13 mei 2025, 01:29:15

Bleekmasker - witmasker??????

Gestart door Nicole, 12 mei 2007, 09:41:17

« vorige - volgende »

Nicole

Hallo allemaal! :D

Ik lees nu ineens over een mutatie waar ik nog nooit van heb gehoord. ???
Een bleekmasker.
Is dit hetzelfde als een witmasker,
of is het toch anders?

Groetjes Nicole!  ;D


Dikke Kus Kiko & Kika!

Tjerk

Hey Nicole,

een Bleekmasker is een heel andere mutatie als Witmasker. Het is een mutatie welke alleen dominant is over Witmasker.

Verder is het een mutatie die net als bijvoorbeeld Bont werkt, maar dominant over Witmasker. Daarom word dat gezien als de meest ideale koppels..

Groeten Tjerk

Ludo

Een bleekmasker wordt dikwijls verward met een geelwang.
Maar bij een geelwang zijn het alleen de wangen die bleker zijn.

Bij een bleekmasker is het hele masker en de wangen bleker
Het is een vogel met een bijna wit masker en gele wangen.

Daarom werden ze ooit witmasker geelwang genaamd, maar dat is verkeerd.

In combinatie met lutino krijg je wat ook wel de creme ino genoemd wordt een prachtige witgele vogel met zachtgele wangen.

Het is samen met dominant pastel (zwartkop) de zeldzaamste mutatie op dit moment in europa

Je kan ze in dubbel factor en enkel factor hebben maar er is geen verschil te zien tussen beide vormen.

Bleekmasker is dominant ten opzichte van witmasker maar recessief ten opzichte van alle andere mutaties.
Dit komt doordat witmasker en bleekmasker op dezelfde plaats zitten in het genetisch materiaal, het zijn allellen van elkaar.

Een bleekmasker kan split zijn voor witmasker (de enkel factor) maar een witmasker kan nooit split zijn voor bleekmasker want de combinatie witmasker split bleekmasker is altijd zichtbaar een bleekmasker

Ludo

Op de website en het forum van www.valkparkieten-benelux.tk kan je er veel informatie over vinden en zitten er verscheidene kwekers net zoals ikzelf
Voorzitter
Internationale Werkgroep Valkparkieten
www.werkgroepvalkparkieten.tk