Hoi Nick,

Blijkbaar zijn jouw vogels al immuun voor bacterien in eivoer ;) ;D

Ik geef twee keer per dag (ochtend en als ik uit mijn werk kom).
Mijn ouders ook één keer, maar dat gaat ook gelijk op met al hun vogels. Na een half uur geen kruimpje meer te bekennen.

Groetjes

Theetje
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Inger m op 22 mei 2006, 17:57:24
Hoi Nick,
Het is een feit dat met warm weer eivoer met vocht een ideale voedingsbodem is voor bacterien. Bacterien delen ontzettend snel en bij een beetje pech heb je er een keer een infectie door.

Uiteraard mag je eigenwijs zijn en zeggen 'dat overkomt mij nooit en die ook niet...etc' Ik heb niets met dat gezwets en voorkomen is nu eenmaal beter dan genezen. Als je beter weet, moet je er ook naar handelen.

Natuurlijk ligt het er ook aan hoe vochtig je je eivoer maakt. Als ik het weinig rul maakt, dan droogt het eerder uit (en dat is dus geen probleem) dan dat het een kleffe bende wordt.
Daarnaast kan het ook nog zijn, dat jouw vogels aan het einde van de dag het eivoer niet meer opnemen.

Wat betreft pellets, is het duidelijk dat je je nog niet hebt verdiept in vogelvoeding, aangezien het dieet van vogels in de natuur ook niet bestaat uit gedroogde, rijpe zaden.

Dus zowel eivoer, zonnepitten als gedroogde rijpe zaden is net zomin natuurlijk als pellets. Bij pellets is echter wel door middel van onderzoek gekeken wat de natuurlijke voedingsbehoeften zijn van vogels. Nog steeds ontstaan veel ziektes (indirect) door foutieve voeding.

Verder vind ik jouw voedingsmethoden helemaal niet zo vreemd. Ik geef ook altijd fruit en groente bij en een krop gevuld met zonnepitten heb ik nog nooit gehad bij jongen (in het verleden). Ik denk dat iedereen zo zijn eigenmethodes is, maar als je beweert dat pellets onnatuurlijk zijn, moet je wel eerst even goed kijken hoe je zelf voert.

gr Inger

Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: nick01 op 22 mei 2006, 23:20:45
hoi inger dat jij mijn manier van denken gezwets noemt vindt ik jammer.
ik denk zo men kweekt al jaren met alleen maar dat zaad en al jaren zie je dat overal en nergens volop jongen worden geboren dus tot nu toe is dat ook altijd goed gegaan.
ik probeer zo gevarieerd mogelijk eten te geven.
ik laat mijn voer ook speciaal mengen met een zeer groot assortiment zaden.
daarbij zeg ik op mijn manier , er is ook genoeg onderzoek geweest naar gewone zaadvoeding voor vogels daar gooien ze ook niet zo maar wat in.
ik ben me er van bewust dat ze bepaalde mineralen , vitamines en amonizuren missen maar die vul ik wel aan.

maar dan kom je bij t volgende ding.
ik voer mijn vogels dan volop met pellets maar de mensen aan wie ik ze verkoop wat vaak hobbykwekers en mensen die ze houden in de huiskamer zijn , die geven ze gewoon weer zaad dus moeten ze weer terug stappen van pellets naar zaad.
die mensen gaan echt geen pellets kopen die kopen gewoon zaad wat in elke winkel te koop is.

en dat eivoer maak ik heel iets rul en ze eten er de hele dag van.
ik verander niet wat men ook zegt helaas want daar ben ik te eigenwijs voor.
t gaat nu goed en t gaat al jaren goed de vogels zitten er goed bij.
als t goed gaat vindt ik dat je niet hoeft te veranderen.

en ach ja wat zal ik zeggen op die opmerking dat mijn vogels immuun zijn voor bacteriën , toch wel fijn hebben ze daar ook geen last meer van ;)  ;D.

maar respecteer ook mijn manier van doen en denken , je kunt je er toch wel iets in vinden want zelf heb je t waarschijnlijk ook jaren zo gedaan toch?
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Ivy op 23 mei 2006, 10:54:56
Hoi Nick.
Ooit was in ik een dierenwinkel in Haarlem belandt... daar vroeg ik of ze ook oesterschelpengrit hadden zonder houtskool en rode steen. Die man vroeg aan mij: Waarom zonder? Dus ik heb een beetje uitgelegd dat het niet goed is voor valkparkieten enzovoort. Die man zei toen: Ik werk hier al twintig jaar en dat heb ik nog nooit gehoord! En ging hij mij uitleggen dat het onzin is...
Dat lijkt een beetje op jouw verhaal, je staat gewoon niet open voor nieuwe dingen. Er wordt nu eindelijk ook wat meer onderzoek gedaan naar vogelvoeding en daar kunnen we blij mee zijn... toch?
Daarmee wil ik jouw manier niet bekritiseren ofzo - ik geef ook zaden aangevuld met fruit enzovoort, pellets eten ze maar heel af en toe, maar als ze dat meer zouden eten, zou ik er ook blij mee zijn.
En als ik een nieuwe vogel zou kopen en de kweker zei - ze eet die en die pellets - dan zou ik zeker daarbij blijven en niet zomaar van voeding veranderen... het is maar een kwestie van je kopers goed inlichten... denk ik.

