screening op beak and feather disease).

Gestart door mastolk, 13 november 2003, 15:16:39

« vorige - volgende »

mastolk

13 november 2003, 15:16:39 Last Edit: 13 november 2003, 15:16:59 by mastolk
Hallo,

Kan iemand mij vertellen wat het volgende betekend:
screening op beak and feather disease).

Ik weet niet wat het betekend. Ze hadden trouwens geen vogelarts. en hij noemde dit als voorbeeld dat ze dit bij papegaaiachtigen niet konden signaleren....
is het dan verstandig om met mijn valkjes naar deze arts te gaan!?!?

Groetjes en alvast bedankt Margrietha

Kolkkie

13 november 2003, 16:54:51 #1 Last Edit: 13 november 2003, 16:57:46 by kolkkie
Hoi Margrietha,

Beak and feather disease betekend in het nederlands Bek- en veerrotsyndroom.
Door deze ziekte vallen op onverklaarbare manier de veren uit.
Als de snavel aangetast wordt, zal deze afbrokkelen.

Er zijn 2 varianten van ziektes. Als het virus in de veerfollikels zit, is het nog wel te genezen, maar als het al in het bloed zit, is de vogel ten dode opgeschreven.
Dit virus besmet en dood de cellen van de veren en de snavel en tast het afweersysteem aan. Daardoor kan de vogel komen te overlijden door die verminderde weerstand als er een infectie bijkomt.

De incubatietijd is 2 - 3 weken, afhankelijk van de algehele gezondheid van de vogel en de leeftijd.

Meer informatie kan je op de onderstaande link vinden:

http://dierenkliniek-de-toren.nl/Ziekte_info/Vogelkliniek/PBFD/body_pbfd.html


Dat screenen wil inhouden dat de DA je valkje daarvoor wil laten testen.
Ik denk dat het toch het beste is om met je valkje naar een goede DA te gaan.

Groetjes,

Mariska
Trots baasje van Pukkie en Harley (koppeltje), Lisa (dochter), Einstein (oma van 22 jaar), Bart en Homer.

Coco R.I.P. ??-??-1995 - 14-08-2006

mastolk

Hoi Mariska,

Goh wat een erge ziekte zeg  :o.
Dank je voor al je informatie! Ik zal een andere DA (vogelarts zoeken). Ik heb er nl al een ongeveer een half uurtje hier vandaan..maar ja. Ik had zoiets van. Als ik een in mijn woonplaats kan vinden zou ook fijn zijn. Maar goed..heel fijn dat ik dit nu weet! DAnk je!

Groetjes Margrietha

Speedy

Hoi Margrietha,

Wat is er dan? je wilt toch niet zeggen dat jou valkje dit heeft?
Hoe kom je er zo bij?
Jeetje, laat ff weten hoe en wat als je geweest bent ok?

Beterschap,
   Trudie

mastolk

Hoi Trudie,

Er is niets met mijn valkjes aan de hand hoor! Gelukkig niet zeg  :).
Ik ben gewoon bezig voor mezelf met allerlei info te verzamelen over valkjes, en heb een ehbo koffertje gemaakt (met een adreslijst van da's/ vogelartsen) en wilde gewoon een hier in Dort opzoeken.
Dit dierenziekenhuis vond ik, dus heb ik ze een mailtje gestuurd of ze ook gespecialiseerd zijn in vogels (en met name valkparkieten) en het liefst een vogelarts hebben.
Toen kreeg ik het antwoord terug dat ze wel iets van vogels wisten maar niet zo heel veel, en toen noemde hij deze ziekte als voorbeeld..dat ze dit niet konden.

Snappie? Niets om je druk over te maken hoor  ;).

DOEI! Groetjes MArgrietha

Speedy

Oh gelukkig maar...jeetje..
ja wel een idee om zo een ehbo klaar te hebben staan, je kan nooit weten he.
En ja tuurlijk schrik je van deze ziekte, je hebt een vraag en meteen komen ze met het ergste aan....pffff

Groetjes,
    Trudie

mastolk

Hoi Trudie,

Geeft niet hoor dat je meteen met het ergste idee aan komt dragen  ;). Ik was gewoon benieuwd.
En ik vind het zeker een fijn gevoel om een ehbokoffer klaar te hebben voor mijn valkjes.
Het enigste dat ik nog niet heb ik een nekkapje (weet je? als je valkje een wond heeft waar hij/zji niet bij mag). K'wenie hoe ik daaraan kan komen.

Groetjes MArgrietha

Kolkkie

Hoi Margrietha,

Volgens mij zal je die bij een dierenarts moeten halen, of je zou er evt 1 zelf moeten maken.
Dan zal je denk ik langs de DA moeten gaan.

Groetjes,

Mariska
Trots baasje van Pukkie en Harley (koppeltje), Lisa (dochter), Einstein (oma van 22 jaar), Bart en Homer.

Coco R.I.P. ??-??-1995 - 14-08-2006

mastolk

Hoi Mariska,

Dank je voor de tip! Ik zal eens kijken.
Ik meende al eens eerder te hebben gelezen opd e site dat mensen ze zelf maken. Ik zie wel wat ik doe!

Groetjes Margrietha

Violet

hmm als ik het niet vergeet maak ik vanavond even een foto van het kraagje dat wij laatst van de DA kregen en zal proberen deze om 'ware grootte' naar je te verzenden. Vervelende pixels altijd ;)

Maar die kan je dan uitprinten en eventueel zelf maken. Je kan geloof ik wel plastic velletjes van verschilende diktes kopen bij een kantoorartikelenhandel. Of als de nood aan de man is kan je ook stevig papier gebruiken.

Hmm als ik het vergeet en het lijkt je een handig idee, dan moet je me er maar even aan herinneren :D

Groetjes,
Violet:-)

Paul

Hoi Violet,

Als je het kraagje op ware grote kan tekenen of op de foto zetten heb ik ook wel interesse want ik heb er hier een paar die blijven zichzelf plukken en dacht er aan om dat als uiterste redmiddel toch maar te proberen.
De foto hoeft dan niet eens op ware grote te zijn als je de buitenmaat maar erbij zet kan je het zelf wel omrekenen :-)

Groetjes, paul-

mastolk

HOi Violet,

Sorry ik had je bericht niet gelezen. Ik heb zeker wel belang bij dat 'modelkapje', zoals Paul zei omrekenen wil hij wel...maar daar ben ik niet zo goed in  :-/. Mijn wiskunde is nooit zo goed geweest. Misschien de diameter van de binnemaat en buitenmaat...dan zou ik er wel uit moeten komen denk ik.
Leuk dat je het posten wil trouwens! Is denk ik voor meer mensen best handig! Er worden nl wel vaker vragen over gesteld.
GRoetjes MArgrietha