Horen er zaadjes in de krop te zitten?

Gestart door cynthia, 14 augustus 2011, 14:16:10

« vorige - volgende »

cynthia

Haalloooo,,, ben ik weer hihihi sorry zit vol met vragen  :P
Nu zitten er hele zaadjes in de kropjes van de donsjes je kan ze gewoon voelen en zien... de oudste is van 4 augustus en de jongste van 11 augustus en bij allemaal zitten er hele zaden in, ik geef ze minstens 3 a 4x per dag eivoer, afwisselend groenvoer en fruit en brood/rijst. dit is denk ik vanaf de 6de dag ofzo.. maar het ziet er niet echt gezond uit... hier zijn ook foto's van de kropjes van 1 van de 5
( Ik hoop dat dit geen reden is tot handopfok)

http://imageshack.us/photo/my-images/97/p8140052.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/840/p8140053.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/194/p8140054.jpg/

Groetjes Cynthia

animallovertje

hoe ziet hun ontlasting eruit? zitten daar geen hele zaadjes meer in?
Nog 4 jonge valkjes beschikbaar!
http://valkendroom.webklik.nl/
--------------

cynthia

daar heb ik niet naar gekeken maar dat zal ik zo even doen. Is er dan een probleem als er zaadjes in de ontlasting zitten?

Groetjes Cynthia

Rianne

Het is vanzelfsprekend dat er zaadjes in de krop zitten, dit doen de ouders namelijk ;)
Het is alleen zorgelijk als de krop daarbij keihard aanvoelt en als er, zoals hierboven gezegd wordt, zaadjes in de ontlasting zitten.
Stinken de jongen uit de snavel?

cynthia

de donsjes stinken niet uit hun bek, in hun ontlasting zitten er wel  zaadjes in
Moet ik er iets aan doen?

Groetjes Cynthia

Rianne

Ik gaf de oudervogels altijd later op de dag zaadvoer als er zaadjes in de ontlasting bleef zitten. Dan eerst het zachte voer (eivoer, brood, groenvoer etc) en later de zaden.

cynthia

ik kan ze niet pas later op de dag zaadvoer geven omdat er ook andere vogels in de voliere zitten (grasjes,bourkes) ik geef ze a volop het zachte voer. en ik kan ze niet apart zetten

Groetjes Cynthia

cynthia


Bello

Brood, gekookte rijst,eivoer en ik gaf de ouders geen valkparkietenvoer de eerste 2 weken maar parkietenzaad, dit is iets kleiner.

ik zie dat ze in een voliere zitten, dan alleen parkietenvoer geven en geen ander zaad.

Catka we zullen je nooit vergeten....missen doen we je allemaal, dag liefste knuffel

cynthia

14 augustus 2011, 16:43:34 #9 Last Edit: 14 augustus 2011, 16:53:30 by cynthia
er zitten geen zonnepitten in de krop alleen die hele kleine... je voelt ze echt heel duidelijk, en zoals ik al zei, ze krijgen volop eivoer, rijst, macaroni etc. dus ik weet niet waar het aan ligt. Weet iemand misschien wat ik hieraan kan doen?
of moet ik het gewoon zo laten? Of moet ik overgaan op handopfok met de 2 oudste? de 3 jongste laten zitten zodat ze een grotere kans hebben om het te overleven?
Want ze poepen wel hele zaden uit...

Groetjes Cynthia

cynthia