Groetjes, Ivana
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Rianne op 23 mei 2006, 10:59:26
Citaat van: nick01 op 22 mei 2006, 23:20:45
hoi inger dat jij mijn manier van denken gezwets noemt vindt ik jammer.


Hoi,

hiermee bedoeld Inger  'dat overkomt mij nooit en die ook niet...etc', zoals ze zelf al aangaf, en niet jouw hele bericht. Als je haar laatste alinea even leest zal dat wel duidelijk zijn. :)
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: Inger m op 24 mei 2006, 00:03:52
Hoi Nick,
De vogelwereld is een heel conservatief wereldje. Jouw manier van denken zie ik heel veel terug bij kwekers.

Zoals Rianne nu aangeeft bedoel ik met gezwets het volgende:
Uiteraard mag je eigenwijs zijn en zeggen 'dat overkomt mij nooit en die ook niet...etc' Ik heb niets met dat gezwets.

Dat had ook herleid kunnen worden uit mijn laatste alinea naar jou toe.

Helaas voor jou, heb ik ook veel contact met vogeldierenartsen. Zij zien juist de problemen die er ontstaan door foutieve voeding. Zij zien ook dat je problemen kunt oplossen, danwel VOORKOMEN door juiste voeding. Een kweker ziet de problemen niet of kijkt er op een heel andere manier naar. Zolang er jongen worden geboren, gaat alles goed...helaas is dit niet de werkelijkheid.

Ik heb grasparkieten gezien die onder erbarmelijke omstandigheden hun jongen goed wisten groot te brengen. Dit toont veel aanpassingsvermogen van de vogels, maar (gezond) oud zullen ze er niet mee worden. Ik ben voorstander van een goed welzijn van de vogels en dit wordt mede veroorzaakt door een goede gezondheid.

(Tot nu toe is het altijd goed gegaan...je kunt een vogel niet van binnen bekijken. Als er iets misgaat door foutieve voeding, zie je dat pas vaak op heel lange termijn door inwendige schade. Dit kun je alleen door autopsie vaststellen)

Overigens vind ik dat je nooit 100% pellets moet voeren. Juist het groenvoer/ versvoer is heel belangrijk. De vezels en structuur dragen volgens mij ook bij aan een goede darmwerking en gezondheid. Juist een kwekerr moet afwisseld voeren. Een vogel in broedstemming doe je niet met pellets, maar door een heel scala aan producten te geven. Je kunt pellets net als bv. eivoer zien als een goede bijvoeding van de vogels. Door op een juiste manier te voeren (dus op maat en niet te veel), kun je ervoor zorgen dat de vogels -middels- de pellets in iedergeval alle belangrijke stoffen binnenkrijgen.

Het voeren van zaden, groenvoer en eivoer draagt mede bij aan afwisselende voeding en goede voeding.

gr Inger
Titel: Re: ei voer aantrekkelijk maken
Bericht door: bobbie op 24 mei 2006, 11:42:55
Hoi Nick,

Er was eens .............

Nee hoor, gekheid. Maar ik wil je wel graag iets vertellen.

Om te beginnen ververs ook ik het ei/krachtvoer 3x per dag. Maar dit ter zijde.

Recent had ik een nestje met valkparkieten. Ouders kregen pellets (wat ze overigens meer eten dan zaad), zaad krachtvoer, trosgierst. Terwijl de jonkies nog niet eens waren uitgevlogen hadden de ouders alweer eitjes.

Die eitjes heb ik weggegeven aan iemand die een koppel valkparkieten had dat ook eitjes aan het leggen was. Op mijn eitjes had ze met grote letters NEL geschreven dus het onderstaande klopt, er kan geen verwisseling hebben plaatsgevonden.

De jonkies die uit mijn eitjes kwamen waren veel krachtiger dan de jonkies die uit haar eigen eitjes kropen. "Mijn" jonkies hadden hun koppie kaarsrecht omhoog, direct al.

Zij mailde mij toen om mij de complimenten te geven omdat zij van mening was dat mijn koppel in topconditie was door het aangeboden eten en dat daardoor die jonkies zo sterk waren.

Nogmaals de opmerking dat de ouders meer pellets aten dan valkparkietenzaad terwijl ik dat 50/50 gaf.

Je hoeft van mij geen pellets aan je vogels te gaan geven hoor, zo is het niet. Maar omdat je er vooral tegen bent wilde ik je dit toch meegeven.

En wat betreft de bij mij opgegroeide jonkies: die gaven er de voorkeur aan om pellets te eten. De valkjes die naar andere mensen gingen heb ik op een gegeven moment apart gezet zonder pellets, omdat ze op hun nieuwe adres zaad te eten zouden krijgen. Ik vind dat ik als "verkoper" dan wel die plicht heb, dus te zorgen dat ze het zaad goed pellen voordat ze naar de nieuwe eigenaren gaan.

Wist je trouwens dat de veren van valkjes die pellets eten veel zachter en glanzender zijn dan die alleen zaad krijgen?

Groetjes, Nel :)