7 mei 2025, 16:37:17

valkparkieten heel rustig na ziekte

Gestart door Claudie, 25 november 2014, 21:44:03

« vorige - volgende »

Claudie

Hallo,

Ik heb een vraag. Sinds half september hebben wij 2 valkparkieten, een mannetje en een vrouwtje.
Het tam maken ging heel goed. Ze waren nieuwsgierig en liepen door het huis heen. Ze vlogen vanaf de kooi naar de bank en kwamen bij ons zitten. Kortom, hele fijne diertjes.
Half oktober zijn wij 2 nachten weggeweest. Toen we thuiskwamen zat het vrouwtje in de kooi in een hoekje op de grond, helemaal in zichzelf. We hadden antibiotica gehaald en ze kwam er weer bovenop. De dierenarts dacht dat ze een parasiet had.
Sindsdien, nu al langer dan een maand, zijn beide valkparkieten heel rustig. Niet nieuwsgierig, komen amper de kooi uit.  Wel komen ze op onze handen zitten en gaan ze mee naar de bank. Vaak vliegen ze dan snel weer weg. We proberen veel te trainen met ze maar ze zijn niet meer zo energiek als hoe ze waren toen we ze hadden gekocht. Ze eten en drinken goed en eten ook extra eiwitten.
.
Weet iemand wat we er aan kunnen doen?
Groetjes, Claudia

carco

Hoi

Ben je er mee naar een dierenarts geweest of naar een gespecialiseerde vogelarts?

Zou nl goed kunnen dat ze toch nog niet helemaal in orde zijn. Je hebt alleen voor de pop wat gekregen en niet voor het mannetje?

Groetjes: Caroline.
Klik op het plaatje voor onze site!




Rianne

Ik vraag me hetzelfde af als Caroline. Een niet-gespecialiseerde vogelarts geeft al snel antibiotica en soms een vitamine injectie.